Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy a földönkívül...

Lehetséges, hogy a földönkívüliek a vallás miatt nem akarnak kapcsolatot létesíteni az emberiséggel?

Figyelt kérdés
Sokat agyaltam ezen az elmúlt napokban. Ha én földönkívüli lennék akinek magas az intelligenciája és az EQ-ja nem valószínű, hogy megzavarnám egy olyan faj egyedeit akinek a létezésem ellentmond a hitrendszerűkkel.
2015. máj. 30. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
De honnan tudják, hogy mennyi a vallásos ember, illetve, hogy azoknak a vallása mit mond? Főleg, hogy egyesek a Bibliában is ufókat látnak.
2015. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

XDXDXD jajj nagyot röhögtem, egyszer valaki írja már ki poénból hogy pl "vajon a zsidók miatt fáztam meg?"


amúgy nemhiszem ,hogy a legtöbb vallás kifejezetten ellent mond az idegen élet létezésének, egyszerűen "nem kerül szóba"

2015. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

szia


földönkivüliek az Teremtő és az angyalai.

S nem azért nem létesítenek kapcsolatot az emberíséggel mert nagyra tartják magukat.

Hanem mert nincs megengedve nekik.

Régen megengedték maguknak és lám sok bajt és kárt okoztak.


Ellenben vannak olyan Szellem lények akik Sátánnal az élen sok érdekes dolgot tesznek amivel az embereket erre a gondolatra ösztönzik, mint pl, a Földönkivüliek létezése....

2015. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Isten földön kivűli, nem értem a kérdésed:D


Jn 8,23

És monda nékik: Ti innét alól valók vagytok, én onnét felül való vagyok; ti e világból valók vagytok, én nem vagyok e világból való.

2015. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ceri ***** válasza:
Némely hitrendszernek ellent mond, némelynek meg nem. De mi köze a 2 dolognak egymáshoz? Szerinted ezzel okoznák a legnagyobb zavart? Elég naiv vagy.
2015. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#2 Vihogjál csak a hülyeségeiden! :)

Ne is gondold végig a másik fél álláspontját normálisan!

És ha képesek az idő utazásra is? És mondjuk megtudnák mutatni azt, hogy Jézus nem támadt fel? Mohamed csak egy egyszerű kereskedő volt aki meghibbant a naptól és csak hazudozott össze-vissza? Tisztába vagy vele milyen következményei lennének a világra nézve ezek? De amúgy meg igen ellent mond a létezésük, mert az ember a világközepe, a teremtés koronája, ha meg van egy olyan faj aki nyilván valóan fejlettebb az már egyértelműen cáfolja a vallás igazát! Sötét paraszt!


#5 Mert te olyan okos vagy, mi?!

https://www.youtube.com/watch?v=GDmzVJ0gJDE

2015. máj. 30. 20:31
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
Ezt hogy érted? A vallásuk tiltja, hogy miután több ezer évig utaztak az űrben, kapcsolatba lépjenek a helyi intelligenciával? Szerintem az ilyen vallás magát a csillagközi utazást tiltaná, nem pedig azt, hogy felhasználják az eredményeit...
2015. jún. 1. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ceri ***** válasza:

Kérdező !


Szerinted egy idegen kultúra azért látogat el 1 másik rendszerbe, mert nem akar kapcsolatot teremteni? Valamilyen céllal tesz mindenki valamit. Szerinted ők azt gondolják, hogy mi is azt gondoljuk amit ők? Szerinted ők nem számolnak azzal, hogy itt nem saját magukat találják meg? Ilyen korlátoltak lennének ők, akik magas intelligenciájúak? Szerinted ez az egyetlen és legfontosabb különbség ami megzavarhatná bármelyik felet is?

De különben is, ha nem kommunikálnak velünk, akkor honnan tudnák, hogy ki mit gondol? -pl te vagy én. Mert mindenki mást gondol. Az emberiség nem egy homogén massza, világnézeti alapon sem. Meg ők sem -gondolom én- hacsak nem valami rovar társadalomhoz hasonlítanak, és magukból indulnak ki. Csakhogy a rovarokat legkevésbé érdekli a másik boly érdeke -tehát a magas EQ az esetükben kizárva!

Ha viszont nem ez a helyzet -és mellékesen tájékozódnak is rólunk- akkor tudják, hogy az emberiséget nem érné derült égből villámcsapásként, ha kiderülne számunkra, hogy a földön kívül is lehet élet. Legfeljebb néhány nagyon fanatikust -mondhatnám elmebeteg, beszűkült tudatú lényt. Ilyen megzakkantak pedig mindenhol létezhetnek, és nem gondolnám, hogy ők határoznák meg a normálisok cselekedeteit. Világnézeti szinten sztem az emberiség felkészült egy ilyen találkozásra. Az emberiség morális szempontból a mostaninál alacsonyabb szinten már nem nagyon lehetne. Minden bajunk ebből fakad. Ezen rontani már nem nagyon tud senki, emelni viszont annál inkább. Tehát szerintem még hasznos is lehetne egy ilyen civilizáció beavatkozása.


Szerintem sokkal inkább aggaszthatná az idegeneket a technikai különbség. A "gyufa a gyerek kezében" effektus.


Ezért mondtam, hogy naiv vagy. Nem az értelmi képességeidet vontam kétségbe vagy minősítettem. Mellesleg ez a fogalom az én szótáramban érzelmi szempontból is legalább annyira pozitív, mint amennyire az ellenkezője.

Sőt !

2015. jún. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

# 8 Értem, így már érthető. Sőt köszönöm a hosszas sorokat.


Igen van valami abba amit mondasz, hogy az komolyabb problémát jelentene, hogy technikai különbségek.

Szerintem valamennyire, lehet (ha léteznek, és tudnak c-nél gyorsabban utazni) közrejátszhat a vallás is. Meg az űrbe elég nagy sebességgel utazni valószínűleg képes vagy a múltba utazni. (meg kerülsz egy forgó fekete lyukat bizonyos pályákon, és akkor a múltba jutsz, elméletileg. Persze ez csak hipotézis egyenlőre, de aztán kitudja)

[link]


Szóval, amit írtam, hogy esetleg lehetséges lenne az is, hogy vissza utaznak az időben és videó felvételeket készítenek történelmi pillanatokról, hogy pl. Jézus feltámadt-e? Voltak-e csodák?

Ilyesmikre gondolok.


Ha meg kiderül, hogy mondjuk az egyik vallás igaz, és a többi nem akkor nagy csalódás lenne az emberiség egy nagy részének.


Szerintem ha már képesek a fénysebességet leküzdeni, nem okoz gondot nekik, megvizsgálni a gondolatainkat. (persze ez csak fikció)

2015. jún. 1. 12:59
 10/10 anonim válasza:

sziasztok.

nem a vallás miatt nem lépnek kapcsolatba az emberekkel az idegenek,hanem azért mert nincs elfogadás.

az emberek egymást sem tudják elfogadni nem hogy az idegeneket.

ha ide jönnének csak a kormányok rabolnának rá titkosba,hogy fejlett technologiákat szerezzenek be tőlük.

de ha mondjuk ök maguktol adnának technologiát, akkor bizony csak fegyverek lennének belöle.

a vallásokra vissza térve,a vallások tartalmaznak idegenekröl szóló történeteket.pl a biblia, mahabharata

és még ojan mitoszok és legendák amiröl nagy valoszinüséggel nem hallotak sokan.

2016. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!