Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az itteni mamahotelesektől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az itteni mamahotelesektől nem kérnek pénzt a szüleik? Rezsire, kajára, stb.

Figyelt kérdés

Nem sok ilyen embert ismerek, de egy autószerelő ismerősöm 140 ezret keres és ő 80 ezret ad haza belőle azért 25 évesen, hogy fizesse a rezsi szülei szerint ráeső részét, mindig tele legyen a hűtő a kedvenc kajáival, anyukája főzzön, mosson rá. Illetve egy 24 éves egyetemista haverom a Covid miatt hazaköltözött márciusban a pesti koliból és tőle az anyukája havi 60 ezret kér ugyanígy rezsire és hogy mindig legyen kaja a hűtőben. (Nem csóró, a CEU-ra jár mesterszakra, pénzügyi elemző cégnél volt Pesten gyakornok.)


Vidéki nagyvárosról van szó, ahol ennyikért már bőőőven kijön egy albérleti szoba rezsivel együtt, ahol 1 lakótársad és külön szobád van, illetve a szüleidtől teljesen külön életed.


Vagy az otthon lakóktól még huszonsok évesen sem kérnek semmi hozzájárulást a rezsihez, élelmiszerhez, egyéb ellátásokhoz (főznek rá, mosnak rá) a szüleik?


2020. júl. 17. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz mások zsebében turkálni. Nem mindegy neked? Van akitől kérnek, van akitől nem.
2020. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokáig laktam otthon, de nem kértek soha pénzt. Rezsire emlékszem akartam adni, de anya nem fogadta el. Bérleti díj (mi a bánatos fsz ez rgy szülőtől) pedig szóba sem került. Az én szüleim nem haszonállatnak szültek.


Azért sem laktam sokáig otthon, mert gondoskodtak arról, hogy ha lesz stabil állásom, addigra legyen stabil otthonom is. Le leszek úgyis pontozva ezért, de leszarom. Én sem vállalnék úgy gyereket, hogy nem teszek félre neki rendszeresen lakástakarékba, amíg felnő.

2020. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez önérzeti kérdés is, hiszen hacsak az ember szülei nem keresnek többszázezret, akkor illik besegíteni a rezsibe, kajába. Mi hárman voltunk testvérek, és a szüleim sokmindenről lemondtak miattunk, így nem is volt kérdés, hogy besegítek amíg velük laktam.
2020. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23 vagyok, szintén a covid miatt költöztem haza koliból. Orvosira járok, egy qrva fillérem nincs, jelenleg is egy 4 hetes gyakorlatot csinálok (természetesen ingyen). Szerencsére a szüleim szeretnek és támogatni szeretnének, nem ellehetetleníteni az életem. Így is mindig van kaja a hűtőben és a rezsi is be van fizetve, mert a szüleim okos emberek és nem vállalták volna, hogy mind a 3 gyereküket egyrészt megszülik és felnevelik, másrészt támogatják a továbbtanulásunkat nem csak lélekben, hanem anyagiakban is, ha nem futná nekik erre. Nekem sem lenne pofám egy fillért sem lenyúlni a dolgozó gyerekemtől a jövőben. Ha azelőtt x évig tudtam etetni, mosni rá és a rezsi rá eső részét fizetni, akkor azután is képes leszek rá.
2020. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az az autószerelő havi 60-ból mikor akar lakást venni majd? ha az összes pennit elteszi és nem keres jobban, majd 20 év mire összekuporgat valamit egy pár-10 misis lakásra. persze élete végéig is bérelhet valószínű ennyiért.

másik hogy a helyében kva gyorsan elkezdenék németül tanulni. 140 kb semmi egy hónapban (sajnos)


szerencsére az én szüleim nem kérnek tőlem semmire. ez nem jelenti azt, hogy nem veszek meg valamit ami éppen kell a házba (pl porszívó) plusz ha sikerül tartani a jelenlegi tempót, kb 5-7 év múlva már nem lógok a nyakukon.

2020. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!