Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a párom, hogy azon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális a párom, hogy azon hisztizett, hogy a 2 hetes szabadságunk alatt 4 órát foglalkoznom kell egyik nap a munkával úgy, hogy az nem is szabadságnak van kivéve?

Figyelt kérdés

A sztori a következő, jövő hét elejétől következő hét végéig kiruccanunk, azonban sajnos egy fontos projekt miatt kulcsfontosságú, hogy legalább az egyik nap néhány órát dolgozzak (távolról persze), cserébe azonban 4 óra munkáért a teljes 8 órás munkabért értelemszerűen megkapom és az nem fog szabadságnak minősülni.


Párom erre tökre kiakadt, és elkezdte azokat mondani, hogy ez így sem nekem, sem neki (??) nem lesz pihentető, mert az ember szellemileg nem tud úgy kikapcsolódni, hogy néhány órát is, de dolgoznia kell, ő sem fog tudni pihenni, hisz tudja, a párja dolgozik, és hogy ráadásul a napokkal is számolni kell, hogy X napon tudunk mit csinálni, Y napon (1 napon, 4 órán át) nem.


Mondtam neki, hogy egyrészt ő sokkal jobban felidegesítette magát ezen, mint én, másrészt én ezzel jól járok, mert kvázi 4 órát teljesen ingyen megkapok, hisz máskor ki tudom pluszban venni a szabit, harmadrészt nem értem, hogy mi ez a hiszti, hogy akkor néhány órán át kicsit bent maradunk a szálláson és elfoglaljuk magunkat valamivel.


2022. máj. 31. 11:52
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, mivel én nem utálom, amit dolgozok, mivel otthonról dolgozom, és mivel megvan a rugalmasság, ezért egyáltalán nem vagyok annyira lefáradva, mint egy átlag, szabadság után áhítozó ember.

A párom is otthonról dolgozik hónapok óta, ráadásul ő szinte mindig 4-6 óra alatt végez, ezért sem értem, hogy ez most miért kell.

2022. máj. 31. 11:52
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Nekem sem lenne ez a dolog szimpatikus, mert a nyaralás az nyaralás, és azt a párommal, szabadon szeretném tölteni, de nyilván, ha nincs más választás, akkor ez van. 4 óra nem a világ vége végül is.

Tehát szerintem jogos, hogy idegesíti, de azért emiatt hisztizni nincs értelme.

2022. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Váltig állította, hogy nem maga miatt, hanem miattam, mert engem ez meg fog terhelni. Háromnegyed órán át vitatkozni a telefonban megterhelőbb volt, mint maga a tudat, hogy el kell valamit intéznem.
2022. máj. 31. 12:00
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 2 hét szabadság alatt tényleg csak 4 óráról lenne szó, engem egyáltalán nem zavarna, szóvá sem tenném a férjemnek. Szerintem nagyon eltúlozza ezt a párod..


(Igaz, én sosem tudtam ilyen élesen elválasztani a munkát a pihenéstől, bármikor felveszem a telefont, ha épp nem zavar meg semmi közben, de ez tudom, hogy nem ideális...)

2022. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a lényeg, én is így vagyok. A munkaidőm alatt annyira sokminden mást is csinálok/csinálunk, hogy szinte nincs olyan nap, hogy a napi 8 órát le kellene dolgoznunk.
2022. máj. 31. 12:15
 6/24 anonim ***** válasza:
37%
Engem zavarna. A munka, munka, a szabadság, szabadság. Itt nem azon van a hangsúly, hogy 4 óra ide vagy oda. Neked vélhetőleg van felettesed, a szabadságod gondolom előre tudattad. Miért nem intéz más erőforrást a feladathoz? Félreértés ne essék, ha szeretném is a munkámat, ha nem engem szabi alatt teljes mértékben hagyjanak békén. Céges telefont nem adtak. Én is megyek nyaralni a privát telefonom ki lesz kapcsolva, igen az internet is. 4 napot tudok a párommal, gyerekemmel eltölteni, és ezt teljes mértékben szeretném kihasználni. A párod meg ezen van kiakadva, hogy nem tudod félretenni ezt. Őszintén kirúgnak érte? Kétlem. Oldják meg. Ezért van a magas kvalitású főnököd tartva, aki vélhetőleg legalább 2-5-ször annyit keres, mint Te. Ezt kell eltökélni és igenis félretenni a munkát. Ha ennyit nem tudnál megérteni, én a párod helyében már a nyaralást is lemondtam volna, ha zokon veszed, ha nem.
2022. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Van, hogy szabadság alatt is kell intézni valamelyik projektet, mert a helyettesek nem mindennel vannak képben, nem feltétlen tudnak mindenről és jóval egyszerűbb, ha én intézem. Nekem is mondja a család, de hát szabin vagy. Attól még igen. Azért minimális időt kibírnak nélkülem:))

Illetve férjem vállalkozó. Na őt hívják este 8 után is, vasárnap délben is.

2022. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőtöknek igaza van, meg kell beszélni
2022. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, nem zavarna. Mondjuk nálunk ilyen nem fordulhat elő - egyszer volt hogy elutaztunk és lett volna fél óra dolgom még gyorsan - de eszébe nem jutott páromnak hisztizni miatta. Addig elfoglalom magam mással. Meg akkor a két hét szabi alatt abszolút csak mindig mindent együtt csinálhattok?
2022. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartanám emiatt nemnormálisnak, egyszerűen máshogy vagytok ezen a téren bekötve. Engem sem zavarna, de van, akinek nagyobb szentség a közös vakáció. Az viszont már aggasztóbb, hogy nem hajlandó bevallani, hogy maga miatt zavarja ez a dolog, és azon veszekszik veled 3/4 órát, hogy biztos téged fog majd megterhelni, és kb. csak a te véleményed nem fontos neki, aki miatt elvileg aggódik :D.
2022. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!