Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A sajtó, médiumok miért...

A sajtó, médiumok miért tartják ilyen kínosan távol magukat az UFO témától?

Figyelt kérdés
Most nem a kis szürkékre, meg eltérítésekre gondolok, hanem kifejezetten az érdekes UFO észlelésekre, égi jelenségekre! Sem a külföldi, sem a magyar sajtó nem teszi be legalább a kiselefánt született és megdőlt az x guinnes rekord hírszekcióba. Valószínűleg tiltott téma számukra, hisz egyébként miért is tartaná ennyire görcsösen távol magától minden médium.

2016. szept. 24. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:

#19

Mindig a hatalmon lévők döntik el hogy mi igaz és hivatalos és mi nem. Az emberek többsége pedig olyan, hogy mindent elhisznek, ami megfelelő módon van tálalva.


Hogy mit gondolsz, vagy mit nem az mindegy. Mindenki a saját gondolatai által alkotott világban él. Igazából senki (még én sem) lehet biztos abban, hogy tulajdonképpen mi zajlik a háttérben. Az egész olyan, mint egy kirakós játék, amit az embernek magának kell megoldania. Ha valaki nyitott gondolkodásmóddal rendelkezik, és képes meglátni bizonyos dologok között az összefüggéseket, az annál közelebb kerülhet a megoldáshoz. A lényeg az, hogy az ember legyen képes különbséget tenni valóság és megtévesztés között, mert csak így tud védekezni a manipuláció ellen. Hogy idegen lények által irányított erők munkálkodnak-e a háttérben vagy nem, az mindegy. Viszont egyértelmű, hogy ezek az erők NEM az emberiség javát szolgálják. Az ember csakis úgy tud ellene küzdeni, ha képes túllépni a fizikai világ és a saját maga által alkotott korlátokon. Ehhez azonban hinni kell. Méghozzá erősen. A hit az embernek az egyetlen fegyvere, mert abból tudja a legtöbb erőt meríteni (bizonyított tény).

Nem vagyok vallásos egyáltalán, én csupán a saját tapasztalataimra és megérzéseimre tudok hagyatkozni. De azt viszont már a saját bőrömön is megtapasztaltam, ha valamiben az ember őszintén és fenntartások nélkül hisz (pl. abban, hogy összejöjjön valami amit nagyon szeretne elérni) akkor a hit erőt ad neki és nagyobb az esély a sikerre. El kell felejteni az agnosztikus gondolkodásmódot és nyitottabban kell a világ felé állni, mert csak így jutunk előre az életben.

2016. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
57%

#21


Én teljesen nyitott vagyok mindenre. Ahhoz a típushoz sem tartozok, akik okvetlenül elhisznek mindenkinek mindent. De ebben az összeesküvés, háttérhatalom dologban nem hiszek. Tudod miért nem? Mert nem tudom bizonyítani. Vagyok annyira materialista és realista, hogy az ilyen dolgok hidegen hagyjanak. És ez nem azt jelenti, hogy nem tudom elfogadni az álláspontod. Csak nem hiszek benne.

2016. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:

"Tudod miért nem? Mert nem tudom bizonyítani."


Ez lehet ok egy álláspont képviselésére, de nagyon fontos dolgot ne felejts el. Semminek a létezése ezen a világon nem függ attól ki mit tud bizonyítani. Bizonyíték nélkül is éppen úgy létezhet bármi mint bizonyítva!

2016. szept. 25. 13:55
 24/86 anonim ***** válasza:
40%

A hangsúlyt a létezhet szóra helyezném. Ahány ember, annyi megközelítés.


Inkább azt látom ebben, hogy tényleg görcsösen szeretnénk ezt az egészet hinni. De nem találunk semmit. Pedig a mai űrtávcsövek és földi megfigyelési eszközök relatív elég messze ellátnak, de semmi. Egy árva rádiójelet, annyit sem fogunk. Nincs egy épkézláb, mindent eldöntő bizonyíték. És képesek vagyunk ezért a kudarcért másokat okolni( elhallgatják, eltitkolják stb..).


Pedig csak az idő és technika kérdése.. és a türelemé. :)

2016. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:

A háttérhatalom-dolognak nem sok köze van az UFO-khoz. Konkrétan semennyi. Ahhoz pedig, hogy létezik-e háttérhatalom,bőven elég az emberi természetet ismerni. Azonkívül a háttérhatalomnak pont az a lényege, hogy nem fognak kiállni az emberek elé és kezüket tördelve meaculpázni, hogy igen, létezünk, és ez meg ez meg ez a mi hibánk...

Én se úsztam még medencében együtt rozmárokkal, mégse tagadom a létüket.

2016. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:

Most akkor biztos én kevertem össze valamit, mert minden második UFO-s cikkben, forumban valamilyen szinten felmerül, hogy összeesküvés, háttérhatalom( ez egyébként is nagy kedvencem), és stb.


Én nem tudom, hogy mit csinálnak, mert ismétlem: Nem hiszek benne.

2016. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 A kérdező kommentje:

"Pedig a mai űrtávcsövek és földi megfigyelési eszközök relatív elég messze ellátnak, de semmi. Egy árva rádiójelet, annyit sem fogunk. Nincs egy épkézláb, mindent eldöntő bizonyíték."


Na de ahhoz, hogy ez elfogadható legyen biztosnak kellene lennie annak, hogy amennyiben létezik bizonyíték azt a nyilvánosság elé is tárják az illetékesek. És itt a patt helyzet, mi nem tudhatjuk nincs, vagy van de elhallgatva!

2016. szept. 25. 14:38
 28/86 anonim ***** válasza:

"Vagyok annyira materialista és realista, hogy az ilyen dolgok hidegen hagyjanak."


Véletlenül sem kötözködni akarok, mert a te világnézeted a tiéd, és mint ilyet tiszteletben tartom. Arra nem gondoltál, hogy ez a fajta "szemüveg" tulajdonképpen lekorlátozza azt, hogy mit láthatsz? (Átvitt értelemben.)

2016. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:

# 22


Azt áruld el nekem, hogy mit értesz bizonyítékok alatt? Arra gondolsz, hogy egyszercsak a sajtóban kinyilatkoztatják hogy igen, a háttérhatalom létezik, az felelős mindenért?

Bizonyítékok mellesleg vannak, csak a kérdés, hogy az ember hogy viszonyul azokhoz. De ha valaki elvből elutasít mindent, ami nem illik a hétköznapi gondolkodásmódjába, azt agnosztikus gondolkodásmódnak hívják (amit nem ismerek, azt nem ismerhetem, az nincs).

2016. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:

Ezt az egész UFO témakör szerintem túl van egy kicsit komplikálva. Fentebb kifejtettem miért. Hogy szemüveg lenne ez az egyszerű gondolkodás? Nem, soha nem éreztem ezt. Viszont nyitott vagyok mindenre, de egészen más szemszögből közelítem meg. Nem mesélek mögé semmit. Hívhatjuk ezt szemüvegnek, vagy akármilyen gondolkodásnak. Csak azért mert szeretném, nem fogom erőltetni, hogy olyat lássak benne, ami nincs ott. Megpróbálok mindig racionális válaszokat keresni. És nekem nagyon fontos a bizonyíték( kép, videó, mérhető információ) Addig minden csak elmélet, gyanú.


A háttérhatalommal kapcsolatban nem is reagálnék...


Azt sem gondolnám, ha átütő bizonyítást nyer a földönkívüli élet léte, azt szándékosan valakik megpróbálnák visszatartani. Én ezt gondolom. Én elhiszem, hogy amennyiben ilyen bizonyítékok vannak, azokról tudomást is szerzünk.


Egyszerűen nincsen bizonyíték, ez van :(


Ettől eltekintve persze mindenki úgy értelmezi, ahogy szeretné, ki ebben hisz ki abban, van aki szürkéket szeretne látni, van aki mást. Nincs ebben semmi rossz. De túl sok a katyvasz ebben a témában szerintem.

2016. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!