Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Interneten történő ismerkedés....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Interneten történő ismerkedés. Természete alapján az eseted, de kiderül külsőre egyáltalán nem. Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Hamarabb alakult ki vonzalom, kötődés a másik iránt mint ahogy fotót láttál róla. A fotó alapján pedig egyáltalán nem volt az eseted. Megmaradt a vonzalmad a másik iránt? Vagy véglegesen kiábrándultál? A már kialakult érzések ellenére is?

2022. jan. 19. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
"Hamarabb alakult ki vonzalom, kötődés a másik iránt mint ahogy fotót láttál róla" - Hülyeség úgy elkezdeni ismerkedni, hogy nem láttál semmit a másik félről.
2022. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sima beszélgetésként indult nem ismerkedési szándékkal.
2022. jan. 19. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Ez a demiszexualitás lényege. A külső mellékes, ha beleszerettem, akkor szerelmes vagyok.
2022. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem fordult már elő mindkettő. Volt, hogy annyira megfogott a személyisége, hogy bár külsőre egyáltalán nem vonzott az elején, idővel elkezdtem vonzódni hozzá. Viszont volt olyan is, hogy szimpatikus volt, de külsőre annyira nem jött be, hogy végül nem is lett belőle semmi. Nem tudom mitől függ. Talán attól, hogy mennyire szimpatikus az elején, mennyire fog meg. Ha nagyon, akkor van esély a vonzalom kialakulásának, de ha nem annyira, csak úgy egyszerűen szimpatikus, de nem fog meg annyira, akkor nem biztos.
2022. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

#3

Nálad biztos így van, ezt nem vonom kétségbe, de nálam nem, pedig én is demi vagyok.

Nálam sokáig tart amíg szerelembe esek valaki iránt (csak akkor ha már jól ismerem, meg tudok benne bízni, szex is utána van csak). De olyan nálam nincs, amit te írtál, hogy "a külső mellékes". Nálam a külső nem mellékes, mert azért valamilyen szinten kell hogy szexuálisan is vonzódjak hozzá, még akkor is ha a szerelembe eséshez hosszabb idő kell. Szóval nálam a külső nem mellékes.

A kérdésre válaszolva:

A párkapcsolat meg a barátság között csak annyi a különbség, hogy párkapcsolatnál van szex, barátságnál meg nincs. Egymás személyisége iránti vonzalom mindkét esetben megvan, csak barátságnál nincs szexuális vonzalom.

Ezért jó már az elején fényképet cserélni egymással, mert hiába vonz a másik személyisége, ha szexuálisan nem vonzó, akkor csak a fent említett barátság lehet belőle. Az meg végképp rossz, ha az egyik félnek tetszik a másik külsőre, de a másiknak nem jön be. Jobb letisztázni azt is az elején, hogy csak barátkozunk egymással, vagy társkeresés lenne a cél. Egy barátnál tök mindegy hogy néz ki, a személyisége a fontos.

2022. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Mi az a demi?

Amúgy sajnos nem. Én is leveleztem hónapokig egy sráccal, de külföldön voltam, és nem tudtunk találkozni. Már nagyon vártam, hogy lássam, azt hittem teljesen bele vagyok szerelmesedve. Küldött amúgy képet magáról, de én rá sem ismertem, hogy ő az. Konkrétan úgy nézett ki, hogy az már a ciki kategória. Eléggé nagy pofáraesés volt, és sajnáltam is. Ő is nagyon megsértődött, azt mondta nem érti miért nem tetszik nekem, hiszen ő küldött képet is. Hát, friss képet kell küldeni, nem 10 évvel korábbit.

2022. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem eddig egy párom se tetszett külsőre.


Csak a személyiség számít.

2022. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 demi= demiszexuális
2022. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Azért van egy bizonyos szint, ami alá nem megyünk. Nem kell Brad Pittnek lennie, de azért Quasimodoval sem jövök össze.
2022. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Neten irkálva egészen más oldalát ismered meg valakinek, mint személyesen. Mások a reakciók, mások a helyzetek, máshogyan működnek. Pl. Írásnál kel gondolkodni, fogalmazni, van idő jobban átgondolni, élőben könnyebb meggondolatlanul kimondani valamit, kevésbé gondolkozni a stíluson, előadásmódon. Na meg van egy arc is hozzá, amivel vagy játszik az ember vagy nem, stb. A fénykép segíthet, de a fénykép mindig más, mint az élő ember. És nem csak a fénykép, hanem a saját belső énképünk is egészen más, mint a valóság, amit a másik lát. Éppen ezért egyáltalán nem biztos, hogy az a képünk mutat minket leg hitelesebben, amit mi a legjobbnak tartunk. Lehet, hogy a belső énképünkre az hasonlít legjobban, de a valóságra, amit mások látnak, egyáltalán nem biztos.

Korrektebb több képet küldeni, több féle helyzetben készülteket, jobbakat, rosszabb akar is. Jobban felkészítő a másikat, hogy nem mindegyiken nézünk ki egyformán jól, nem biztos, hogy. valóságban melyikkel fog találkozni.


Még haverom is van olyan, akivel neten irkálni oké, de személyesen inkább nem akarok találkozni. Nem a külső miatt, hanem azért mert úgy egészen máshogy viselkedik.


Ismerkedésnél, ha komolyan gondoljátok és kölcsönös, akkor a személyes ismerkedésre külön szintként érdemes tekinteni. Külön időt kell szánni rá, hogy élőben is megszokjátok egymást. Szerintem ennél a fázisnál érdemes elhagyni egy időre a netes kapcsolattartást és csak élőben folytatni, hogy minél jobban arra hagyatkozzatok, hogy élőben mennyire működik.

Azért is nagyon fontos az élő találkozás, mert a vonzalom nem tisztán intellektuális. A szerelem egy biokémiai folyamat, amit stimulálnak a szavak, látvány, sok minden, de ugyanúgy stimulálják a szagló szervek, tapintás és egyéb érzékszervek is. Többek közt egy olyan funkciója is van, hogy genetikai kompatibilitást érzékelünk szag alapján. A saját rokonaid (hozzad hasonló génállományú emberek) szaga kevésbé vonzó. A jobban eltérő génállományú emberek szaga vonzóbb, jobban hozzájárul a vonzalom és kötődés kialakulásához, hogy jobban érezd magad a másikkal. Ezt parfümök, ételek, dohányzás, egyebek képesek lehetnek élőben is elfedni, megváltoztatni, ami akár még élőben is kihathat arra, hogy lassabban alakul ki a vonzalom, vagy mondjuk kialakul, de később el is múlik. Persze nem csak ezen múlik minden, csak ennek is része van benne. Hol kisebb, hol nagyobb mértékben.


Ezt érdemes megnézni ismerkedés témában, nagyon jó előadás:

[link]

2022. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!