Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szedjek fogamzásgátlót vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedjek fogamzásgátlót vagy ne? Vélemények? Csak értelmes válaszokat várok!

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 2 éves párkapcsolatom van. Voltam nődokinál, aki felírta a Volinát. Jövő hónapban kezdeném szedni a menzim első napjától. Ekkor szednék először fog. gátlót. A kapcsolatom tartós, nem ez a kérdés, hanem hogy mennyire éri meg? Fontosnak tartom azt, hogy jobb gumi nélkül.. :) Ezért szeretném/szeretnénk, hogyha szedném (bár a barátom kicsit aggódik az egészségem miatt). Mit gondoltok? Kezdjem el szedni vagy inkább maradjon a gumi, még akkor is hogyha jobb nélküle?
2010. szept. 21. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a bnőmet eltiltanám a fogamzásgátlótól, mert nehogy a saját szervezetét vágja haza. Inkább húzok gumit.


Még szerencse hogy nem szedi.

2010. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én már 1 éve szedek fog. gátlót, de csak jókat tudok rá mondani. Azelőtt én is szenvedtem a gumival, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

Ezerszer jobb érzés gumi nélkül és 100%-os védelmet nyújt, tehát szexelhettek éjjel-nappal, bárhol bármikor akkor sem esel teherbe ;)

A mai fog-gátlók pedig már nem is olyan egészségtelenek, szinte már minden 2. nő szedi a világon, úgyhogy ettől ne félj. Semmi amradandó károsodásod nem lesz tőle.. sőőt ;)

Én azelőtt pl meghaltam a fájdalomtól mikor megjött.. mióta szedem a tabit, NEM IS ÉRZEM! Sőt a vérzés is sokkal kevesebb.

Az elején mikor még nem szokta meg a szervezeted, kicsit rosszul fogod érezni magad ( hányinger, fejfájás ilyenek) de ez hamar elmúlik. Majd még ahhoz kell hozzászoknod, hogy minden nap bevedd! Te ezt is nagyon hamar megszoktam, most már nem is jelez a telóm, de mindig eszembe jut, annyira az életem részévé vált :D

Szóval sztem mképpen kezd el szedni, az elején én is féltem kicsit, de hálás vagyok annak aki rábeszélt a tabi szedésére ;)

2010. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon elleneztem, anyum sugallata ezt belém, ő egészségügyben dolgozik, és mikor szedett (kis hormontartalmút) akkor felborította a hormonjait.

Aztán egyszer vesegörcsökkel kórházba kerültem, ahol azon gondolkoztak, h lehet-e a görcs eredete méhen kívüli terhesség, mivel gumival védekezünk, és a tabival minimális az esélye, de nem szedtem akkor tabit.

Ez megijesztett. Nomeg még ezelőtt jóval, 1,5 hónapja éltem nemi életet (a srác már régebb óta), amikor pont az ő szüleinél kiszakadt a gumi. Bár pár nap volt csak hátra a menzeszemig, mégis vettünk eseményutánit, mert biztosra akartunk menni. Nem a teherbeesés miatt aggódtam, hanem nagyon ciki volt, hogy az ő szüleinél esett meg, és ők fizették az 5ezres gyógyszert. Ráadásul ahhoz képest, h a hormonbevitel miatt nem szedtem bogyót, így egy lónak való adagot bevettem a hormonokból 2 szembe sűrítve... akkor már inkább nagyon kevés hormon minden nap, és nem kell ettől félni, plusz a pattanásaim is elmúltak (na jó, 90%-uk).

Egyébként pedig a szex is élvezhetőbb lett, hogy nem kellett megállni felhúzni a gumit...

Amíg nem volt felhúzva (merthogy a legelején kicsit hagytam, hogy "zokni nélkül is lábat mosson"), addig a kósza halacskáktól féltem. Ha meg fennvolt, akkor attól, h elszakad. Amúgy mikor elszakadt, akkor az volt, h pózokat váltottunk, áthelyezkedtünk, és sokat érte a gumit a levegő. Szóval aztán féltem, ha nem volt fent és féltem ha fennvolt. Úgy féltem, h ráment az élvezetre. Na ez oldódott meg a tabival...

Annyi, hogy utána nem a gumiban van a cucc, hanem törölgetni kell, meg félni, hogy kifolyik.


24/L

2010. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólót nagyon becsülöm! Jó ilyet hallani egy férfitól:)


Hát nézd:

Előnyök:

- jobb a szex, mint gumival

- nagy biztonság

- rendszeres menzesz (pontosabban megvonásos vérzés, mert az ugye nem menzesz)

- a legtöbb nőnél kevesebb görcs, kevesebb vérzés

- vkinek szebb lesz tőle a bőre


Hátrányai:

- Rengeteg mellékhatás (Betegtájékoztatóban elolvashatod őket. Tudom, azt mondják ezeknek az alacsony hormontartalmúaknak már ritkán van mellékhatásuk, az általam megkérdezett 51 nőből még is csak 10 mondta azt, hogy semmilyen negatív hatást nem tapasztalt. A leggyakoribb a libidócsökkenés, a fertőzések, a hízás, emlőfájdalom, migrén voltak.)

- Nagyon kell figyelni a szedésre. Ha mellette szedsz vmit, akkor utána kell járni, hogy csökkenti-e a hatását.

- Lehetnek olyan mellékhatásai, amik a szedés alatt nem jönnek elő, csak az abbahagyás után. Konkrétan: elég gyakran előfordul, hogy nem indul újra a peteérés. Ilyenkor lehet szaladgálni orvoshoz, meg meddőségibe ha babát szeretne az illető...

2010. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

najó azért töröltetni a kommentemet dúrva volt-.-

csak h ne legyen OFF:Ne ne szedjél.

2010. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem szedj.én szedek 2,5éve. a hizás meg egyéb bajok sztem a régi fajtáknál vannak,meg fontos hogy van-e vmilyen betegséged.ha van akkor már lehetnek problémák.de igy nemhiszem.legalább nem kell félni a babától...énis mindig stresszeltem magam.
2010. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened hogy szeded e vagy sem, de én a nem mellett vagyok, ugyanis én is szedtem 3 évig, 2 félét, az elsőtől fogytam de csökkent a libidóm, majd mikor elkezdtem a másodikat eleinte úgy tűnt hogy jó lesz de mégis ugyanaz volt a probléma, sőt még híztam is! Aztán úgy döntöttem abbahagyom, akkor ismét híztam, előjöttek a pattanások és nagyon nehezen állt helyre a menstrúációm, augusztus közepén vettem be az utolsó bogyót és október végén úgy jött meg hogy már elkezdtem cickafark teát inni! De így a teák ellenére is nagyon nehezen állt be, talán most már így több mint egy év után kezd helyre állni! Jó sokkal jobb volt és egyszerűbb gumi nélkül, de mit érek vele ha közben nem kívánom a szex-et, akkor már inkább maradunk a guminál!
2010. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!