Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van erre illetékes szerv?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van erre illetékes szerv? Lehet-e/érdemes-e jelezni ezt valahol?

Figyelt kérdés

Egy elég érdekes kérdéssel fordulok hozzátok.

Van egy exem, aki jó eséllyel mentális beteg, személyiségzavaros. Nagyon sokat tájékozódtam az utóbbi időben a témában és rémisztően minden részlet stimmel.

Ahogy idősödött (éveket töltöttem vele, de sajnos későn kapcsoltam), egyre érdekesebb és egyre súlyosabb dolgai lettek. Gondolok itt hazugságokra, szenvedélybetegségekre, manipulációkra, lopásra!, már-már fenyegető, erőszakos megjegyzésekre. Tetlegesség nem történt, de mint mondtam, az évek alatt egyre súlyosabb dolgokat követett el és nem tartom kizártnak, hogy 1x teljesen elborul az agya és tetlegességig fajul a dolog. Tipikusan az az ember, aki ha elkövet valamit, nem vállalja a felelősséget, csak vállat von, mintha természetes dolog lenne, amit tett. 0 empátia van benne.

Most jön a kérdés,hogy miért is foglalkozom vele? Azért, mert hiába nem vagyunk már együtt, hiába tiltottam le mindenhol, hiába titkosítottam minden fiókomat a lehető legjobban, megtalál engem és üzenget idegen számokról, illetve a tiltólistámon már minimum 20 álprofilja van. Nem tudja, hogy jelenleg hol élek, de nem tartom kizártnak, hogy követett is már, mert többször volt már ilyen érzésem, hogy figyelnek. Nem bántott engem soha (fizikálisan legalább is), de én ezek alapján már bármit kinézek belőle. Mivel már nem reagálok neki, ez valószínűleg őt dühíti. Szerintem azt várja, hogy nekem mikor lesz valakim, mert hiába nem vagyunk már együtt és van is neki már más, ő egy borzasztó birtokló ember és azt hiszi, az övé voltam, vagyok, leszek örökre. Tehát szerintem ettől a tudattól bekattanna teljesen..

Mivel személyesen még nem bukkant fel, illetve a megkeresései sem fenyegetőek, csak idegesítőek, sokszor sajnos reagáltam is, így feljelentést fölösleges lenne tennem és nem is akarok.

Inkább az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan szerv, aki felé azt lehetne jelezni, hogy mentális gondokkal küzd, megvizsgálnák és elkezdenék kezelni?

Tudom, valószínűleg azt hiszitek, hogy túlzok, meg látatlanban diagnosztizálom őt és ez részben igaz is ugyan, de mivel én ismertem ki őt az évek alatt és már a tekinteében is látom, hogy nem tiszta és teljesen más világban él. Ezt csak olyan értheti, akinek volt "szerencséje" hasonló emberhez.

Én úgy gondolom, hogy sokkal több ilyen önmagára és másokra is veszélyes ember él közöttünk álarccal, mint gondolnánk, de nem veszik az "áldozatokat" komolyan.

Ők meg mivel nem tudják és nem fogadják el, hogy velük probléma van, nem fordulnak szakember segítségéhez. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen jellegű bejelentést lehet-e tenni valahol, hogy megvizsgálják és elkezdjenek foglalkozni vele, mielőtt komolyabb baj lenne? Mert ha tényleges fenyegetettség is lenne, egy távoltartási nem megoldasá, csak felületi kezelése a problémának. Mert attól, hogy rám nem lesz veszélyes, másra még lehet.

Mit gondoltok, lehet valamit tenni?


2021. ápr. 16. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a rendőrség.

Zaklatásnak hívják. Érdemes jelezni a történteket, minél több bizonyítékot átadni nekik.

2021. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is jártam hasonló cipőben, ezért sokat törpengtem ezen.

Az én exem is konfabulál, durván.

Végül az anyukám beszélt erről az anyukájával és még egy közeli hozzátartózójával én.

Ez egyszeri beszélgetés volt, megszakítottuk a kapcsolatot egymással.


Sajnos mást csak akkor lehet kezdeni, ha bűncselekményt követ el.

Aki hazudozik a magánéletében, egészen biztosan hazudozik, csal másban is, tehát valószínűleg követ el bűncselekményt, ha ez nem is kerül a látóteredbe, hogy mit.

Érdemes ilyenkor feljelenteni akkor is, ha lesöprik az asztalról az ügyet, mert azért a bejelentések alapján egy személyiségprofil kialakul a rendőrségi aktájába. És amikor az 5. bejelentés jön, sokat fog segíteni az azt megelőző 4.

2021. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Amíg nem esik bajod, addig semmit nem tudsz tenni. Nekem is volt egy hasonló exem, én 11 hónap után szakítottam vele. Utána 1 évig (nem vicc) folyamatosan zaklatott. Számot cseréltem, mail címet cseréltem, töröltem magam a közösségi oldalról.


Hol a munkahelyem előtt várt meg, hol a környéken bóklászott egész éjszaka. Volt, hogy órákat állt a kapu előtt. A rendőrség 1x igazoltatta, de mivel "csak sétálgatott a környéken" nem történt semmi, mert nem tilos.


Utána megfenyegetett, hogy mindig nézzek a hátam mögé.


Én úgy oldottam meg, hogy szóltam a barátaimnak egy ilyen alkalommal és ők lerendezték.

Aztán összejöttem a párommal (azóta már a férjem) és utána békén hagyott.

2021. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel személyesen még nem bukkant fel, illetve a megkeresései sem fenyegetőek, csak idegesítőek, sokszor sajnos reagáltam is, így feljelentést fölösleges lenne tennem és nem is akarok."

A fentiek tükrében nem teljesen fölösleges.

De igen, van egy határ, amikor bűncselekmény valósul meg, a kellemetlen élmény még nem az.

2021. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
2021. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még valami. Van egy könyv, egy FBI-os profilozó írta: Veszélyes személyiségek.

azt olvasd el és jegyzeteld ki! azt írja, ilyen emberről naplót kell vezetni, mikor mit csinált, mert amikor átlép egy határt és a rendőrségre kell menni, egy ilyen napló sokat segít a profilozónak.

Komoly baj is lehet, ha ismered Bene Krisztián ügyét... annak is ilyen előzményei voltak.

2021. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem, szerencsére nincs olyan, hogy exek alaptalan vádaskodása miatt pszichiáterhez visznek valakit.

Mellesleg téged sem ártana kivizsgálni.

2021. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Alaptalan? Mindenre van bizonyítékom. De örülök, hogy te jobban tudod.
2021. ápr. 16. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!