Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi lenne ha találnak egy...

Mi lenne ha találnak egy bolygot emberek laknak nem ismerik technikat akkor istenket imdanak? Benüket ha olyan dolgokat mutatunk

Figyelt kérdés
2016. dec. 28. 09:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Aztèkok, Maják, Egyiptomiak
2016. dec. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Ahhoz persze ki kellene lakulnia az idegen civilizácóban is egy kollektív istenképnek, hogy istenként tekintsenek bárkire is. Látható, hogy az ateistákban nincs meg ez a fajta befogadóság, így nekik akárki megjelenehet, de kiváncsisággal fognak közeledni hozzá, nem imádattal. Meg hát ott a hatalmi struktúra, nem biztos, hogy a hierarchia úgy működik mint nálunk, szóval ez egy bonyolult kérdés.


Hogy valahol van e élet a földön kívül, én bízom benne mert a tudatos élet ezen csöpp kis jelene ebben az óriási univerzumban iszonyat sérülékeny.

Annak idején amikor még az egyház szerint a föld lapos volt, gyakorlatilag a felfedezők voltak azok akik új civilizációkat fedeztek föl új földrészeket, új kúltúrákat. Persze a füldi kúltúrák hasonlóságára érdekes elméletek léteznek, de a környezeti tényezők nagyon sokat adtak ezen civilizációk istenkép kialakulásnak mikéntjéhez. Egy másik bolygón nem biztos, hogy ez így történne.


Én nem tartom kizártnak a történelem megismétlődését úgy, hogy ezt egy új planétán tesszük és nem szabad azt sem kizárni, hogy szabad e beavatkozni egy fejletlenebb társadalom rendszerébe és az sem kizárt, hogy fejletebbek mint mi szociálisan, mentálisan még ha technikailag visszamaradottabbaknak tűnnek.

2016. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha senki nem tenne fel ilyen kèrdèseket? Soha nem is merülne fel az elgondolás, nem változna vággyá, erővè ami a cèl elèrèsèt biztosítja.
2016. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Ha mindenki így gondolkodna, akkor még mindíg bunkóval vernénk egymást és a szikláról hajigatnánk a lányainkat a tengerbe. Igen is gondolkodjuk el, ha már van agyunk! A vágyakat meg meg kell tanulni kezelni. Ez olyan mint az alkoholizmus vagy a dohányzás. A jellem ereje dönti el hogy nemet tud e mondani a vágyainak.
2016. dec. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Bocs ha motívációs jelleggel írtad akkor nem szóltam. :D


Csak sajna hozzá vagyok szokva, hogy senki sem bír korrekt módon társalogni, vitázni és csak fikázással képes érvényesíteni mondanivlóját. Egy ilyen fórumról jöttem át ide, ezer bocs!!! :)

2016. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem fikáztam. Motivációkènt írtam. Semmi baj :D
2016. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!