Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változhatnék meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés
Lassan 40 éves leszek, nő vagyok. Nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg, néha olyan érzésem van, mintha bizonyos dolgokban leragadtam volna egy tini szinten. Jó munkám van, sokmindent elértem saját erőből, kiegyensúlyozott párkapcsolatban is élek évek óta, de néha komolyan olyan vagyok, mint egy hisztis tini, aki megsértődik mindenen, a legkisebb apróságot is magára veszi... persze nem minden nap, de gyakran előfordul, elképesztően túlérzékeny tudok lenni, párom egy-egy megjegyzésén, amit nem bántónak szán, képes vagyok napokig agyalni. Hogy lehet ezt "kikapcsolni"? Milyen önfejlesztéssel lehet ezt megváltoztatni, hogy ne legyek ennyire érzékeny? Pedig amúgy jó humorom van, képes vagyok nevetni a kritikán is, de ha az mondja, akit nagyon szeretek, akinek számít a véleménye, az nagyon rosszul tud esni. Köszi a normális válaszokat :)
2021. ápr. 27. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom hogy önfejlesztő könyvekben, videókban keress megoldást, mert nem tudod magad a saját hajadnál fogva kirángatni a gödörből. Keress fel egy pszichológust, ő objektív és fél tudjátok fejteni ennek az okát és dolgozni rajta
2021. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Parom detto ilyen. Neha a legtrivialisabb dolgot is tulgondolja. En azt szoktam mondani neki, ha hatso ertelmet keres a kimondott szavakban, akkor kerdezzen ra, es megmondom, hogy volt-e ilyen szandekom vagy sem. Csak ritkan segit. Ilyenkor 2 napig "szenved", kuzd magaban, majd napirendre ter felette. Megoldas nincs, de legalabb ritka az ilyen.
2021. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Hogy nem lehet ezt megszokni?


Ha az en párom folyamat szarkasztikus lenne pár hét es már hasonloan le tudnám reagálni is. Meg elterelni meg humorizálni stb egyszóval simán lekezelném.


Te nem lehetsz tanulékony abban hogyan kell hülyéket kezelni.


Kb mint egy 6 évest. Nem mellre kell szivni a hülyeségeit

2021. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor érzed, hogy "ugranál" egy mondatra, vegyél előtt egy nagy mély lélegzetet, és gondold át: Nekem szól ez? Nem lehet, hogy mást érint, más a dolog jelentése?

Miért "ugrok" én mindenre rá? Mi lesz, ha nem foglalkozok vele? Túlélem? Akkor t*k rá.

2021. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kommenteket, és az üzeneteket is :)
2021. ápr. 28. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!