Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszólt az eladó pasi: mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beszólt az eladó pasi: mi lehetett az oka?

Figyelt kérdés

28/N vagyok. Nem tartom magamat szépnek egyáltalán. Világéletemben szerettek beszólogatni az emberek nekem, holott én elég csendes vagyok (Volt, hogy általánosban mentem az utcán, és oda szóltak, hogy de csúnya vagy. Amikor egyetemista voltam, akkor pedig oda jött egy random nő, hogy de gyönyörű vagyok-két ellentétes véglet, mindegy). Külsőre: középhosszú tűzvörös hajam van, kék szemeim, általában erősebben sminkelek.


A szitu a következő volt:

bementem egy kávézóba a barátnőmmel. Kikértem egy kávét, és az eladó srác, olyan 35 körüli, elég flegma volt velem amikor kértem. Fizetni akartam és rámszólt flegmán, hogy ne most majd a végén. Nem bebeszélem, barátnőmnek is feltűnt, hogy velem flegma volt.

Majd a végén amikor fizettem, megszólt, hogy hát elég olcsó vagyok.


Én meg teljesen megkukultam és nem jutottam szóhoz. Most ez mégis mi volt?

És ez már nem az első eset, hogy emberek random beszólogatnak. Anno volt olyan, hogy a tanárom flegmán megalázott az osztály előtt. Nem fogom szó szerint idézni, de a mondandójának lényege az volt, hogy meglepődött hogy én egyáltalán szoktam olvasni könyveket.


Nem gondolom magamat butának, viszont ezek a megjegyzések nagyon rosszul esnek. Miért teszik?

Volt már olyan is, hogy rám üvöltött random egy eladó pasi anno, hogy én nem mehetek be a dohányboltba mert kiskorú vagyok (nem voltam az csak fiatalabbnak nézek ki, de szó szerint üvöltött velem).


Mielőtt írnátok nem azért írtam ki a kérdést, hogy rejtett dicséretet kapjak hogy jaj biztos oda vannak értem: nem. Én tényleg nem értem, hogy idegen férfiak miért engedik meg magunknak velem szemben ezt, és ezért kérném a véleményeteket, tanácsotokat, hogy mit tehetnék, mert ez mostanában egyre gyakrabban fordul elő és eléggé zavar.


2021. dec. 6. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most az, hogy valaki ronda vagy sem, nem kellene ennyire befolyásolnia a szituációkat. Főleg hogy ez szubjektív dolog is. És néha vannak random beszólogató lecsúszott alakok az utcán. De hogy tanár, eladó, miegymás beszóljon, alázzon feltűnően sokszor életedben, az már nem normális. Általában viselkedés és nem kinézet okozza ezt. A viselkedésedről, beszédstílusodról nem sokat írtál. Igaz hogyan is mondhatnál objektív véleményt, hogy kívülről hogyan hathat ez. Kedves vagy? Mosolygós? Udvarias? Vagy nem nagyon figyelsz ezekre?
2021. dec. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Nos, ismerőseim szerint túl kedves vagyok és folyton mosolygok.

CSaládom szerint is kevesebbet kellene mert mindig ilyen kis bizonytalannak tűnök.

2021. dec. 6. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor passz, nem tudom miért lehet ez... Lehet csak kifogtál bunkó embereket, és te jobban magadra veszed ezeket, elraktározod rossz emlékként, míg más bosszankodik egyet ott aztán egy hét múlva már el is felejti. Ha érzékeny vagy lelkileg lehet ez van, én legalábbis magamon ezt tapasztaltam, nagyon a lelkemre tudok venni egy random beszólást egy random embertől.
2021. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem lett volna miért beszólni, mert akkora voltam, mint egy malac, de senki nem tette. Hogy a mosolygástól bizonytalannak tűnnél... ezt nehéz elképzelni, általában az önbizalom jele.
2021. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ilyen a kisugárzásod. Ne hagyd magad ha ilyen történik veled.
2021. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, miről beszélsz, de azt meg hidd el, hogy ezek a dolgok MINDENKIVEL megtörténnek. Nagyon sok bunkó ember van, igen, ők random belekötnek mindenkibe, hogyha éppen olyanjuk van.


A kérdés nem az, hogy miért veled történnek ezek, hanem hogy miért foglalkozol ezzel. A legtöbb emberről ezek egyszerűen leperegnek. Ott és akkor talán rosszul esnek, de utána elfelejtjük. Nem szabadna az ilyesmit magadra venned. Minden ember a viselkedésével saját magát minősíti, nem téged!


A kávézós csávó egyértelműen egy suttyó volt, aki nyilvánvalóan másoknak is be szokott szólogatni, mert Ő ilyen. A megjegyzése valószínű arra vonatkozhatott, hogy nem adtál borravalót, vagy nagyon keveset, mikor fizettél. Nyilván neki más sem adott volna.

2021. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Én férfiként találkoztam több alkalommal hasonló, bár gyengébb szituációkkal.


Én is jellemzően kedves, előzékeny vagyok, sajnos sok bennem a bizonytalanság, és arra a következtetésre jutottam, hogy ezzekel lehet összefüggésben a dolog. Az a helyzet, hogy az ember pár pillanat alatt felméri egy kontaktus során, hogy melyik a domináns fél, és aki értelemmel nem képes felülbírálni az esetlegesen benne lévő ösztönös, elnyomó hajlamot, az könnyen bunkósággal reagálhat egy ilyen helyzetben: megalázza, ledominálja a másikat. Hogy úgy mondjam, egy ember félszegsége egyesek számára felhívás az ő kihasználásra, elnyomására.


Ezt felismervén egy idő után tudatosan próbáltam javítani a fellépésemen, és lehet is ezzel eredményeket elérni. Nem a kedvességből adtam alább, hanem a bizonytalanságot igyekeztem csökkenteni a határozottság javára. Kezdetben sokszor előre átgondoltam egy-egy helyzetet, azt is, ha valamit nem tudok, elrontok, stb., így felkészült voltam, ha esetleg bénáztam. Ma már nem vagy csak ritkán kell ezen agyalnom - ha kezdetben tudatosan próbál erre figyelni az ember, később rutinszerűvé, a személyiség részévé válik.


Lényegében arról van szó, hogy bizonyos gyengeségeinket jó tulajdonságokká kell formálnunk: a félszegséget óvatossággá, a bizonytalanságot megfontoltsággá, az önbecsülés hiányát egészséges alázatossággá, stb.


Mivel azt írod, hasonló tulajdonságaid vannak, azt gondolom, nálad is lehet ilyen a dologban, és hasonló módon tudhatsz fejleszteni magadon. Először is könyveld el, hogy ilyen bunkó emberek márpedig vannak, és ne hagyd, hogy ez lelkileg elnyomjon (hogy az adott helyzetben rosszul esik, az természetes, de ezen túl kell lépni). Másrészt pedig próbálj a határozottságodon fejleszteni, vagy bármely tulajdonságodon, mellyel kapcsolatban úgy érzed. A mosolygás, kedvesség még önmagukban nagyon pozitív tulajdonságok, különösen egy lánynál, ezért ezeket tartsd meg. (A mértékével kapcsolatban el lehet gondolkodni esetleg - nincs-e kicsit túllőve -, de látatlanban erről nem tudok nyilatkozni.)


Szóval összességében: i) suttyókkal nem foglalkozni, ii) kicsit önfejleszteni, és minden okés lesz ;)

2021. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is volt olyan időszakom, mikor nagyon kritikus voltam magammal és mindig attól féltem, ki miért fog beszólni. És rendre belém kötöttek.

Mióta más lett a hozzáállásom, leszarom a véleményeket és kevesebbet mosolygok, nagyobb a pofám, azóta senki nem szól be,

Pedig külsőre kb semmit nem változtam.

2021. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Leírtam volna a saját tapasztalatomat, de vegigolvastam és az utolsó mindent leírt.
2021. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!