Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható egy férfitól, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárható egy férfitól, hogy éveken át eltartsa a feleségét/élettársát csak azért, mert az nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 18. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Ha megteszi, magára vessen.
2019. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Ezen kívül mit csinál?
2019. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha ezt beszélték meg és ha kettőjüknek megfelel ez a felállás akkor igen és akkor senkinek semmi köze hozzá.
2019. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Igen én eltartanám
2019. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem.

Ide lehet persze keverni a házimunkát de én nőként is úgy gondolom, hogy az a heti egy takarítás meg pár óra egyéb házimunka a héten egyáltalán nincs egálban azzal, hogy valakinek a teljes megélhetése biztosítva van. Lehet, hogy én vagyok trehány de amennyi időt töltök házimunkával az egyáltalán nem "váltja ki" a minden napos 8 óra munkát és anyagi stabilitást.

Illetve én nem tudom ki akar olyan nővel együtt élni akire nem lehet alapozni, aki semmiben nem tud segíteni ha te mondjuk elveszíted az állásod. A mai világban semmi nem biztos, elég butának kell ahhoz lenni, hogy csak egy ember fizetésére alapozzon egy család. Meg szerintem aki szereti a párját az igyekszik a saját részét belerakni mindenbe és legalább a saját kis hülyeségeire nem a párja pénzét szórni.

2019. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Viszont ha ez mindkettőjüknek jó így, akkor senkinek semmi köze hozzá.
2019. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Viszont elvárható, hogy mikor megszületik a gyerek, akkor az anya 3 évig otthon legyen a picivel, akkor kénytelen lesz az apa eltartani a családját, mivel a nő ilyenkor keveset kap, főleg a 3. évben.

2019. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Tőlem mindenki azt vár el, amit akar. Max. csalódik.
2019. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem várható el. Ha ez kivitelezhető egy kapcsolatban, és a férfi is úgy keres, hogy nem teher neki, akkor az ők dolga, de egyébként abszolút nem kötelesség.

Nem is tudom hogy ez melyik félnek jó: a nőnek aki 100%ban kiszolgáltatott lesz, vagy a férfinak, akinek kettő helyett kell dolgoznia.

2019. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem várható el. Viszont vannak olyan esetek, amikor a két fél megbeszélése alapján ez működik, addig amíg mindkét félnek ez a megfelelő.


Mi ilyen felállásban vagyunk. Én vagyok a nő, lehet lepontozni. A helyzet az, hogy a férjem külföldi. Jól fizető otthoni állást hagytam ott érte, amikor kiköltöztem hozzá. Itt eddig csak fix, részmunkaidős lehetőségeim adódtak, mivel külföldi vagyok és még nem beszélem anyanyelvi szinten az itteni nyelvet, az angollal önmagában pedig nem sokat érek.

Így igen, kvázi most ő tart el.

Cserébe én minden nap főzök, ebédet viszek neki minden nap a munkahelyére, és meleg vacsora várja haza. Takarítok, a lakás patika. Én intézem a bevásárlást és mindenféle ügyeket, pl számlabefizetés, stb. Itthon neki semmi dolga. De, ettől függetlenül segít nekem, elmosogat, sőt néha ő főzi a vacsorát. Nálunk ez csak ideiglenes állapot, amíg nyelvsuliba járok, tehát nem végleg szeretnénk ebben a felállásban élni.

2019. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!