Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerkedés baptistával?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedés baptistával? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Van egy baptista csoporttársam aki tetszik, de nem tudom, hogy a vallása miatt van-e esélyem nála. Nem vagyok ateista, református családban nőttem fel, de nem gyakorlom (ahogy a család többi tagja sem). Engem az se zavar ha házasságig nem akar lefeküdni vagy testi kapcsolatot létesíteni, nem ez a probléma, tudom hogy a vallásos emberek megvárják az esküvőt.

A kérdés arra irányul hogy egy baptistánál mennyire kizáró ok ha valaki nem gyakorolja hitét. Mert ha kizáró ok akkor mint barát nem szeretném elveszíteni, mert kettőnk között nagyon jó a viszony és nem tudom hogy reagálná le.


U.I.: Kicsit elgondolkodtam hogy melyik kategória lenne jó, Kultúra/Vallás vagy ez...

Elsősorban olyan válaszoknak örülnék akik tapasztaltak már hasonlót (esetleg baptisták, akik meg tudják mondani mi lenne a reakciójuk ilyen a helyzetben)


F



2021. júl. 18. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ez elég bonyolult kérdés, esetleg kérdezd meg tőle:)
2021. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván, ha nem lenne (gyakorló) vallásos, nem lenne ekkora dilemma nálam. Elhívnám valahova, mint bármelyik általános próbálkozásomnál és elfogadja (van esélyem) vagy sem (nincs esélyem).

Itt az zavar hogy van ez az extra tényező és esetleges tudatlanságom miatt (kizáró ok) nem szeretnék 'beégni'. Nem az zavar ha elutasít, az sokkal inkább ha, tudatlanságom miatt előre bukásra van ítélve az egész.

2021. júl. 18. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vallásos emberek is sokfélék. Ezt innen nem lehet megítélni. Pl kiváló szexpartnerem volt egy amúgy gyakorló vallásos nő.
2021. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én valami olyasmit csinálnék, hogy ha amúgy beszélgettek, felvetném a témát elméleti kérdésként.


"Valahol azt olvastam/hallottam, hogy a vallásos emberek csak vallásosakkal járnának, ez nálatok is így van?"

"Az egyik ismerősöm visszautasított egy srácot azért, mert ő nem vallásos, a srác meg igen, és nem akar olyan emberrel járni, akivel nem ugyanúgy gondolkoznak a hitről. Nekem ez kicsit radikálisnak tűnik, te mit gondolsz?"

2021. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én egy baptista lány vagyok. Épp ma beszélgettünk ezekről a dolgokról ifin, szóval ha gondolod, akkor írj privátban, és megpróbálok segíteni.
2021. júl. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!