Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kívánt terhesség esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kívánt terhesség esetén miért választják inkább az abortuszt, mint az örökbe adást?

Figyelt kérdés
Valamilyen szinten értem, hogy az abortusz könnyebb út, de rengeteg meddő pár van, és szerető családot biztosíthatnának a nem kívánt babának. Az abortusz egy nagyon veszélyes műtét, és manapság nagyon sok felelőtlen lány van, aki nem védekezik, mert ha terhes lesz, majd megy abortuszra. Tudom, hogy van olyan, amikor az abortusz a jó megoldás (ha a baba beteg, vagy ha az anya élete veszélyben van), de az egészséges kisgyerekeknek mért nem adják meg az esélyt a boldog életre? Létezik a nyílt örökbe adás is, amikor a szülők meglátogathatják a kicsit.
2010. júl. 27. 14:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Én sem vagyok abortuszpárti, de ezeket tippelem:


1. az abortuszt el lehet titkolni, a terhességet nem

2. középiskolát nappali tagozaton nem folytathatja, aki teherbe esik - kettétört tanulmányok, elpuskázott élet (persze, lehet pótolni, de estin nehezebb)

3. 9 hónap lekötöttség, gyerekkel a hasadban nem tehetsz meg akármit

4. a terhességnek és a szülésnek is van kockázata

5. a megszületett gyerekről nehezebb lemondani, mint egy pár miliméteres valamiről

2010. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Eleve "kihordani", megszülni sem akarják (tizenévesen talán érthető, bár ha a szexre van (nincs) esze...), nem teljesen fogják fel, hogy tulajdonképpen egy új élet fejlődik bennük...ilyen esetben kétségbeesés, mondhatni önzőség, a legutoplsó gondolat lenne a meddő párok problémája. És hát milyen "ciki" lenne már, ha kiderülne, hogy egy felelőtlen akárki az illető...
2010. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Mert a saját testedben kihordani, aztán mégis odaadni egy gyereket érzelmileg nagyon megterhelő. Amikor a szíved alatt hordasz egy babát, akkor egy nagy erős kötődés alakul ki anya és gyermek között, és borzasztó érzés lehet, amikor tudod, hogy ennek ellenére a végén oda kell adnod másnak, mert te nem tudod megadni neki azt, amire szüksége van.
2010. júl. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

1. az abortuszt el lehet titkolni, a terhességet nem


A terhességet is el lehet titkolni, csak nehezebb. Bő ruhák szépen takarnak.


2. középiskolát nappali tagozaton nem folytathatja, aki teherbe esik - kettétört tanulmányok, elpuskázott élet (persze, lehet pótolni, de estin nehezebb)


Ez nem így van, nálunk egy évfolyamtársnő esett teherbe (11.ben), és egészen a baba születéséig be is járt. Júniusban szült, így pont véget ért a tanév, de aki örökbe adja, az max. 1 hetet hiányzik, mintha csak beteg lenne. Tehát terhesen nyugalommal járhat iskolába.


3. 9 hónap lekötöttség, gyerekkel a hasadban nem tehetsz meg akármit


Ez igaz, de ha nem veszélyeztetett terhes, akkor nincs olyan sok minden ami "tiltott" lenne.


4. a terhességnek és a szülésnek is van kockázata


Igen, de közel sem akkora, mint az abortusznak, bár ezt sokan nem tudják.


5. a megszületett gyerekről nehezebb lemondani, mint egy pár miliméteres valamiről


Lehet, hogy valakinél ez így van, de számomra a pár milliméteres "valami" is élet, és nem tudok rá úgy gondolni, mint egy testemtől idegen dologra.

2010. júl. 27. 14:49
 5/23 A kérdező kommentje:

"Mert a saját testedben kihordani, aztán mégis odaadni egy gyereket érzelmileg nagyon megterhelő."


Egy abortusz is érzelmileg nagyon megterhelő, és a nyílt örökbe adásnál nem is kell "végleg" elköszönni a babától.

2010. júl. 27. 14:51
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Azért, mert iszonyatos lelki-fizikai megterhelés kihordani egy terhességet egyrészt. Másrészt a terhesség alatt olyan lelki kötelék alakul ki, hogy utána nem biztos, hogy örökbe tudná adni, azért egy babát nem olyan átadni másnak, mint bármi mást. A nyílt örökbeadás végképp nem tartom jónak, szerintem lelkileg nem jó a gyereknek, se a nevelőszülőnek, se a vér szerintinek.


Az első három hónapban talán nincs olyan "babaérzet, babatudat" a nőben, hogy rugdos, meg ilyesmi, talán azért "könnyebb" ilyenkor "megszabadulni tőle". Kicsit tudnám a spirálhoz hasonlítani, hiszen valójában az is abortív eszköz, bár sokan ezzel nincsenek tisztában. Az olyan (hormonmentes) spirál ami nem akadályozza meg a peteérést, ott valójában létrejön a megtemékenyülés, megindul az osztódás, csak nem tud a zigóta beágyazódni.


Nem akarok elkanyarodni a témától, szóval szerintem az ok egyrészt az, hogy nem akarnak kötődést, másrészt meg nem biztos, hogy a jelenlegi körülményeik (iskola, munka) lehetővé teszik a terhesség kihordását is akár. Harmadrész viszont sok a felelőtlen cafka is, akinek az abortusz semmit nem jelent lelkileg, egyszerűen úgy használják, mint "fogamzásgátlást"... :(


25/L

2010. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
most, hogy még csak 17 vagyok, abortusz. meg amúgy sem tudnám elképzelni az örökbeadást... az én gyerekem.... nem adom senkinek... mert ha már a haamba van 9 hónapig biztos, hogy nem bírnám, összeomlanék, ha oda kéne adni. De az abortusz se jó... az én gyerekem,...öljem meg? Hát nem tudom... De mivel a terhesség nagyon megterheli a testet ilyen fiatalon, ezért ha muszáj lenne, akkor abortusz. De mindenekelőtt GUMIII!!!
2010. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hát az öljem meg, vagy adjam oda másnak kérdések közül az utóbbit tartom "könnyebbnek" és jobbnak. Én is csak 18 vagyok, de ha teherbe esnék és nem tudnám felnevelni, biztos inkább örökbe adnám sem mint, hogy megöljem. És az abortusz jobban megterheli a fiatal szervezetet, mint a szülés.
2010. júl. 27. 14:56
 9/23 anonim ***** válasza:
nem szülném meg akkor sem. valahogy nekem arról nehezebb lemondani...
2010. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező!


Ha valóban meg akarsz valamit tudni erről, akkor nyitottnak kell lenned arra, hogy valaki másként érez/ él át/értelmez dolgokat, mint te.


Terhességet eltitkolni nem lehet, a bő ruha sem takarja el a pocakot. Rengeteg vizsgálatra kell menni, és egyáltalán nem úgy van, hogy pont úgy éled az életedet, mint előtte. Nem véletlen hívják "másállapotnak". Szülés után 6 hét a gyermekágy, amíg a kismamának erős "(!) vérzése van, tejcsorgása, stb. a szülés nem olyan, hogy rá egy hétre vígan visszatérek a hétköznapokba, mintha misem törént volna. És így tovább.

2010. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!