Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyományos vagy a modern...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hagyományos vagy a modern párkapcsolati modellt támogatjátok inkább?

Figyelt kérdés

1. Hagyományos: Nő legyen inkább otthon a gyerekkel, mosson főzzön takarítson, a férfi keresse inkább a kenyeret, irányítsa a családot, ha baj van inkább ő oldja meg


2. Modern: Egyenlők legyenek a felek, férfi is ugyanúgy végezzen házimunkát, nem baj ha nő keres többet, férfi is mehet gyesre


2022. febr. 18. 10:01
A kérdező szavazást indított:
modern családi forma
hagyományos család modell
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem vonz a hagyományos, ha a férfi keres annyit hogy eltudjon minket tartani, szívesen maradnék otthon hogy a gyerekkel foglalkozzak. De nyilván ott lenne bennem, hogy mivan ha lelép én meg ott maradok nincstelenül…úgyhogy ma már szerintem csak a modern modell ami biztonság érzetet adna.
2022. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem támogatok semmit. Máshova utalom adóm 1%-át.



Amúgy nekem bármelyik megfelel, csak ne elvárásként működjön ez a dolog, hanem két fél megegyezése alapján.

2022. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
A kettő keveréke. A férfi ne növesszen puncit, ne hordozza kendőben a gyereket, meg ilyen hülyeségek.
2022. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az általad "hagyományos"-nak nevezett családmodell soha nem volt széles körben elterjedve Magyarországon. Inkább csak kuriózumként fordult elő.

Ezt csak a rendszerváltás környékén találták ki, hogy "valamikor régen" így éltek az emberek. Valójában soha nem élt így sem az ipari munkásosztály, sem a falusi parasztság (korábban jobbágyság). Márpedig a lakosság döntő hányadát ez a két réteg képviselte (változó arányban) az elmúlt ezer évben.

2022. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

A hagyományos régen azért tudott működni, mert nem igen lehetett elválni. Apuka nem tehette meg, hogy gondol egyet és kidobja a családot az utcára és már másnap beköltözik a 20 éves cicus. Persze nyilván szarrá csalták az asszonyt, meg bordélyba járni teljesen elfogadott volt, de a feleség nem kerülhetett egyik napról a másikra utcára a gyerekekkel, max ő is boldogtalan volt.

Ma ugye már egész más a helyzet. A férfiak bármikor leléphetnek szarban hagyva az egész családot. Ráadásul nem hogy nem szégyen, de még éltetik is, hogy mekkora hős, hogy kidobta azt a dagadt sárkányt meg a kölyköket. Na ilyenkor ma mit tud csinálni egy nő, aki soha egy percet nem dolgozott, ha van is végzettsége a tudása már rég elavult?

Szerintem nagyon nagyon butának kell lennie egy nőnek, hogy ma ilyen kiszolgáltatott helyzetben éljen.

2022. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
En örülnék a modernek. Hogy ne az én nyakamba szakadjon a gyerek meg a házimunka. Ennél még dolgozni is jobb.
2022. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Állandoan a nők nyakába szakad minden, akármilyen modellben. A pasik meg verik magukat arra h tobbet keresnek amit a nőnek koszonhet hogy nem neki kell a purgyéval lennie meg táppénzen meg részmunkában stb
2022. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon sosem létezett ez a "hagyományos" modell. Az asszonyok is mentek kapálni, etették az állatokat és szőttek. A gyerekekre az idősebb testvéreik vigyáztak.
2022. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A második igazságosabbnak tűnik, az első inkább olyan, hogy mindkét fél egyszerre szívja meg és közben jár jól más téren. Ehhez olyan szintű fizetések és szociális háló kellene, ami nincs.


A második forma az nem véletlen "modern", az idő kiszorítja a régebbit, feltéve ha az - a túlromantizált formájában - valaha is létezett. Az a baj, hogy azt sokan úgy képzelik el, hogy a férfinek onnantól teljhatalma lesz, a nő élete meg olyasmi lehet, mint Peggy Bundy-é, hogy csak tévézni, netezni kell egész nap, esetleg főzni egy egyszerűbb ételt.


Egyetlen házaspár van akik a régi modellt követték és azok a nagyszüleim, de ott mindkettejüknek megérte így. Nagyanyám sosem tudott volna normál munkahelyen dolgozni, nagyapám pedig tipikus "gondoskodó" személy, aki elvállalta a pluszműszakot meg a fusit. Viszont mindketten rosszul is jártak bizonyos téren, ami szerintem manapság nem érné meg.

2022. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"arra h tobbet keresnek"


Ezt mondjuk sajnos a legtöbb nő el is várja, hogy "fel tudjon nézni rá", elég néha az itteni női válaszadókból mazsolázni.

2022. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!