Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Passzív-agresszív viselkedésre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Passzív-agresszív viselkedésre konkrét példák?

Figyelt kérdés
Leírnátok hogy veletek mi történt ez ügyben?
2021. szept. 12. 09:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

-Mi a baj?

-Semmi!

2021. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát amit az első írt, az egy nagyon enyhe forma...

A passzív-agresszív általában szabotál dolgokat, pl. megígér valamit vagy konkrétan ő ajánlja fel, aztán direkt nem csinálja meg vagy elrontja.

Az is előfordulhat, hogy dühében (amit persze nem mond és nem mutat ki) szándékosan kárt okoz annak, akire haragszik. Tönkreteszi a dolgaidat, stb.

Nem szeretnék nagyon konkrét eseteket, de nekem ilyenekben volt részem.

2021. szept. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Mindig csak a kötelezőt nyújtja, 1 centivel se többet és direkt bomlasztja a közösséget.
2021. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolatoknál? Pl feltételt szab, hogy csak akkor csinál valamit(amit egyébként kellene neki), ha te ezt és ezt teszed. Ilyen tipikus, hogy felosztjátok a házimunkát, de csak akkor hajlandó megcsinálni, ha olyankor te sem pihensz, tehát mindenképp egyszerre kell dolgoznotok. Vagy csak akkor mosogat el, ha olyan étel volt a tányérban, ami neki megfelel, és azt mondja a te hibád hogy nem mosogat el utánad. Vagy pl csak akkor beszélhetsz a problémáidról vagy bármiről, ha őt érdekli, máskülönben nem hallgat meg. Tipikus, hogy munkahelyi dolgokat nem hallgatnak meg, ha te nem csinálod, amit ő mond. Tipikus, hogy semmi rosszat nem hallgat meg, mert az nem pozitív és lehozza az életről. Tipikus, ha nem örülhetsz semminek, amikor ő mérges vagy szomorú. Nem beszélhetsz jó dolgokról, mert leszól, lehurrog(és magára tereli a figyelmet). Tipikus, ha direkt csinál olyat, amit tudja, hogy utálsz, mondjuk szólsz, hogy ne a szoba közepén legyen a cipője, aztán csak azért is odarakja. Tipikus, ha szerinte mindent rosszul csinálsz, de ő nem nyúl hozzá-és nem mondja el, hogyan kellene szerinte jól. Tipikus, ha hümmög.


A semmi egyáltalán nem passzív agresszív, rengeteg más lelki állapot van, amikor az ember ezt mondja, gyakran akkor is, ha nincs is semmi.. én utáltam, ha nem volt bajom, csak fáradt voltam, és az idióta exem szerint morcos fejem volt, és nem hitte el, hogy nincs bajom. Aztán már lett bajom, az, hogy nem ismer és nem hisz nekem!


Aztán mi még.. Hangos ajtócsapkodás, direkt hangosan csinálni dolgokat, hogy tudd, hogy duzzog. Aztán ugyan nem idevág, de láttam kávézó ajtaján, hogy "ne gyere be, ha nem fogyasztasz, ez nem múzeum". Na ez tipikus.. még semmit sem tudsz, de már rosszat feltételezel és felhívod rá a figyelmét, mi lesz, ha nem tartja be a szabályaid, egy két korábbi esetre alapozva.. gyorsan csődbe is mentek


Nagyon sok, millió ilyen eset van, nem csak párkapcsolatban, hanem utcán, családon belül, baráti kapcsolatokban..

2021. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A szándékos szabotázs is passzív-agresszív módszer?
2021. szept. 12. 10:52
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyoldalú kommunikáció.
2021. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Megcsinál valami direkt hibàsan/hanyagul, és amikor szóvá teszed akkor a te hibádnak állítja be. Meg amúgy is neked semmi sem jó, így inkább legközelebb semmit sem csinál.
2021. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahh, pont most ástam bele magam ebbe a témába, mert alá akartam támasztani, hogy az egyik rokoni ilyen. És rá kellett jönnöm, hogy én is művelem.

Pl én a parkoló felől szerettem volna kimenni a házból, de a párom előbb szólalt meg, és mondta, hogy menjünk a park felől, el is indult.

Én ahelyett, hogy elmondtam volna, hogy a másik irányba szeretnék menni, szarkasztikusan kiböktem, hogy "persze, menjünk arra hogy kerüljünk egy nagyot"

Akkor és ott észre vettem magamon, az olvasottak tekintetében.

Másik eset. Úgy volt, hogy aznap a párom főz, de lekötötte valami más, és megkérdezte, főznék e mégis én. Beleegyeztem, főztem, és utána duzzogtam, hogy úgy volt, hogy ő fog...

Ahelyett, hogy azt mondtam volna már a kérdésekor, hogy nem szívem, ma te vagy a soros.


Szeretem a szarkazmust, de rá kellett jönnöm, hogy az sok esetben passzív agresszió.

Nem mondom ki a véleményem, az oldalam, és ezt a másikon torlom meg.

Azt olvastam, hogy a forrása, a nem megfelelő harag kezelés. Ugyanis azt is ki kell engedni, de a megfelelő forrás felé.

Pl, mérges voltam *A*-ra, és amikor ez szóba került, *B* rám szólt, hogy az én hibám az egész. Ez rosszul esett. És ahelyett, hogy ezt megmondtam volna *B*-nek, az *A*-val lévő konfliktust mondtam meg neki, hogy *A* ezt meg azt csinálta. Pedig ezt *A* felé kellene közvetítenem, *B* felé meg azt, hogy mondjuk, ne szóljon bele, vagy elmondani, hogy rosszul esett, miért gondolja így?


Nagyon érdekes ez a téma, szerintem sokan magukra ismernének, akkor is ha nem szándékosan csinálják.


Fordítottan is most fordult elő, és így, hogy tudatában voltam, hogy mi történik, könnyen le tudtuk kommunikálni.

Megkértem a páromat, hogy mosok, szedje össze az elkallódott zokniait, ha vannak. Beraktam a mosást, aztán látom, hogy pont ott van mellette egy csomó. Kifejeztem nemtetszésem. Erre az volt a reakciója, hogy ő sem szól, amikor elől hagyom a fűszereket főzés után, és neki kell elpakolnia, amikor takarítja a konyhát.

És akkor erre tudtam mondni, ha ez zavarja, szóljon és elpakolom. Ahogy én is szóltam a zoknikért. Mondta, hogy nem zavarja, csak mondta, mert ugyanaz kettő.

Na most ha nem zavarja, akkor megtorlás képpen, ne támadjon vissza vele. Ha pedig az bántja, ahogy rászóltam, fejezze ki nyugodtan, hogy akkor is érti, ha szépen mondom, nem esik jól neki, hogy így támadok. És akkor már a valódi sérelmet oldjuk meg, nem köré építünk még párat.


Áhh, el lehet veszni a témában, de nagyon sok mindent lehet megfigyelni, tudatosabban kezelni, és tanulni:)

2021. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kolleganőm férje: Amíg a felesége anyját nem adják be otthonba, addig nem csinál otthon semmit (és így is teszi).
2021. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%

"Na most ha nem zavarja, akkor megtorlás képpen, ne támadjon vissza vele. Ha pedig az bántja, ahogy rászóltam, fejezze ki nyugodtan, hogy akkor is érti, ha szépen mondom, nem esik jól neki, hogy így támadok. És akkor már a valódi sérelmet oldjuk meg, nem köré építünk még párat."


Itt inkább arról van szó, hogy ha te mosol és rendezed a szennyest, akkor csináld meg nyekergés nélkül a mosást a francba, hiszen te csinálod/vállaltad. Úgy, ahogy ő se nyekereg azon, hogy hogy hagytad a konyhát, ha egyszer elvállalta, hogy ő rendberakja a konyhát.

Mennyire hülyeség már az, hogy takarítom a konyhát, aztán "meg kell álljak", szólni neked, hogy rakd el a fűszereket, lefájtolni, hogy ez most passzívagresszív vagy nem az, pro és kontra indokolni, ellenszolgáltatást vállalni stbstb, aztán ahelyett, hogy végezne 20 perc alatt, lesz belőle egy óra +még 1 pörölés +2 duzzogás +2 nap mosolyszünet/engesztelés. Nem egyszerűbb tényleg megcsinálni a francba amit elvállaltál vagy el sem vállalni? 😃

2021. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!