Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 40 év körüli érettebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 40 év körüli érettebb hölgyet szemeltem ki magamnak, én 22 éves vagyok. Hogyan lenne érdemes udvarolnom?

Figyelt kérdés
Ő egy elvált, gyerekes anyuka, de a gyerekei nélkül él. Nagyon magányos, nem is olyan régen lett vége egy kapcsolatának (ami el sem kezdődött), elég csalódott, véleményem (és mások véleménye szerint is) szüksége lenne már egy megbízható társra.Nemsokára olyan helyzetbe kerülök, hogy el tudom hívni valahová, lehetőleg kettesben. Hozzá képest én elég fiatal vagyok, talán majd nem is vesz komolyan. Nem a visszautasítástól félek, hanem attól, hogy esetleg nem ismeri meg a valós szándékaimat. Szóval...hogyan is kellene egy érettebb nőnek csapni a szelet?
2008. dec. 8. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
leginkább probálj meg vele öszintén beszélni arról amit érzel és amit szeretnél tőle.. valószínüleg értékelni fogja és öszinte választ fog adni rá
2008. dec. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez már majdnem a végső 'stádium' lenne, már ami az udvarlást illeti, azért itt még nem tartunk. Arra gondoltam, (mivel egyáltalán nem ismer) , hogy az ismerkedés kezdeti fázisában milyen dolgokat eszközöljek annak érdekében, hogy ne a gyereket, hanem a felnőtt férfit lássa bennem, akinek komolyak a számdékai?
2008. dec. 8. 00:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát...Ha egyáltalán nem ismer,akkor ne ronts ajtóstul a házba szerintem.Ezt egy 40 éves nő nem értékelné..Hívd meg egy kávéra egy kávézóba,és ott "körbeírhatod",hogy komolyabb szándékaid vannak..Meglátod a reakcióját...Ha tetszeni fogsz/tetszesz neki,akkor viszonozza az érzelmeid/szavaid...Ha nem akkor felejtsd el,mert egy 40éves nő nem olyan mint egy 14éves,hogy egyik nap kell neki X a másiknap meg már nem..Szóval ha egyszer kosarat kapsz tőle,akkor hagyd!Írtad,hogy csalódott..Ilyenkor vigasztalás címszó alatt lehetsz kicsit gonosz,és kihasználhatod az alkalmat...Amúgy a kávézóban is "bármi" megtörténhet...De azért arra figyelj,hogy viselkedj éretten,de ne játszd meg magad,és a későbbiekben ha esetleg kialakul valami,mutasd meg neki,hogy a korod ellenére komolyan gondolod...Szóval ne az az "elejénmindenjólmegy,deutánaelmegyekmindennapahaverokkaléslesz*romanőm...Sok sikert!Egy próbát megér!
2008. dec. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezeld őt igazi nőként. Ja és szerintem tuti bejön ha kedves vagy a gyerekeivel, bár nem tudom mennyi idősek és lesz-e alkalmad velük találkozni az elején. Mindenképpen kedvesen közeledj hozzá, tényleg ne ronts ajtóstul a házba.

Ja és ha őszinte vagy az mindig jó. :)


Viszont ha nem haragszol elmondanád nekem akár privátban is hogy miért döntöttél egy idősebb nő mellett? Nem ítéllek el, csak szeretném érteni.Vagy ez csak úgy jön?

2008. dec. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Srapnel ***** válasza:
Lehetséges, hogy a hölgy szándékai nem a legkomolyabbak. Már csak azért is, hogyha szorult belé egy kis realizmus, akkor tudja, hogy pl. soha nem fog neked gyereket szülni, így soha nem lesztek egy család. A gyerekei amúgy is mindig elsőbbséget fognak élvezni úgy, hogy neked soha semmibe nem lesz beleszólásod, mert nem vagy senkijük. Ez az egész csak úgy működhet, ha ez max. egy középtávú kapcsolat. Ha egy kis becsület is szorult a nőbe, akkor ezt meg is mondja neked, hogy nem életre szóló. Szerintem te nem minősülsz megbízható társnak. A megbízhatóság itt nem azt jelenti, hogy tudatosan vagy megbízhatatlan, hanem hogy még alakulsz, nem vagy kész ember.
2008. dec. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen kapcsolatban. 25 éves fiú vagyok, 21 éves voltam akkor, a nő pedig 39, kis híján egy évig voltunk együtt.


Igaza van annak, aki előttem azt mondta, hogy hosszú távra szinte biztosan nem számíthatsz - viszont erre a "középtávra" egy felbecsülhetetlen tapasztalat, rendkívüli élmény, nagyon sokat tanulhatsz belőle, és őt is boldoggá teheted. Ahogy látom, a hozzáállásod stimmel, ez már jó.


Az alapszituáció eleinte nálunk is hasonló volt, bár én amikor megismerkedtem vele, még csak nem is gondoltam arra, hogy bármi is lehetne köztünk. Egyszerűen csak azt láttam, hogy ezer közös dolog van bennünk: érdeklődési köreink, zenei ízlésünk, kedvenc olvasmányaink... nagyon sokminden egyezett, nagyon sokmindenről tudtunk beszélni, és eleinte leginkább csak ezért találkoztunk, mert rokon lelket láttunk egymásban, mert jó volt a másik társasága, és mert remekül megértettük egymást.


Később aztán kiderült, hogy párkapcsolati válság van nála (egy gyereke volt/van, férje kacsintgatott elfele). Még ekkor se gondoltam semmire (tényleg) - próbáltam is segíteni neki, hogy lehetne esetleg helyretenni a dolgot... De nem vált be semmi, csak ők el. Előbb lélekben, aztán papíron is.


Még a papír-válás előtt, de már a lelki-válás után jöttünk össze, és nem én kezdeményeztem, hanem ő. Komolyan meglepett, és egy darabig nem is tudtam hova tenni a dolgot, de végső soron nem volt ellenemre, mert a lelki tényezőkről már írtam, és külsőre is nagyon szép, szóval miért ne...?


És hát érdekes egy (majdnem) év volt, a maga örömeivel és bánataival, magaslataival és mélységeivel, de ahogy írtam is fentebb, nagyon tanulságos.


Összegezve tehát: van rá esély, hogy ha egyszerűen megismerkedtek és meglátja benned a rokon lelket, érzi az őszinte segítő szándékot, odafordulást, szeretet, még az is lehet, hogy ő maga fog kezdeményezni. De ha nem, akkor szépen lassan rávezetheted. Először ismerd meg, derítsd ki, mi a közös bennetek (remélem, minél több minden), és akkor már lesz min elindulni. A barátság az alapja mindennek, és az, hogy jól érezzétek magatokat egymás társaságában. Innen már minden más adja magát.

2008. dec. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Azt sem bánnám,ha nem lenne hosszútávú a dolog,de ettől függetlenül tényleg mellette állnék, ha szükség lenne rá, ha meg egyszer vége, akkor vége, de szerintem hihetetlen mennyiségű tapasztalattal járna a dolog. További tanácsokat is szívesen veszek..

2008. dec. 8. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bingó, ezt mondom. :) Tanácsokat meg lásd eggyel feljebb: ismerkedés, barátkozás... és akkor már azt is tudod, mit szeret, hol vannak azok a billentyűi, amiken lehet zongorázni.
2008. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!