Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e itt olyan, aki még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e itt olyan, aki még házas volt, amikor szerelembe esett valaki mással, a szeretőt választotta, aztán megbánta döntését, két szék közül a pad alá esett?

Figyelt kérdés

A szüleim még 2017-ben elváltak. Mindketten félreléptek, de Anyukám volt az, aki végül a kilépés mellett döntött, mivel 2017 nyarán szerelmes lett egy másik férfiba, fel akarta vállalni a kapcsolatot. Apa hajlott volna a házasság megjavítására, kérlelte is Anyát, hogy hozzák helyre a dolgokat, amennyiben lehetséges, de Anya hallani sem akart erről.


A helyzet az, hogy azóta mindketten újraházasodtak, Apa második házassága azonban zátonyra futott, így ismét egyedül van. Anya is a második házasságát tapossa, de nem mer lépni, noha az a kapcsolat sem nevezhető idillinek. A napokban beszélgettünk erről a témáról, és Anya mesélte nekem, hogy többen feltették neki a kérdést az ismerősei közül: Miért nem kezditek újra? Mondta is Anya, hogy ő titkon még mindig abban reménykedik, hogy Apa egy napon visszafogadja. Azzal érvelt, hogy megbánta a döntését, nem gondolta, hogy a gyermekeit meg fogja viselni a válás, a második férje nagyon féltékeny természet, ezen felül kiszolgáltatja magát, házicselédnek tekinti, arról nem is beszélve, hogy intellektuális túl nagy a szakadék köztük, a párját az evésen és a TV bambulásán kívül kb. semmi sem érdekli. Említette még azt is, hogy anyagilag sokkal rosszabbul járt, plusz a mozaikcsaládok többnyire nem működőképesek (ki nem állhatja a férje előző kapcsolatából született gyerekét; jelzem, Apa esetében is állt fent ilyen probléma, a volt felesége engem nem szívlelt).


Apa azonban már nem tudna benne bízni, ki is jelentette, hogy ha nem találna párt az évek során, akkor sem kezdené újra Anyával.



2022. jún. 6. 16:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*intellektuálisan
2022. jún. 6. 16:56
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Ez van.
2022. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos az emberek hajlamosak azt hinni, hogy tizen-huszonév házasság után jön valaki, akivel fellángol a szerelem és mindent dobni kell érte, mert vele végre újra kaland az élet. De sajnos az esetek többségében rá kell jönniük, hogy az új szerelem is elmúlik és maradnak a szürke hétköznapok, egyre inkább kirajzolódnak az új párkapcsolat hibái és már nem is tűnik olyan jó döntésnek.


Ez viszont nem jelenti azt, hogy a megszokottba kell visszamenni, ugyanis amennyi sérelmet kapott már a régi házasság, sosem lesz olyan, mint régen.


Valamiért mindketten viszonyba kezdtek, tehát már nagyon nem működött köztük valami. Ezez az sem változtat, hogy az új házasságok nem váltak be. Édesanyád valószínűleg egy régi emléket kerget.


Ha ki is békülnének, nagyjából borítékolható, hogy állandó viták/veszekedések lennének és folyton egymást hibáztatnák, hogy annak idején a válás mellett döntöttek.

2022. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3-as, köszönöm szépen a válaszodat!


Nem is fogalmazhattad volna meg jobban!


Bennem is felvetődött, hogy ha fel is melegítenék a kapcsolatot, egy-egy vita alkalmával biztosan egymás fejéhez vágnák a sérelmeiket.


Az a pláne, hogy Anyukám nővére, illetve az anyai nagymamám még mindig reménykedik az újrakezdésben. Csak Anya viselkedését sem értem. Valamennyire sajnálom, ugyanakkor anno nem hallgatott senkire. A napokban jegyezte meg, hogy: "A te érdeked, illetve a húgod érdeke is az lenne, hogy egy családként éljünk. Ha érkezik is egy mostoha az életedbe, mert Apád talál magának valakit, sosem fog sajátjaként szeretni." Én sem örülök annak, hogy elváltak, de egy elvált szülő sem akar egyedül maradni, ami szintén érthető. Amúgy Apukám kiállt mellettünk, gerinces ember, ezért nem is értem, miért aggódik. Apa úgysem hagyná, hogy XY gonoszkodjon.

2022. jún. 6. 17:08
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

Már olvastam egy másik kérdésnél erről tőled.

Őszintén, én semmire nem tartom az olyan nőket,mint anyukád. Mivel mindketten csalták egymást, már a válás előtt egy rakás fos volt a kapcsolatuk apukáddal. Ha újrakezdenék, ugyanúgy nem lenne idilli, mint az "új" férjjel. Ezt nyilván anyukád is tudja. Kapcsolatfüggő, mindegy neki melyik sz.r kapcsolatban van, csak legyen valaki, aki eltartja. A 2. pasi nem véletlenül féltékeny. Mennyire lehetett őszinte az a kapcsolat, amiben a párja évek után is az ex után ácsingozik? Semennyire. Az ex, az ex. Le van zárva. Egyáltalán nem kéne tartaniuk a kapcsolatot, ha a gyerekeik felnőttek. Gondolta, kipróbálja ezt is, ha nem jön be, majd visszamegy apádhoz. Hát, elszámította magát, van ilyen.🤷🏼‍♀️

Apád valamivel korrektebbnek tűnik, remélem, lesz annyi esze, hogy nem megy vissza. Az ilyen válás utáni újrakezdések mindig érdekből történnek. A magam részéről nekem ezektől a gyomrom kifordul.

Külön vicces, hogy amikor itt pár hónapos "szünet" utáni újrakezdésről kérdez valaki, ahol egyik félnél se volt más, mindenki le akarja beszélni, mert a töltött káposzta, ugye...Itt meg évek teltek el, közben ÚJ HÁZASSÁGOK mindkét oldalon. Miről beszélünk? Ah, hányinger.

2022. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!


Biztosra veszem, hogy nem kezdik újra.


Egyébként Anya mostani férje mit sem sejt, Anya nekem négyszemközt mondta el, hogy megbánta a lépését.

2022. jún. 7. 09:29
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Párom nagyszüleinél történt olyan, hogy a papika félrement, mami meg kivágta, mint macskát 💩ni. Évekig éltek külön, elszakadtak egymástól, el is váltak, minden. Aztán valahogy mégis újra egymásra találtak. Most meg nem mondaná az ember, hogy volt egy ilyen szakaszuk az életben.

Szóval van remény a szüleidnél, de azért nagyon kicsi az esély rá.

2022. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyet is hallani, bár ritkán fordul elő. 😊


Köszönöm, hogy válaszoltál!

2022. jún. 7. 10:31
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

A sztori mintha az én szüleimről szólna. Viszont anyám nem akart soha kibékülni apuval, holott szerintem nagyon-nagyon megbánta, hogy elváltak. Ő a második férjével maradt, aki egy alkoholista pa.raszt (szó szerint, van vagy 16 disznója, folyton büdös ruhában mászkál és iszik).

Előtte mérnökfeleség volt luxusházban. Amíg élt gyűlölte apámat ezért, pedig ő akart válni.

Anyám egész életében gyerek maradt agyilag. Nem tudom hogy hihette, hogy a szeretője majd felvállalja a kapcsolatot, és eltartja a más gyerekeit.

2022. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es, köszönöm, hogy írtál!


Őszintén sajnálom, hogy így járt a szüleid házassága, ezek szerint Anyukád is két szék közül a pad alá esett..

2022. jún. 10. 00:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!