Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szitut leírom lenn. Szerintete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szitut leírom lenn. Szerintetek engedjek a női nyomásnak, és beszéljek a barátommal, hogy mik a kilátások? Az a baj, ehhez nincs kedvem. Álljak akkor a sarkamra, állítsam le a feleségemet? Attól tartok, az nem fog menni.

Figyelt kérdés

A korona előtti ősszel kiutaztunk külföldre a feleségemmel meglátogatni egy gyerekkori barátomat. Nagyon tetszett nekünk a hely, igazából jobbak voltak a házak még falun is, mint Magyarországon. Meg ami még kirívó volt, hogy az idős emberek sokkal jobban néztek ki, sokkal életerősebbek voltak, jobban adtak a megjelenésükre, mint Magyarországon. Nem olyan hajlott hátú, derékig érő, megtört tekintetű idős emberek voltak, mint amilyeneket itthon megszoktunk. Meg egy csomó lehetőség, és szolgáltatás volt ingyen, ami Magyarországon fizetős, és ez is tetszett nekünk.

Számomra ez ennyiben is maradt, mentünk, láttunk, jó volt. Számomra ez ugye a gyerekkori barátomról szólt, nem a turistáskodásról, csak tény, hogy jó helyen él, én is láttam. De a feleségem számára ez nem maradt annyiban. Mióta csak ott jártunk, mennyi ideje? Lassan 2 éve, rágja a fülemet, hogy költözzünk oda. Mindig leráztam, és a korona miatt nem is erőltette. De most megint nagyon rákezdett, mondván ugye oltanak mindenkit, lazulnak a szabályok, menjünk. Meg rágja a fülemet, vegyem fel a kapcsolatot a barátommal, aki ott él, mert ő tudna segíteni mindenben, stb.

Én leginkább nem vettem komolyan, amit mond, igazából el sem tudom képzelni, hogy itthagyjam Magyarországot. De egyre határozottabban követeli a feleségem, hogy intézkedjek, érdeklődjek legalább, hogy mik a lehetőségek, stb. Nagyon menni akar. Még nem említettem a barátomnak, hogy a feleségem oda szeretne költözni, semmit se érdeklődtem ez ügyben, őszintén szólva semmi kedvem költözködni ilyen nagyot. De az asszony tényleg hajthatatlan, most már érzem, hogy ebből hamar komoly konfliktusforrást lesz, ha nem jutunk valahogy dűlőre. Gyerekünk is van egy szem, és a feleségem azt akarja, járjon ott iskolába, meg minden. Szóval azért írom ki a kérdést, mert mint mondtam, érzem, hogy ha ezzel a szituációval nem kezdek valamit nagyon gyorsan, akkor ebből komoly válság lehet a házasságomban. Nekem semmi kedvem, a feleségem viszont nagyon menne, mióta csak majdnem 2 éve ott jártunk, és csak a korona miatt hagyta húzódni a dolgot.


2021. jún. 11. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

"akkor ebből komoly válság lehet a házasságomban"


Nem lehet, EZ MÁR MAGA A VÁLSÁG, ami miatt feltetted a kérdést. És neked kell vele kezdened valamit, nem nekünk.

2021. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha mentek ha nem ebből így is úgy is válás lesz. Nem véletlenül akar ennyire kimenni
2021. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 harebell ***** válasza:
Ha az egyik fél nagyon akar valamit, a másik meg nagyon nem, abban nehéz tanácsot adni. Vagy enged az egyik, vagy megpróbálnak köztes megoldást keresni, ami viszont elég nehéz ebben az esetben.
2021. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En most a barat szemszogebol nezem. Nem tud segiteni, nem ugrodeszka. Nagyon benezi a feleseged. Attol meg, hogy a baratod ott van, mas emberek eletet nem tudja, es nem feladata megoldani.

Tudom, a kerdes nem ez volt. Ha te nem akarsz elmenni, o pedig ha van is realitasa, annyira szeretne, igazabol vagy lemond errol, vagy menjen nelkuled, a baratodat elfelejtve.

2021. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 harebell ***** válasza:
#4 Országfüggő, de azért sokat tud segíteni egy kinti ismerős. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy ő oldja meg az életüket, de tapasztalata van a költözéssel járó és a kinti ügyintézésben, képben van lakhatás és munkalehetőségek terén, adhat tanácsot. Ha a költözés mellett döntenek (vagy esetleg a feleség egyedül), hülyeség lenne nem felvenni vele a kapcsolatot.
2021. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem ha van embernek lehetősége külföldre menni, hogy miért maradna.
2021. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!