Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet úgy a kapcsolat, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet úgy a kapcsolat, ha megvan a kompromisszumkészség mindkét fél részéről, de gyakorlatilag mindenben kompromisszumot kell kötni, annyira eltérőek az igények?

Figyelt kérdés

Adott mondjuk 2 ember, ahol:

Az egyik jóval inkább introvertált, szüksége van egyedül eltölthető időre a párkapcsolatban is, nem szeret eljárogatni bulizni, társas összejövetelekre, az érdeklődési köre is inkább a 4 fal közt van.

A másik fél jóval inkább extrovertáltabb, a programok és a párjával non-stop együttlét az éltetőeleme, ez tölti fel. Emiatt rendszeresen a hétvégékben kompromisszumot kell kötni, de úgy, hogy az egyik fél legalább az egyik nap kellemetlenül érzi magát, mert a hétvége egyik napján olyat csinál, amit nem akar, míg a másik fél a másik nap érzi magát kellemetlenül, mert akkor "rajta a sor", hogy engedjen.


2022. ápr. 27. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint én túl önző vagyok ahhoz, hogy folyamatosan kompromisszumot kössek, nekem annyit nem érne egyetlen ember vagy kapcsolat, hogy folyamatosan ilyen helyzetben legyek. De ez én vagyok, egy csomó ember benne van ilyen megalkuvó kapcsolatokban és jól érzi benne magát, szóval nem lehetetlen.
2022. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyrészt értelmetlen,másrészt rém idegesítő. Ha a két fél egyszerűen ennyire különbözik, teljesen felesleges együtt lenniük. Minek? Hogy egész életükben mindig mindenben megalkudjanak? Az mitől jó vagy kellemes? Mi lesz benne az élvezhető?

Én ebben semmi örömet nem lelnék. Vagy azért, mert a saját jókedvem menne el, vagy azért, mert a páromé. Legyen akármekkora is a kompromisszumkészsége a partnereknek, ez olyanfajta éket és rosszérzést ver a kapcsolatukba, ami egy idő után tönkreteszi a szeretetüket.

2022. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit lehet engedni, sőt valamennyit szerintem muszáj.

De ez így túl sok amit leírsz.

Sajnos egyszerűen nem illetek össze.

2022. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennèk bele ilyenbe. Annyi olyan férfi van, aki érdeklődésében, világlátásában, stb passzolna hozzám, jóval kevesebb kompromisszummal, akkor minek menjen el párkapcsolatban 2 ember energiájának a 90%-a arra, hogy a szenvedés mértékét folyamatosan csak csökkentgetni próbálják?
2022. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek az állandó kompromisszumokban. Nálam az azt jelenti, hogy mindkét félnek csak kicsit sz.rabb, mintha nem lennének együtt.😂 De ahogy leírtad, azt nem értem. Miért nem jó az, hogy az egyik napon az extrovertált elmegy egyedül bulizni, vagy, amit akar, a másik akkor lehet egyedül. Vagyis mindketten azt csinálják, amit szeretnek. Másik nap meg együtt csinálnak valamit, amit mindketten szeretnek. Az már mindegy, hogy hol. Ha nincs egyetlen olyan tevékenység, amit mindketten szeretnek, az viszont már baj. Akkor kuka, semmi értelme együtt lenni.
2022. ápr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi értelme, csak feszültség és hiszti lesz a vége.
2022. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyám és apám volt ilyen. Szar volt a házasságuk, mit ne mondjak, és szar volt benne lenni gyerekként is:(
2022. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!