Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elég komoly terveink vannak a barátommal (pár év múlva ház vásárlás/építés, gyerekek) és ahhoz hogy ezt el tudjuk érni és később ne legyenek anyagi gondjaink, ne napról napra éljünk, ahhoz az kéne hogy a barátom elkezdjen túlórázni a jelenlegi munkahelyén.

Persze én is nekiállok túlórázni, nem csak tőle várom el, de neki van olyan lehetősége amivel sokkal jobban tudna keresni.

Hát ezzel az a probléma hogy neki is ezek a céljai, de nem akar többet dolgozni mert szerinte nem az az élet lényege. (persze hogy nem ez, de valahogy el kell érni)

Nem tudom hogy vehetném rá erre, eddig mindig csak sértődés lett.

Még abba sincs benne hogy csak 1 órával legyünk többet mindketten, mert nem szereti azt amit csinál.

A munkahelyén belül el tudna menni másik munkafolyamatra is a fizetése háromszorosáért kb. de azt nem akarja mert alapból túlórával jár és nehezebb fizikai munka lenne.

Azt se akarom hogy belebetegedjen abba ha nem azt csinálja amit akar (elég érzékeny típus) ezért nagyon nem tudom mit kéne tegyek, mivel én egyedül nem leszek elég ehhez sajnos :(

Már arra is gondolt hogy menjünk el külföldre dolgozni pár évig, de nem lenne rá szükség ha kicsit ő is "küzdene". Főleg hogy elég családcentrikus és itt van mindenki akit szeret (én is!!)

Ti mit tennétek?



2019. szept. 23. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kérdésben a párodnak van igaza. Nem szabad ennyire túlhajtani magatokat ilyen ház-gyerek dolgok miatt. Hiába van meg a ház meg a gyerek ha közben kinyírjátok a kapcsolatot mert nem tudtok egymásra megfelelő időt szakítani és belebetegedtek az egész életetekbe. Legyen meg pár évvel később a ház de eszetekbe ne jusson robotolni mert csak annyit fogtok vele elérni, hogy 1-2 év alatt teljesen kuka lesz a kapcsolat. Az ilyen anyagi jellegű baromságokért való gürizésnél semmi nem teszi jobban tönkre az életeteket. Nem kell ilyenekért küzdeni mert pontosan azt nem éritek el vele amit kellene, nem lesztek boldogok, nem lesz jó a kapcsolat. Annyi de annyi párt látok akik ezzel cseszik el az egész életüket és hónapok alatt kinyírják vele a kapcsolatot. Legyen egy nyugodt, kényelmes életetek, dolgozzatok, gyűjtögessetek de annak semmi értelme ha küszködtök és túlhajtjátok magatokat olyan célokért amiknek nincsen határideje, évekkel később is teljesen jó ha eléritek.
2019. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én sem túlhajtásra, reggeltől estig tartó munkára gondoltam, hanem mondjuk hogy 5-ből 2-3-nap maradjunk bent mindketten a munkahelyünkön 1-2 órával tovább. Ha 1 óra pluszt maradunk akkor is végeznénk 3-fél 4 fele (attól függően hányra megyünk)

Azért köszönöm a választ:)

2019. szept. 23. 13:45
 3/5 A kérdező kommentje:
sajnos a szüleim is lustának tartják emiatt (ők tipikusan "dolgozni kell amíg lehet!" felfogásúak), pedig nem az, otthon is mindig segít, csak amit nem szeret ahhoz nem áll jól hozzá
2019. szept. 23. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább az elsővel értek egyet, a barátom viszont a másodikkal, és nem tudtam lebeszélni róla, hogy másodállást keressen. Szerencsére végül olyat talált, amit otthonról is meg lehet csinálni számítógépről, lehet, hogy nektek is valami hasonlót kellene nézni.
2019. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem semmit nem ér az élet, ha állandóan csak robotolunk. Nem vagyok álszent, kell a pénz, na de nem minden áron. Élni is kell, különben mi értelme az egésznek?
2019. szept. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!