Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy állatvédő nőnek lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy állatvédő nőnek lehet ilyet mondani, vagy sem?

Figyelt kérdés

Schrödinger macskájára gondolok. Egy állatvédő nőnek bántó lehet ez a gondolatkísérlet?


Részletesebben:


[link]


2021. aug. 6. 10:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Bemásolok a linkől egy kis ismertetőt:


"Schrödinger, hogy a kvantumelmélet egyik abszurditását szemléltesse, egy képzeletbeli macskát egy zárt dobozba helyezett, amelybe kívülről nem lehetett belelátni. A dobozban a macska mellett van egy szerkezet, melyet a macska nem tud befolyásolni. A szerkezet tartalmaz egy darab radioaktív anyagot, melyben egy óra alatt egy atom vagy lebomlik, vagy ugyanekkora valószínűséggel nem bomlik le. A radioaktív bomlást észleli egy Geiger–Müller-számláló, ami egy relén keresztül elenged egy kalapácsot és az összetör egy hidrogén-cianidos üveget, megölve ezzel a macskát. Ha egy óra hosszat magára hagyjuk a dobozt, azt mondhatjuk, hogy a macska él, ha időközben nem volt atombomlás.[1][2]"

2021. aug. 6. 10:35
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel képzeletbeli macska, így én személy szerint nem tartom bántónak. Oké, kicsit szomorú elképzelni, de maga az elmélet nagyon érdekes :)


Amúgy van egy képzeletbeli német hangszer, amin mindig jót derülök, pedig az sem túl állatbarát - egy zongora, amiben macskák vannak, hangjuk alapján sorba állítva. A billentyűk egy kalapácsot ejtenek a farkukra, amitől felnyávognak.

2021. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az elméletben nem állatkínzásról van szó, csak egy elméleti szemléltetésről. Mellesleg a macska egyszerre él és halott, amíg csukva van a doboz. Szóval kár emiatt aggódnia a lánynak, addig, amíg a doboz csukva van, ráér utána :D
2021. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a lényeg , hogy te élvezheted ha egy állat kinlódik , fájdalmai vannak. Amúgy az igazi szociopaták és pszichopaták először állatokat kezdenek bántani gyerek korukban, majd felnőtt korukban már embereket is, a legrosszabb van akiknél ez elnyomva vagy rejtve marad aztán egyszer csak ki tör belőle. Aki ilyen kéztetést érez annak gyógyszereket kell szednie, az ilyen dolgokat terápiával nem lehet gyógyítani mert őröklöt elmebetegségről van szó-
2021. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


A Schrödinger macskája a kvantummechanika egyik gondolatkísérlete, hasonlóan híres, mint a kétrés kísérlet, tehát, ha felön a téma, akkor nem annyira megkerülhető.


A nekem tett sértő megjegyzésed, azonban visszautasítom. Alapvetően én is állatbarát vagyok, igaz, engem inkább az egzotikus állatok kötnek le, viszont a macskákat kedvelem a háziállatok közül.

2021. aug. 6. 13:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!