Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért felejtette el a születés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért felejtette el a születésnapom?

Figyelt kérdés
Most hétvégén lesz a szülinapom 1 éve költöztünk össze a saját házunkba, előtte is éltünk már egyutt, már házasok vagyunk. Eddig mindig a szüleim leptek meg tortával és náluk is töltöttük ezt az időt. Mint kiderült idén nem fogjuk megtartani…az első lett volna amit ő szervez de persze nem szervez, kismama vagyok, Imadom a süteményeket egy tortát szerettem volna csak semmi más ajándékot mert mindenem megvan amire szükségem van. Kicsit óvatosan rá kerdeztem hogy akkor hétvégén mit csinálunk annyit mondott hogy csempézni fog meg majd megy a haverjának segíteni..kerdeztem tőle hogy és velem mikor lesz kettesben? Azt mondta ha lesz rá ideje. Itt már kicsit el szomorodtam es megkérdeztem hogy mikor kell menni a tortámért? Évek óta együtt vagyunk gondoltam csak rá kérdezhetek már nyíltan..es azt kérdezte milyen torta? Minek? Ez olyan rosszul esett..én el hívtam a szüleim hétvégére hogy unnepeljunk, de magamnak kell sutnom tortát hogy megkínáljam őket 7 hónapos pocakkal…mondtam hogy szulinapom lesz es persze csak hebegett habogott hogy hat sok volt a dolga es ki ment a fejéből..sose volt nagy igényem nem szoktam ajándékokat kapni de egy torta a férjemtol elismerésnek vagy csak úgy figyelmességből jól esett volna… nem mutattam ki neki hogy megbántott nem akartam hogy rosszul érezze magát így annyit mondtam hogy nem gond ez csak egy szülinap.

2022. aug. 26. 04:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért, azt nem tudom, de a nagy hiba, hogy azért, hogy ő ne érezze rosszul magát elbagatellizáltad. Neked ez nyilván fontos, akkor mondd meg neki, ha nem tanultok meg normálisan kommunikálni, akkor ez nem lesz hosszú házasság.
2022. aug. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván van rendes kommunikáció, de az mire jó hogy szanalombol gyorsan szerez egy tortát mert nekem rosszul esett hogy elfelejtette?
2022. aug. 26. 04:48
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Valószínűleg leginkább a várható szülés időpontja köti már le a gondolatait. Talán a baba érkezése jobban foglalkoztatja...?


Szerintem van még értelme annak, hogy türelemmel elnézd egyelőre az idei születésnap kimaradást! :)


Egyetlen alkalom még nem a világ vége. A fizikai munka kivehet annyi erőt/energiát az emberből, hogy BÁRMIT(!) elfelejthet könnyedén...


Ha viszont jövőre ugyanez lesz a helyzet - vagy még rosszabb talán - akkor már tényleg úton lehettek a lejtő irányába... addig még nem érdemes aggódni. Családsegítő szolgálat esetleg?

2022. aug. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Szülinap a családsegítővel. Engem a mediashop névnapomon felhívott, hogy köszöntsön. Kérdeztem a végén: és mit akarnak eladni? Semmit nem akartak. Igaz a névnapomat (meg a szülinapomat se) ünneplem soha. Nem érdekel a számmisztika.
2022. aug. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Hát én biztos kiakadnék és mondanám is.
2022. aug. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg van a véleményem azokról, akik együtt vannak valakivel és elfelejtik a születésnapját, névnapját! A számára (állítólag) legfontosabb embernek, érted!!! Ha nem vagyok együtt valakivel, de nagyon jóban vagyok vele, akkor is tudom a születésnapját! Figyelem kérdése! Gondolod hogy nem hanyagol el, ha nem tartja ezeket számon? Ez is az elhanyagolás egyik formája! Nem ajándék kell, legalább köszöntsön fel és ennyi!
2022. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt toltad el: nem baj, ez csak egy szülinap. De, igenis baj, és ezt jelezd is neki, hogy rosszul esett. Jövőre meg ott fogsz bőgni, hogy te szültél neki egy gyereket, ellátsz mindent, és nem kaptál semmit. Kerek évfordulón meg kiborulsz, aztán beadod a válást is nagy hirtelen.

Kommunikáld felé az érzéseid! Ez a legnagyobb hülyeség, hogy neki azt mondod, hogy nem baj, ez is olyan nap, mint a többi. Ő ezt megjegyzi, aztán eszerint lesz legközelebb.

Az meg megint hülyeség, hogy "szánalomból vesz tortát, akkor már nem is kell". Nem gondolatolvasó. Ha bármit szeretnél, akkor el kell neki mondani. Nem csak most, hanem mindig. De te az a típus vagy ezek szerint, aki csak elvárja, hogy a férje legyen romantikusabb, meg duzzog, ha ezt nem kapja meg. Viszont eszedbe sincs azt mondani neki, hogy este üljetek ki a teraszra borozni, vagy menjetek el sétálni, és néha jól esne egy szál virág. Mer' az már nem jó, az nem olyan, akkor már nem is kell. Ez a duzzogás egy fogalmatlan tinitől is gáz, és nem is csoda, hogy két hét után cserélgetik életük szerelmét. De ti elvileg hosszú távon terveztek, nem?

Lehet, hogy első egy-két esetben "csak" azért vesz tortát meg virágot, mert kérted. De a következő 30 évben meg odateszi magát, mert tudja, hogy ezzel lehet a kedvedben járni.

2022. aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jogos a kiakadásod, és nem kell véka alá rejteni.
2022. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!