Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyagiasság problémára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyagiasság problémára lehet az megoldás, hogy jelenteni kéne őket és kizárni a társkeresési piacról?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon fájdalmas eset az amikor egy haszonleső ember kikosarazza a másikat azért, mert nincs nagy fizetése, vagy még nincs saját lakrésze. Férfiaknál is vannak ilyenek nem csak nőknél. Egyik barátnőm barátnőjét egy párszor kikosarazták azért, mert nem él még egyedül. Sajnos engem is, bár nekem van külön lakrészem csak a ház nem teljesen az enyém és valakinek ez is kevés volt. Pláne azért nevetséges, mert ebben az országban egyedül, önerőből saját lakást venni szinte lehetetlen.

Nos arra gondoltam, hogy mivel az anyagiasság az nagyon káros tud lenni, ezért kéne egy olyan szigorítás, hogy azok az emberek, akik anyagiasak kilehessen zárni őket a társkeresési piacról, addig amíg nem változik meg. Mit szólnátok egy ilyen rendszerhez? A társkeresési problémák egyre több embert érintenek mind férfiaknál mind nőknél és szerintem tenni kéne valamit ezért. Hogyha ennek a kormánynak fontos a család, akkor támogatnia kéne abban is az embereket, hogy párra leljenek és a káros elemeket meg kell bélyegezni addig amíg nem változtat az értékrendjén, hogy ne az anyagiasság legyen az első, hanem az illető személye. Ezt már iskolában meg kéne tanítani és rávilágítani arra, hogy rossz dolog az anyagiasság, ezzel ártasz a közösségnek.


2021. aug. 4. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem kotelezheto egy nő arra hogy anyóshoz szuljon.

Ergo egy onallo Felnott nőnek vagy aki komolyat vagy majdan családot tervezne, egy önallo Felnott férfira van szuksege. Aki tamasz lesz. Es nem a gyereke.

2021. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
21. század van ahol mindketten megtudják teremteni a biztonságot, így fontos, hogy egymás támaszai legyenek. Már nem a férfi dolga, hogy biztonságot teremtsen, hanem mindkettőnek.
2021. aug. 4. 22:54
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ez semmire nem megoldás. Soha nem volt problémám a párkeresésnél, feleségemmel konkrétan úgy jöttem össze anno, hogy anyámnál éltem. Valamit rosszul csinálsz, és erre nem a komcsi lelkületű jelentgetés bevezetése a megoldás.
2021. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Azért ilyenekbe még az olyan hard core diktatúrák sem szólnak bele, ahol alap egy tarkón lövés a vezető szidásáért...

Ennyi erővel az állam jelölje ki, hogy ki kivel mennyi gyereket vállalhat, hol lakhat és milyen javakat használhat, sőt ki az, aki érdemes az életre. És alap, hogy önálló gondolat se legyen, mert abból is csak a baj van.

2021. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

A felvetésed jelen pillanatban kivitelezhetetlen. Mi az, hogy anyagias? Kinek, mi az? Mitől számít anyagiasnak?

A Kormány családpolitikájával jelenleg támogatja a lakáshoz jutást és a gyermek vállalást is. Az más kérdés, hogy sokan a lakásra kapott vagy fordítandó összeget felélik vagy nem arra költik szint úgy, mint a gyermek vállalási támogatásokat.


Lakást venni önerőből max. Budapesten lehetetlen, ha közben nyögöd az irreális magas albérleti számlákat, mert így a lakásodat fizeted ki szép lassan a főbérlőnek.

Hiába magasabb a béred Budapesten, ha a lakásárak és a megélhetés is magasabb. Amíg Budapesten 1.5-2 M Ft nm a lakásnak, vidéken megkapod 300-400 E Ft-ért. Budapesten örülsz, ha sikerült 50-60 M Ft-ért venni valami vacak 40 vagy 50 nm lakást, de vidéken ezért egy nagy családi házat kapsz.

Szóval, mi is az anyagiasság? Nincstelenül feljönni nagy reményekkel Budapestre, albérletbe menni és nyögni 20-30 évig a havi számlákat, majd rádöbbensz, hogy ott vagy, ahol elkezdted.

Vagy ne nézzük a fizetéseket egy kapcsolat esetében? Ne érdekeljen bennünket?

Mit szeretnél tanítani a gyerekeknek? Amúgy, ezt nem az iskolába kell vagy kellene megtanítani, hanem otthon a szülőnek kellene megtanítani csak az a gond, nincs kitől tanulnia.

Szóval, hogyan zárnál ki valakit az általad említett társkeresési piacról? Hogyan szűrnél? Én azt gondolom, a társkeresési piac rétegződése megfelelően szelektálja az embereket, de lehet rosszul látom.

2021. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
És kinek jelentenéd, Nyuszifül? :D :D
2021. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

"21. század van ahol mindketten megtudják teremteni a biztonságot"


Ez az. Én meg tudom teremteni magamnak. Viszont is elvárom. Hoppá! Máris anyagias lettem :D :D :D

2021. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem tiszta nekem, hogy gondolod ennek a gyakorlati kivitelezését.


Hogyan tudnád megállapítani, hogy valakit azért utasítanak vissza, mert nem tartják megfelelőnek az anyagi hátterét vagy mert kék a szeme vagy éppen mert templomba jár?


Továbbá, ha két ember feladata a biztonság megteremtése, miért kellene egy jól kereső nőnek elfogadnia egy naplopót? Vagy ezek szerint csak azonos anyagi szinten lévő emberek ismerkedhetnének? Ha változás áll be a kapcsolat dinamikájában, akkor pedig kötelezően válni kell?

2021. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy már maga az alapfelvetés is értelmetlen: a kérdező semmivel sem lenne előrébb, mivel akik most kikosarazzák anyagi okok miatt, azok ki lennének zárva a "piacról", ergó egyik esetben sem működne velük a dolog. Valamint, akkor már lehetne "felszínesség" miatt kizárni azokat, akiknek a vékony/izmos/csöcsös/rendezett fogú a zsánere, "elitizmus" miatt azokat, akiknek diploma/érettségi a beugró, végül mindenkit, akinek bármilyen elvárása van és nem menne hozzá az első szembe jövő, ellenkező nemű emberhez...
2021. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Mindenkit ki kell zárni, aki nem ronda, buta, csóró pasikkal jön össze. Ilyen eccerű ez. Minden incelnek bombanőt!!!
2021. aug. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!