Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már hogy hogy úgy veszik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most már hogy hogy úgy veszik fel a nők a férjük nevét, hogy a vezetéknév elé kötőjellel vagy rendesen vezetéknévként veszik fel?

Figyelt kérdés

Ezzel nincs semmi bajom.

Régebben pl.: Szabó Lajos feleségét Szabó Lajosnénak hívták.

Anyámék idejében már Szabó Lajosné feleségét Szabóné Tóth Ildikónak hívták.

Aztán jött az, hogy Szabóné Lajos felesége Szabó-Tóth Ildikónak vagy Szabó Ildikónak hívják.


2020. szept. 20. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Várj, tovább tetézem. Én egyáltalán nem akarom felvenni a férjem vezetéknevét. És szetintem jól van ez így!
2020. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké.
2020. szept. 20. 11:30
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Kinek melyik forma tetszik, azt veszi fel, ha az előírások megengedik.

A Szabó Lajosné forma esetén csak annyit tudok, hogy férjnél van Szabó Lajosnál.

Nem helyeslem ezt a formát. Úgy helyeslem, ha a nő keresztnevét is tudom.

2020. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Én sehogy nem fogom felvenni a nevét, vagy kölcsönösen kötőjellel. Egyoldalúan nem.
2020. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Ez a kötőjeles cucc akkor tud vicces lenni, mikor két igen hosszú vezetéknévről beszélünk és még harmadik név is van: Farkasteleky-Löwenstein Magdaléna Eufrozina - hát beszopná az írd le a százszor a neved dolgot. Az már csak stilisztikai probléma, hogy ez a név úgy hangzik, mintha valami gagyi argentin szappanopera szereplője lenne, vagy mint némelyik arab név "Abdul Allah Ali Mohamed-Ubuntu".



Szóval ez hosszabb nevekkel nem annyira jó ötlet, de az ilyen Kiss-Weisz Tímea meg ilyeneknél elmegy, a saját döntésük.

2020. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert így a saját nevük is megmarad.

Nem csak Kiss Istvánné lesz, hanem Kiss-Molnár Krisztina.

Ha bemutatkozik, a saját nevét is mondja. Nem csak Kiss István neje, hanem neve is van. Tudják hogy szólítani.


Szerintem sokkal normálisabb így, nincs tárgyiasítva a feleség.

Mintha a házasság után megszűnne létezni, már neve se lesz, csak a férje neve+né.


Sok volt osztálytársamat pl nem is találok facebookon se. Tuti megházasodtak, és "megszűntek létezni".

2020. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Most mi a kérdés? Igen, én valószínűleg így fogom felvenni, mert nagyon rövid nevem van. :D
2020. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
En sehogy nem fogom felvenni, mert az a nevem ami es kesz, es a macerat sem eri meg nekem, hogy minden igazolvany stb at legyen irva. A gyerek kaphatja az apja vezeteknevet, azzal nincsen gondom :)
2020. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Változik a divat, bizonyos szavak kikopnak a nyelvből, elöregednek. Ez természetes jelenség. Én nem bánom, mert elég bénán hangzik a -né végződés, olyan öreges. Én is inkább X-Y Ilona, vagy X Ilona szeretnék lenni.
2020. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Vagy tartsa csak meg mindenki az eredeti nevét, illetve ha az nem tetszik akkor változtassa olyanra ami tetszik neki. De tényleg idétlen ez a "né"-zés, a kötőjelezés "báh az ohan ahisztokhatikus csenghéshű" meg a többi idétlenkedés.


Alapvetően az kellene, hogy 18 évesen mindenki választhasson olyan nevet amilyet szeretne, csak kettő szabály lenne 1.Ne legyen idétlen 2.Nem kötelező, csak aki szeretné.

2020. szept. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!