Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A vallás a földönkívüliek...

A vallás a földönkívüliek szektája?

Figyelt kérdés
Úgy vélem, hogy anno ide küldték Jézust, hogy egy szektát szervezenek (természetesen előtte valószínűségszámítást végeztek, mert hát Jézus csak egy elöljáró volt) Miután megállapították a keresztény szektát (a többi vallást figyelembevéve) a második fázisba léptek, azaz a technológia fejlődés lassítása és a különféle tudományos ágazatok visszaszorítása. Például a tudományos gondolkodókat különféle okokból eretnekséggel istenkáromlással és hasonló jelzőkkel vádolták meg . Ki tudja hány szabad gondolkodó veszett oda, mellesleg az átnevelés már gyerekkorban elkezdődött. Ha most már nem is, de régebben így volt. Amit nem ismertek a sátán gyermeke volt. Valószínűleg, ha nem avatkoznak bele a történelembe most egy egészen más jelenben élnénk.
2017. márc. 3. 15:53
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Nem. A materializmus az emberiség szektája.
2017. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
#1 Ez sehogy se jön ide.
2017. márc. 3. 16:07
 3/37 anonim ***** válasza:
Egyszerűen buta vagy ès ez minden kèrdèsedben megnyilvánul.
2017. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

#3

Egy 66 éves idős bácsit nem illik lebutázni. Leéltem jót rosszat biztos tudok annyit, amennyit te. Talán többet is! Mielőtt lebutázol valakit nézz a tükörbe és kérdezd meg magadtól "ki is itt valójában a buta?" A tükörképed ekkor rád fog mutatni. Biztos vagyok benne!

2017. márc. 3. 17:09
 5/37 anonim ***** válasza:
Félévszázad alatt ennyire sikerült eljutni a megismerésben? Hát ez nagyon szomorú. Nem is tudom mit ajánljak. Elpusztította gondolkodóképességedet a marxizmus-leninizmus, vagy feléleszthető?. Talán próbálj meg figyelni. Magadba figyelni. Régi mesterek azt mondják: Isten a Lét. A lelkiismeret. Lélek- ismeret.
2017. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

#5

A marxizmus-leninizmus hogy jön ide? Ennyi erővel a vallásfilozófiával is ugyanúgy összeesküvéseket szoktak gyártani. Én figyelek, de nem magamba nézek, mert nem körülöttem forog a világ és a válaszok nem bennem, és míg magamat figyelem nem veszem észre a körülöttem lévő világot. Egy ilyen személy hogy is láthatna tisztán? Ugyan már! Isten pedig nem Jézus, hanem egy próféta, mármint a Biblia szerint, amit már többször is átirtak kedvük szerint.

2017. márc. 3. 19:30
 7/37 anonim ***** válasza:

úgy jön ide a marxizmus-leninizmus, hogy az tette tönkre a létszemléleted. Az ezen az ideológián nyugvó rendszer (mindössze 100 év alatt!) 100 millió halálos áldozatához én ezeket a tönkretett tudatállapotokat is hozzászámolom.

---------------------------

Akkor a vádaskodást a vallások ellen szüntesd be, mert nagyon szerencsétlen és nem lesz semmi sem jobb tőle, te sem leszel jobb tőle.


És kezdj el dolgozni:

"körülöttem forog a világ és a válaszok nem bennem, és míg magamat figyelem nem veszem észre a körülöttem lévő világot"


A válaszok benned keletkeznek a tapasztalataid nyomán. ÉS a kérdések is benned merülnek fel.


Akármit "figyelsz" a forgatagot, vagy magadba figyelsz,


a figyelem belőled jön, ott keletkezik, legfontosabb képességed, lényeged.

2017. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

[link]

jobban jársz, ha a vádaskodást abbahagyod, és dolgozni kezdesz a megismerésen.

2017. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

#7#8

Ez valami fenyegetés? :D Amúgy a kommunizmus hogy jön ide? Másfelől honnan veszed, hogy az önmegismerés vagy Isten megismerése pozitív dolog? Ez nem tisztán látás, ez egyáltalán nem az! A lételememmel semmi baj sincs, semmi közöm sincs a marxizmus-leninizmushoz! Ez nem vádaskodás, hanem szabad gondolkodás és szólás szabadság. A vallások szabadon kritizálhatnak szinte bármit, de ellenben őket miért nem lehet kérdőre vonni vagy kritizálni? Miért élveznének ők kivételt? Semmi ilyesmit nem érdemelnek! Az emberi erkölcsösséget és az emberséget nehogy már a vallásokban keresd! Nem ott vannak!

"A válaszok benned keletkeznek a tapasztalataid nyomán. ÉS a kérdések is benned merülnek fel."

De tapasztalataid a környezetedből meríted, ha csak magadra figyelsz sosem lesznek válaszok azokból a kérdésekből. Persze elismerem szükség van önismeretre, de nem csak önmagadra kell figyelni.

2017. márc. 3. 20:24
 10/37 anonim ***** válasza:
Köszönöm a beszélgetést. Viszontlátásra!
2017. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!