Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok, mi győzne meg...

Szkeptikusok, mi győzne meg titeket UFO kérdésben?

Figyelt kérdés

Már sok szkeptikussal beszéltem, de mindegyiknek más jelentene bizonyítékot. Titeket szubjektíve mi győzne meg arról, hogy földönkívüliek repkednek a fejünk felett?


A másik kérdés, hogy most a kételkedők szerint:

1.) földönkívüliek nincsenek itt, de ufók, azaz a természettudomány által meg nem magyarázható égi jelenségek vannak (a megmagyarázható UFO-k mellett)

2.) földönkívüliek nincsenek itt, valamint minden ufó észlelést meglehet magyarázni


??


Korábban olyan kételkedőkkel is beszéltem, akik akkor hinnék el, ha egy szaklapban jelenne meg egy tanulmány a témáról, erre rá két héttel olvastam, hogy az egyik ilyen legnagyobb tudományos folyóiratban derült ki, hogy valaki két éven keresztül valótlan kísérleti eredményekről publikált, de mégis átment a rostán. A szkeptikus társaság feje például azt mondta, hogy "Ha leadná a CNN", amit én nagyon megmosolyogtam, mivel eléggé manipulatív a média (nem csak ebben a kérdéskörben).


George Adamski



2017. szept. 14. 19:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
Vicces azért, hogy a médiát porba fingba szidják az amolyan ,,felvilágosult" személyek, hol ott a neten és a médiában gyűjtik össze ezeket az úgynevezett ,,bizonyítékokat", amik valójában korán sem azok. Az effajta látásmód körülbelül csak annyiból áll, hogy az UFO-kat ők idegenekkel azonosítják, mások pedig valamilyen természeti vagy valamilyen elfogadható magyarázattal próbálják magyarázni, mint mondjuk a drónok, időjárási ballonok meg ilyesmi. A BIZONYÍTÉK HÁROM DOLOGBÓL ÁLL: tény, adat és érv. De ezek nagy része kifullad az összeesküvés elméletekben.......Könnyen lehet másokat, kutatási eredményeket kritizálni, de ha ennyire vág az eszünk miért nem teszünk mi is le valamit az asztalra? Na persze szkeptikus, mert azt írják egy-két fórumon, hogy ők szkeptikus....talán el is kéne hinni? Valójában az ilyen-olyan érvek kétélű pengeként funkcionálnak, pláne ilyen primitív szerzeteknél, mint egyesek, akiket nem említek, mert...visszatérve a kérdéshez, amit szeretem volna mondani, hogy a valótlan kísérleti eredmények vagy bizonyítéknak beállított állítások, amik aztán megjelennek valamelyik hivatalos platformon (hozzáértés nélkül) csak hit kérdése. Aki abban hisznek, hogy támadnak a földönkívüliek és ezt egy hivatalos, hiteles forrás is lehozza simán elhiszik. No meg, valójában kis közösségünk tagjainak nagy része buta, akik bekajálnák, ha megvenném valamelyik nagyhírű hírportált és ,,egyeseknek" előnyösen hoznám le a hírt, hogy folyót találtak a Marson meg ilyesmi. Számunkra és SZÁMODRA az információszerzés csak KATTINGATÁSOKON áll vagy bukik. Most itt nem az lényeg, hogy ki szkeptikus vagy UFO hívő, materialista, egoista, stb. Hanem, hogy túl buták vagyunk hozzá. Szal inkább hódoljunk be a hülyeségnek, ha már nem megy a tanulás. Én ebben hiszek. ;)
2017. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
13%
Basszus elfelejtettem imitálót írni, pedig az új névjegy kártyám. :O
2017. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%

MINDEN hírcsatorna, szemtanúk tízezres nagyságrendben, esetleg személyes találkozásra lehetőség. Továbbá az idegenekről bemutatott tárgyak, járművek, eszközök, fiziológia, kultúra, fejlődéstörténet és történelem, meg úgy általában minden részlet, amit meg lehet tudni. Ez az, ami minimálisan elvárható egy kapcsolatfelvételtől.


Addig ez csak egy idióta vallás, kinyilatkoztatásokkal, prófétákkal, dogmákkal, a hit megfoghatatlan tárgyával, a 'bizonyítékokkal' amik csak a hívők számára bizonyítékok és egyébként is körkörös érvelés, meg a többivel.


Ez egy vallás, csak még abból is sz"r, mert a hívői nem is tekintik annak. Így egyházat alapítani a lehúzásokra, ami egyébként a többi vallás értelme, arra pont nem alkalmas.

2017. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 nemelfogult ***** válasza:

Éredekes, senki sem írta, hogy saját élményt szeretne, pedig nyilvánvaló, hogy a legtöbb beíró a tapasztalatait az internetről és talán ritka esetben könyvekből szerzi.

Tudom, a saját élmény is szubjektív, de azért akit ez a dolog igazán érdekel, annak az elsők között kellene legyen legalább a vágy a saját tapasztalatra…


Meg ugye van "szkeptikus", ami szerintem (majdnem annyira, mint a mára már eltorzított, mindenre használt ufo szó is), nem egyértelmű jelentésű.

Meg van tagadó. Az ide írók többsége inkább tagadó. A "szkeptikus" szó nem fedi őket.

Jó példa egy ilyen mondat: "Földönkívüliek ittlétéről nem tudunk - vagyis pont annyit, mint a piros unikornisokról és a lila elefántokról: azaz én úgy is kezelem őket." Bravó.

A szkeptikus legalább ismeri a témát, nem alkot véleményt sok dologról ami, ha bizonyossággal meg is történt, de esetleg még nem illeszthető be, stb. lehetne sorolni a tulajdonságokat. A tagadó viszont csak bulvár szinten ismeri a témát, eldönti, hogy nem létezik és ahova csak lehet beírja a primitív véleményét.


"Ha a tudósok kiállnának, hogy ők hisznek benne akkor igen. Addig nem."

Ez is tipikus vélemény, megint csak tájékozatlanságból. Rengeteg tudós tisztában van az ufo jelenséggel, rengeteg. Van aki nyilvánosan is véleményt mond róla, mások nem. De sokkal több ufo könyvet írtak tudósok, mint amennyit az átlagos szkeptikus valaha is olvasott.


Na mindegy, meghagyom, hogy Adamski válaszolja meg az írások többségét:)

2017. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hé elfogult túl sok időt töltöttél George Adamski páholya alatt és, így megfertőzött? Részvétem! Mi a bánat az, hogy tagadó? Úgy emlékszem (bár elég rég volt már) hogy TE magad is szkeptikuskódtál ezen az oldalon, most meg te lettél Pataky Attila? Ajj, hová süllyedtél te is. xD Öcsém ez a troll húzza magával a többieket is. ;D
2017. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ajj...egy olyan választ lehúzni, mint a 13-as adott. Pffff...látszik, hogy mennyit is érnek ezek a lehúzó emberek. Értelmileg fogyatékos mind. LOL
2017. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mivel nincs bizonyíték, így lehet egóból dönteni az ufók léte felett, így nem fogadjuk el.


Semmi sem tud meggyőzni az ufókról, erre mit lépsz tesó ?

2017. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A személyes élmény hiánya a legnagyobb visszatartó erő, mivel az ember direkt nem fog keresni olyat amit lehetetlenne tart. Ennél többet nincs értelme ezt magozni
2017. okt. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Dr.Steven Greer új filmje "Közzététel Projekt" minden benne van.
2017. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Majd ha ingyen adják a ufó témájú könyveket, elgondolkodok rajtuk, de addig is: Belegondoltál már mekkora biznisz az egész ufó téma?

Az ufó "kutatók" 99%-a szemérmetlenül kihasználja az emberek hiszékenységét és szedik be a könnyű pénzt.

2017. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!