Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a barátnőm, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális a barátnőm, hogy inkább fagyoskodik, minthogy befűtsön?

Figyelt kérdés

Elvileg spórolni szeretne ezzel, azt mondta októberben nem fog fűteni, szerinte szinte még nyár van... Ja, csakhogy majd meg fagy, mert mikor mentem hozzá, láttam, hogy dupla zokni volt rajta, és pulóver + egy mellény és az ujjai jég hidegek voltak. Már csak azért sem fűt be, hiába mondom neki, hogy ne ezen spóroljon, meg különben is lenne rá pénze, de mindennel ilyen. Például télen, mikor már tényleg hideg van, ha délutános akkor csak 6 óra után ér haza. Ilyenkor főz másnapra, vacsorázik, fürdik és lefekszik. Azt mondja, ilyenkor nem szokott befűteni, mert a konyhába melegít a gáztűzhely amíg ott van, utána meg szinte rögtön le is fekszik, és betakarózik, úgyhogy felesleges befűtenie... Kérdeztem, nem fázik este? Hát azt mondja úgyis alszik este. Ha ott van nála a testvére, vagy én megyek hozzá, akkor hajlandó befűteni, egyébként maga miatt nem. Ez normális? Főleg hogy, mint mondtam, megtehetné, tehát nem olyan az anyagi helyzete, hogy nem telik fűtésre. Inkább félre rakja azt a pénzt. Hogy tudnám megértetni vele, hogy az a pár ezer forint nem ér annyit, hogy fagyoskodjon és 8 réteg ruhában üljön otthon?


F/25, ő 23.


2019. okt. 7. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Ha amikor te ott vagy és befűt akkor nem mindegy neked, hogy mit csinál amíg nem laktok együtt?
2019. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%

Igaza van, amíg nincs tél addig nem kell fűteni. 20 fokban még bőven el lehet lenni otthon egy jó erős takaróval éjjel. Nem pazarol random, mint sokan akik utána sírnak, hogy "BRÜHÜHŰ MIÉR LETT 30 EZER A SZÁMLA?!" - vajon miért is?


Normálisan fűtve simán 2-3000 Forint körül lehet tartani, úgy hogy nem fázol. Csak hát ez megfelelő taktika kérdése.


Sokan sajnos így csinálják:


[link]


:D

2019. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Füti a szerelem
2019. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Gyere hozzám, én még öreganyámat is rádobom a tűzre, ha fázok. :D

De viccet félretéve, beszélj vele, mert hiába, hogy csak október van, attól még bőven olyan hideg van/lesz, hogy fűteni kell. Speciel én már most fázok... de a leírtakból látva ő is. Könnyebben lesz beteg így. Szerintem aludni sem jó hidegben.

2019. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

#4


Melegben rosszabb. Mármint nyilván nem a fűtési szezon melegben, hanem a klasszikus nyári melegben. Szörnyűek a "25 fokos" éjszakák.

2019. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Az az igazság, hogy semmit nem spórol vele. Nekem édesanyám az, aki inkább halálra fagy de akkor sem fűt mert ő spórol. Mégis rengeteg a rezsije és nem érti meg, hogy többet fogyaszt ha a 13 fokról kell újra felfűteni 22 fokra mintha megy egy állandó 20 fokon. Mi is kipróbáltuk ezt a csak akkor fűtünk ha tényleg megfagyunk dolgot de szó szerint semmit nem spóroltunk vele. Egy teljesen kihült lakás újra felfűtése többe kerül mint folyamatosan tartani egy tűrhető hőmérsékletet.
2019. okt. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

Ha FÉRFI lennél, kifizetnéd a fűtését!



ENNYI!

2019. okt. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Ha nem te fizeted a rezsijét vagy bármi más kiadását, akkor nem értem mi bajod, ha a kedvedért meg befűt. Lehet nem vagy tisztában mégsem az anyagi helyzetével.


Egyébként én sem fűtök még, azzal a kis különbséggel, hogy rühellem a meleget és egyáltalán nem is fázok. 20 fok van a lakásban, egy zokniban, egy vékony hosszúnadrágban és egy vékony hosszú ujjú felsőben vagyok itthon. Aludni 1 sima takaróval szoktam. Én is nő vagyok.

2019. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
6-osnak van igaza, próbáld meg a barátnőddel megértetni ezt, ez tényleg egyszerű fizika és takarékosabb, ha állandó szinten tartja a hőt
2019. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Akkor itt egy jó karácsonyi ötlet, vegyél neki egy kandallót.


Egyébként meg az ő dolga, én is jól bírom a hideget és szerencsére jól szigetelt a ház is, ráérek akkor befűteni ha majd a mínuszok jönnek.

2019. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!