Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszamenőleg lehet e feljelen...

Visszamenőleg lehet e feljelentést tenni testi sértés és ember ölesi kísérlet miatt? Többszöri bántalmazásra?

Figyelt kérdés

#testi sértés #Ölési kísérlet
2020. júl. 4. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, akár 30 évre is.
2020. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De fél éve történt az első alkalom, többször is kezet emelt rám, megfejelt, fojtogatott, megrugdosott, nem rég szabadultam el tőle.
2020. júl. 4. 23:25
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
2 Akkor kellett volna lépned. Most már mehetsz bárhová. Mondván: útólag már azt mond bárki amit akar.
2020. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utoljára komolyabban márciusban bántott a fejem fel volt dagadva és össze törte a telómat. Az egyik fojtogatásrol van képem is
2020. júl. 4. 23:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nem foglalkoznának vele, akkor kellett volna orvosi látlelet, mert egy fotó nem bizonyíték. Inlább kerüld ezt az állatot és ha mégegyszer a közeledbe megy, tegyed meg a lépéseket.
2020. júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy itt lakik pár utcára akkor meg mikor ott voltam rettegésben tartott. Ha elmentem volna látleletet csináltatni biztosan megölt volna és nem csak fojtogat
2020. júl. 4. 23:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Legalább próbáld meg! Ha pedig mostantól fenyeg, vagy bármi, mindennek legyen nyoma! Készíts hangfelvételt, mentsd el az üzeneteket!(Valószínűleg lesz olyan.)
2020. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elévülési időn belül, szóval igen.

Ha gyerek vagy, akkor pedig nincs elévülési idő.

2020. júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak visszamenőleg lehet. Elvégre ha épp most történik, akkor nem tudsz feljelentést is tenni egyidejüleg (kivéve persze ha a rendőrök csinálják, miközben épp feljelentést teszel... de ez viszonylag ritka). Azt meg nem tudhatod, hogy ha még nem történt meg, meg fog-e.
2020. júl. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az utóbbi időben gyakrabban tette szóval biztos megkísérli újra


20 vagyok

2020. júl. 5. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!