Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a szituáci...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a szituációról? COVID-teszt + anyós témakör.

Figyelt kérdés

Barátommal (ő 30 éves, én 23) még nem élünk együtt, ennek csupán az az oka, hogy én még egyetemista vagyok és nem tudnék beszállni az anyagiakba (de már 2 éve együtt vagyunk).


A barátom egy társasházban él az anyjával és a húgával (utóbbi kettő egy lakásban), csak két külön lakásban, de az emelet stb is ugyanaz. A barátom húga 2 hete rosszul van (vagyis volt, mert 2 napja már tünetmentes), egy hete levették róla a PCR-t, pozitív lett. A barátom ugyanakkor minden nap 2-3x találkozik az anyjával/húgával, mert gyakran átjár bandázni, enni, ilyesmi. Csináltak magukon egy hete vérből gyorstesztet, mindhármuknak pozitív lett (ez még a húga PCR teszt eredménye előtt volt).


Rá másnapra, múlt hét pénteken én is lebetegedtem, náthából, hőemelkedésből indult a sztori, majd jöttek a COVID-tünetek, nehézlégzés, száraz köhögés, éjszakai fulladás. Az utóbbi 3 napban már jól vagyok, köhögök ugyan, de már hurutos a köhögés, egész héten itthon voltam. Tudni kell, hogy én alapvetően az éjszakai fulladásos és nehézlégzéses dolgok után szóltam a házi orvosnak, aki annyival lerendezett, hogy asztma, miközben.. hát egyáltalán nem. Mindegy, az én lelkem tiszta, én megtettem az első lépést az irányba, hogy teszteljenek PCR-rel.


Megvan arra az esély, hogy COVID-os voltam és a barátomtól kaptam el (aki pedig a húgától, mert minden nap találkoztak, de a barátom tünetmentes volt mindvégig).

Múlthét csütörtök óta nem találkoztam a betegség miatt a barátommal, itthon gyógyulgattam, sehova sem mentem. A barátom családja karanténban van, a barátom nem (mivel más háztartás, de az részletkérdés, hogy azóta is napi szinten átjár). Valószínűleg a barátoméktól kaphattam el, mert nekem az egyetem 80%-ban online maradt (kvázi 2-3 órára/hét járok be), ezenkívül SEHOVA sem mentem. Itthon vagyok az időm nagy részében, egyedül a barátommal kerültem közelebb kapcsolatba az elmúlt hetekben, akinek a gyorstesztje pozitív lett (az megint más kérdés, hogy a gyorsteszt mennyire ad valós információt).


Na és most, hogy már jól érzem magam, holnap terveztük, hogy találkozunk a barátommal, átmegyek hozzá a hétvégére, így több, mint 1 hét gyógyulás után, erre anyós pajti közli, hogy oké, de csináljunk nekem egy COVID-gyorstesztet (az anyja tud olcsón szerezni). Mondom, én nekem elég erős tűfóbiám van és csak az orvosnak engedem, hogy megszúrjon, ebbe nem egyezem bele... a barátom pedig mondja, hogy hát akkor az anyja nem szeretné, hogy találkozzunk, mert mi van ha fertőzőm és COVID?


Egyszerűen az eszem megáll, a barátomnak semmi baja nem lett volna a talival (sőőt, ő kezdeményezte szerdán, hogy lassan talizzunk már, ha jobban vagyok, én mondtam a hétvégét), de itt anyós pajti osztja az észt, miközben egy hete az igazoltan COVID-os lányával van bezárva egy 40 nm-es lakásba... meg egyébként is, ők karanténban vannak, elvileg a barátom sem járhatna át hozzájuk, tehát ha a barátom 30 éves felnőtt, felelős ember, miért ne dönthetne úgy, hogy találkozik velem? Miért jön képbe az anyós döntése egyáltalán??


Egyelőre azt mondtam a barátomnak, gondolkodom még ezen, de már megszületett bennem a döntés, hogyha tesztelni akarnak, én bizony nem megyek át a barátomhoz. Gáz nem gáz, én nem szeretném, ha nem orvos szúrna meg, ez az én gyengeségem, ez igaz.


Egyébként kirándulást és otthoni programokat terveztünk a barátommal, autóval közlekednénk, tehát odafigyelek azért, hogy ne fertőzzek, függetlenül attól, hogy covid-e vagy más, de azért ha már jól érzem magam, miért ne találkozhatnék a barátommal? Akinek egyébként a gyorstesztje szintén pozitív lett, de mivel ez nem hivatalos és jól is érzi magát, nem ment önkéntes karanténba (amennyit tudott, otthon volt, de azért boltba stb eljárt).


2020. szept. 25. 20:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja én én is 8 napja vagyok itthon, holnap is csak este találkoznánk, tehát az már kb 9 nap lenne, és a hivatalos karantén is csak 10 nap, tehát nagy eséllyel nem fertőznék már..
2020. szept. 25. 20:35
 2/18 Noren1989 ***** válasza:
85%

Csak dokinàl, vagy egészségügyessel csinàltatnék tesztet...


Màsfelől: amyóspajtàs, meg a barátod nem csinàltatja meg?

2020. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Remélem tömegközlekedéssel mész át a faszidhoz. Istenem mennyi felelőtlen ember!
2020. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3, autóval
2020. szept. 25. 20:43
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy csicska a barátod, befenyítette az anyja 30 évesen :D :D sok szerencsét hozzá
2020. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Noren1989 ***** válasza:
100%

Ohh, bocsi, most làtom, h gyorsteszt megvolt...


Én lógvahagynàm az egészet. Ha lecseng a franc, mindenki negatív ott, utàna csinàltatnék max a helyedben. Jobb esély van rà, hogy ők fertőznek le téged, semmint fordítva.

2020. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, bár ott a húg volt beteg, se az anyuka, sem a barátom nem.


Viszont én sokkal betegebb voltam, mint a húga. A húgának csak ilyen általános gyengeség, szaglásvesztése volt, de semmi más tünete nem, még csak hőemelkedés vagy köhögés nem. Nekem viszont a tipikus tüneteim voltak. Aztán lehet nem is COVID, de már a barátom húga is 2 hete kezdett beteg lenni, jó eséllyel már nem fertőz.


Aztán kitudja, már semmit sem tudok, mit hogy kéne... ha elvileg most 10 napos ez a karanténosdi, akkor és én "szabadulhatnék" hétfőn, amennyiben ez tényleg COVID volt..

2020. szept. 25. 20:53
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hétfőig ülj a seggeden!
2020. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8, Biztos mindenki más is ezt tenné, miután meggyógyult már. Na mindegy. Egyébként is nem segg, hanem fenék, egy kis illem.
2020. szept. 25. 21:19
 10/18 Hellmano ***** válasza:
100%
Dehogy felelős a barátod... írod, hogy átjárt a COVID-os családjához, akik levoltak zárva hivatalosan. Hol itt a felelősség? Ha felelős lett volna nem megy át hozzájuk és te se kaptad volna el. (hozzáteszem szomszédomék ugyanezt csinálták 3 ember volt igazolt koronás és az egész család másik fele, miután itt voltak a rendőrök itt bandáztak együtt egésznap...akik utána mentek mindenfelé idegenekkel, munkába, vásárolni, tuti itt a környékünket jól lefertőzték, mert rengetegen vannak a családban és nem ..gányok nem azért vannak sokan :D)
2020. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!