Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, melyik megközel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, melyik megközelítéssel lehet stabilabb, boldogabb párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hogyan vázoljam fel úgy, hogy ne értsétek félre. Nem két szélsőséges esetre gondolok, hanem inkább két fajta megközelítésre.


Tehát adott egy férfi és egy nő. Legalább az egyikük, de inkább mind a ketten vonzódnak a másikhoz.


Nekem úgy tűnik, hogy a mai trend inkább az, hogy az egész kapcsolatot a szexuális vonzalomra építik az emberek, tehát ha megvan a "kémia" közöttük, akkor belevágnak a kapcsolatba, aztán emberileg vagy összeillenek vagy nem.


Nem lenne biztosabb, hogyha az elején inkább csak ismerkednének a másikkal, barátságként indulna az egész (úgy, hogy mellette megvan a vonzalom) aztán utána próbálnák meg, hogy működne-e párkapcsolatként is a dolog?


2020. máj. 16. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Juj, nem! Ha valaki kapcsolatot akar, akkor úgy is álljon hozzá! Ha haverkodni akar, akkor ahhoz is másképp kell hozzáállni.

Haverkodásnál nálam tök mindegy, hogy az ember milyen külsőre, van-e családja .., de egy kapcsolatnál fontos a külső és belső, amit sok kommunikáció után ismerhető meg.

2020. máj. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha megvan a kémia, az rengeteg minden át tudja vinni, segíteni a kapcsolatot. Persze nem mindegy a belső sem. Nekem ha nincs meg kémia, nem tudok párkapcsolatként tekinteni rá.
2020. máj. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan a kémia, akkor párkapcsolatra vágyom, nem haverságra. De az kétségkívül jó dolog, amikor valakit előzetesen már ismerek, baráti társaságból, hobbi kapcsán és úgy alakul valami. De itt a körülmények miatt alakul így és nem mi kezdünk el idétlenkedni, hogy legyünk csak barátok aztán meglátjuk.
2020. máj. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Is-is. Vannak olyan kapcsolatok amik idővel haverságból, barátságból alakulnak ki és jó eséllyel a kapcsolat alatt os megtudnak maradni "csak" barátoknak IS. Ehhez viszont kell alapvető vonzalom és ezek spontán alakulnak ki, nem tudatosan. Ha van kémia, a felek úgyis érzik, az meg már csak a többi körülmény kérdése hogy alakul-e valami.

De ha valaki konkrétán párkapcsolatot KERES, pl neten ott megfordul a dolog. Vagy megismersz valakit valahol. Pl munkahely, közös barátok, hobbi. Kobb esetben elég hamar látszik hogy van-e valami 2 ember között vagy nincs. Ha van kemia az hamar kiderül. Ott kb úgy szimultán mozog együtt a kettő, ha minnél többet beszélgetnek, megismerik egymást, de közben lehet érezni hogy ez más.

Ha meg megtetszik valaki, kiszúrod, odamesz az puszta külső. Ha van kémia, utána lehet azzal foglalkozni személyiségben passzolnak-e.

2020. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet előre tudni, hogy melyik párkapcsolat lesz boldog és melyik nem.


Én kétfajta megközelítést tudok elképzelni.


1. Ismeretlen emberekről van szó. Ilyenkor meglátod, megtetszik, vonzónak találod, tehát megvan a kémia, ahogy te fogalmaztál. Aztán elkezdenek beszélgetni, ismerkedni, randizni és majd kiderül, hogy passzolnak-e, a személyisége is tetszik-e a másiknak a külsején kívül.


2. Már ismerik egymást a felek, pl. közös a baráti társaságuk vagy esetleg kollégák. Az együtt töltött idő, beszélgetések miatt kialakulhat vonzalom is, és így párkapcsolat is.


Egyik sem jobb, mint a másik, egyszerűen csak más a kiindulópont.

2020. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Utolsóval egyetértek.

Ha alapvetően két idegen emberről van szó, akkor hülyeség haverkodással indítani, ha egyszer érezhető, hogy mindkét fél vonzódik a másikhoz. Nem kell elkapkodni semmit, de szerintem érdemes nyílt lapokkal játszani és tudatosan építeni azt a kapcsolatot.

2020. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%

Férfiként írok.

Mivel én párkapcsolatot keresek, elriadnék attól ha a nő barátként kezelne. Nőt párkapcsolatra keresek, és nem barátnak. Vannak barátaim, es amúgy sem működik nő és férfi között barátság.

Viszont az sem normális amit mostanában nagyon sokan csinálnak, hogy szexelünk, ha a szex jó akkor lehet több.


Ami szerintem tökéletes módja egy ismerkedésnek, a hagyományos verzió. Tehát megismerik egymást, van vonzalom, kedvelik egymást. Elkezdenek randizni, alakulnak az érzelmek, láthatóan egymásba szeretnek. Ez a folyamat tarthat tovább is, engem nem zavar, nem akarom rögtön az ágyba vinni a nőt. Meg akarom ismerni milyen ember , mit kedvel, milyen tulajdonságai vannak, hogy viselkedik bizonyos szituációkban. Nem akarom rögtön leteperni, nem ez a célom. És nem úgy gondolkozom hogy ha jó a szex, akkor jó lesz a kapcsolat. Inkább úgy hogy ha jó embert választok, jó lesz a kapcsolat vele, a jó szex pedig csak hab a tortán. Elképzelni sem tudom hogy ha valakit jól megismerek, és nagyon is egymásra vagyunk kattanva, akkor ne legyen jó a szex. De ha mégis így lenne , és nem passzolnánk ilyen téren, akkor is úgy gondolnám hogy megérte vele megismerkedni mert értékes ember, mégha nem is működött.

2020. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!