Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek mekkora része...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek mekkora része tekinti morális alapnak, hogy csak olyannal ismerkedjen, aki nem él párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ez amúgy egy elég logikus felvetés lenne, ha végiggondoljuk, de mégis az élet valahogy sok esetben mást hoz. Inkább arról van szó, hogy alapvetően mindenki ezt szeretné, csak bizonyos körülmények miatt elvonatkoztat ettől vagy pedig kezdettől fogva tudatosan ezt mellékes dolognak tekinti? Van amúgy különbség nők és férfiak közt ilyen téren?

2021. dec. 5. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a saját kapcsolatára vigyázni mindenkinek a saját felelőssége, a "harmadiknak" nem kell ezen őrlődni. Ha jó a kapcsolat, úgyis le lesz pattintva, ha nem jó, akkor meg úgyis csak idő kérdése lenne, hogy mikor és ki vagy mi miatt lesz vége.
2021. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet moralizálni, de alapvetően praktikus okai vannak annak, hogy az emberek nem akarnak párkapcsolatban élőkkel kezdeni, főleg ha ők sincsenek párkapcsolatban.


Vannak olyanok jócskán, nemtől függetlenül, akiket ez nem érdekel. Annak is megvan a jó oka. Itt mindig az érdekeket kell nézni. Ha valaki egy rossz kapcsolatban van, az könnyebben kimozdítható belőle, mint aki jóban van.

2021. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
#2 Aki tényleg jó kapcsolatban van, az nem nehezen mozdítható ki, hanem sehogy. Akit ki lehet mozdítani, az előbb-utóbb kimozdulna magától is.
2021. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Vagy nem. Pont ez az érdekes a társas kapcsolatokban. Amit jónak gondolunk, pillanatok alatt kiderülhet, hogy nem jó. Aki tegnap még nem ment volna sehova, lehet a vasárnapi ebéd után nem akar többet otthon maradni. Olvasgasd csak a szakítás részleget, ha nem hiszed.
2021. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
többségük
2021. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem morális kérdés, hanem egy párkapcsolatban élővel korlátozott a kaocsolattartás, nem töltünk együtt ünnepeket, nem tudunk elmenni együtt nyaralni, nem fog bevonni a társaságába, stb. Ami nekem egy teljes értékű kapcsolat esetében fontos...
2021. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A kérdésnek a másik oldalát kéne megvizsgálni. Azt, hogy miért lehet kapcsolatban élővel ismerkedni. Talán neki nem kéne más felé kacsintgatni.


Másrészt vannak akik nem akarnak semmi komolyat az adott nőtől vagy férfitől, így tök mindegy neki, hogy kapcsolatban van-e. Az nem ő saruk, hanem a foglalt félé.

2021. dec. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem(csak) morális kérdés, de nekem ne mondja senki, hogy ha X megcsalja velem a párját, ergo elvileg a hozzá egyik legközelebb álló ember pofájába hazudik, elárulja, de utána szétmennek, összejövünk, akkor velem nem fogja pontosan ugyanezt megcsinálni.
2021. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván az az ideális, hogy egy egyedülálló ember egy másik egyedülállóval... De hajamra kenhetem, hogy a másik egyedülálló, ha totál hidegen hagy, miközben megmozgat, érdekel, vonz stb. valaki, aki történetesen "foglalt". Nekem is csak egy életem van, nem fogom eldobni a lehetőséget, ha már adódik, és a morál nevében egyedül vagy egy számomra legjobb esetben is semleges partner mellett vegetálni. Nem mindenki szerencsés...
2021. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját ismeretségi körömből tudok kiindulni, de az emberek igen kis százaléka tekinti akadálynak, ha a kiszemeltje foglalt, és aki annak tekinti, az jellemzően férfi. A környezetemben legalábbis azt látom, hogy az egyedülálló nők nagy része tesz a másik kapcsolati státuszára, sőt.


Legalább 4 olyan férfi van a környezetemben, akikről tudom, hogy romantikus alkatúak, és fontos számukra, hogy a kezdeti időszakot ne "mocskolja" be egy megcsalás. Nők közül csak rám és egy barátnőmre igaz ez, a többiek mind a "ha jó lenne a kapcsolat, nem lenne kapható a pasi" elv szerint élnek. Ha megfigyeled, ez amúgy is jellemzően a nők szájából hangzik el. Én személy szerint egyenesen taszítónak találom az olyan férfiakat, akik ülnek a langyos sz.rban és nincs tartásuk, de (ismétlem, a környezetemet látva) nagyon nem ez az általános.


A férjemre pl. gond nélkül nyomult egy munkatársnője, konkrétan helyre kellett raknia, hogy leálljon. Nekem is volt olyan kollégám, akinek egyértelműen nagyon szimpatikus voltam, de tiszteletben tartotta a kapcsolatom.


De összességében a válasz az, hogy az emberek igen kis százalékának alap ez.

2021. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!