Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar, hogy az exemnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavar, hogy az exemnek jobb élete van, mint nekem?

Figyelt kérdés

Mikor együtt jártunk sokszor megbántott, az exét is emlegette előttem. Összejönni is nehezen jött össze velem, mert mikor az exével fasírtban voltak, akkor írogatott nekem, aztán végül nagy nehezen csak ott hagyta, és összejöttünk. Randizni is akkor randiztunk, mikor az exét végérvényesen ott hagyta.

Most lehet hogy hülye voltam, de az az érzés is bennem volt, hogy annyira még sem kellettem neki, mert hányszor az exét választotta, mert mikor írtunk egymásnak, és kibékült az exével, utána eltűnt, nem írt többet egy jó ideig.

Ezen se tudtam túl lendülni, meg azon sem, hogy az utolsó hónapban mikor jártunk, az érdekelte mi van exével. Nem is vitt el azokra a helyekre sem ahova az exét pl. hivatalos megjelenések. De eleinte meg mégis nekem járta le őt, hogy bolond, őrült, féltékeny volt stb.

Aztán mégis ő az, akinek kijutott a jobb életből utánam is, mert egy fél év múlva talált egy nőt, aki 2 hónap után teherbe is esett, majd összeházasodtak. Velem meg még mint házasság témája se akart beszélni, meg is volt ijedve, mikor beszéltem róla. Csak olyanokra lettem volna, hogy ő komoly kapcsolatot akar-e, meg hogy ha úgy alakul mennyi idő múlva házasodna stb. Tehát nem akartam azt, hogy rögtön elvegyen.

Már kiábrándultam belőle, meg nem szeretem már, de mégis szarul esett, hogy ő ilyen könnyen túltette magát rajtam, meg hogy boldogabb élete lett.

Egy ideig enyelegtek facebookon, hogy így-úgy szeretik egymást, de az exem egy idő után már le is vette a kapcsolati státuszt is, pont mint mikor mi voltunk együtt, de a nőnek ott van, hogy házasok.

Az utcán ha látjuk egymást, viszont messziről elkerül, mikor ő szakított velem. Pedig még neki kellene inkább büszkének lennie hiszen szép élete van a feleségével, és a gyerekükkel.


2022. aug. 15. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Megkérdezhetem, hogy milyen tanulságot vontál le magadnak abból, hogy hogyan működtél, hogyan viselkedtél nőként a vele való kapcsolatban, és mit lett volna érdemes máshogy csinálni?
2022. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez mégis hogy jön ide?
2022. aug. 15. 14:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, 2 hónap után véletlen baba majd "adjunk neki egy esélyt" házasság tényleg azt mutatja, hogy nagy kanállal eszi az életet... 🤦‍♂️
2022. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz túllépni rajta, mindent hozzá kötsz, még mindig ő az életed középpontja.

Ezt már számtalanszor kiírtad, nem ártana pszichológus!

2022. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ez mégis hogy jön ide?"


Úgy, hogy a te életed szempontjából leginkább ennek van gyakorlati jelentősége.


Vagy te nem szoktál olyat, hogy ha - akár párkapcsolatban, akár más életterületen - valami nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd - akkor visszatekintesz, megvizsgálod, hogy amiben neked volt mozgástered, döntési lehetőséged és felelősséged, azt mennyire csináltad jól.


Nem szoktál valamifajta tanulságot levonni magadnak a jövőre nézve?


(A példa kedvéért mondjuk olyasmit, hogy nem érdemes olyan férfinál B-tervnek lenni, aki nem tudta lezárni a kapcsolatát az exével?)

2022. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Randizni is akkor randiztunk, mikor az exét végérvényesen ott hagyta"


Mondjuk ez lenne a normális...


"mégis ő az, akinek kijutott a jobb életből utánam is, mert egy fél év múlva talált egy nőt, aki 2 hónap után teherbe is esett, majd összeházasodtak"


Olvasgasd itt házas emberek kérdéseit. Biztosan ő járt jól? :)


"szarul esett, hogy ő ilyen könnyen túltette magát rajtam"


Eeez, ez az ami szarul szokott esni ilyenkor, igen. A hiúságunk szeretne érvényesülni. Sajnos nem mindig van így, el kell fogadni, hogy nem mindenkinek vagyunk fontosak.


"az exét is emlegette előttem"


Olyannal ne jöjj össze, aki folyton az exét emlegeti. Ez eleve óriási redflag!

2022. aug. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én exem nagyon hamar összejött egy csajjal, akit 3 hét alatt teherbe is ejtett. Alig egy éve szakítottunk, amikor megszületett a gyereke. A gyerek 9 hónapos volt, amikor kidobta a csaj, aki kölföldön élt, szóval a gyerektartást is fizetheti, meg a gyereket is alig látja. Azóta már csinált egy másik nőnek is gyereket, az is már egy éves. Mindezt összesen négy év alatt. Én nem érzem úgy, hogy ez jó élet lenne, pont az ellenkezőjét gondolom, jól elcseszte az életét. Az, hogy hirtelen lett egy családja az exednek, még nem jelenti azt, hogy boldog is.
2022. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem is zavart, hogy az exem, aki amúgy teljesen tönkretett és hónapokig rosszul voltam még utána, nagyon sikeres. Elérte azt, amit akart karrier ügyben, régi nagy szerelme végre összejött vele, tele van barátokkal. Azt kívántam neki hogy érezze magát legalább olyan rosszul, mint én.


Hidd el ha egy idő után lesz új párod és rá már nem is gondolsz nem fog ez érdekelni :D


Tanulság, sose kezdj olyannal, akit még érdekel az exe, mert abban te nem nyerhetsz.

2022. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Engem is zavart, hogy az exem, aki amúgy teljesen tönkretett és hónapokig rosszul voltam még utána, nagyon sikeres. Elérte azt, amit akart karrier ügyben, régi nagy szerelme végre összejött vele, tele van barátokkal. Azt kívántam neki hogy érezze magát legalább olyan rosszul, mint én."


Ezzel én is ugyanígy vagyok, és remélem még megtalálom az igazit.

2022. aug. 15. 20:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!