Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Keresem a másik felem" vs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Keresem a másik felem" vs "én egy teljes egész vagyok és elvárom a másiktól, hogy ő is az legyen". Melyikkel tudtok inkább azonosulni és miért azzal?

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 17:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%
Inkább az utóbbi, viszont, az élet nem pusztán fekete vagy fehér :)
2022. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Is-is.

Olyan nőt akarok, akivel ketten vagyunk társak, de attól még van egy komplett, önálló élete és személyisége. Sajnos, ilyet nehéz találni. A többség vagy full kapcsolatfüggő vagy egyben sincs.

2022. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
A másodikkal. Szerintem sokkal jobb és egészségesebb egy olyan kapcsolat, ahol nem a másiktól várja el, hogy majd kiegészítse és majd ha megtalálja, akkor végre boldog lesz és hirtelen minden megoldódik. Itt azért rendszeresen látni, hogy vannak ilyenek. De persze hiába van két "egész" ember, akik önállóak és egyedül is jól megvannak, csak akkor fog működni, ha ők passzolnak is egymáshoz.
2022. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ha az utóbbi igaz inkább akkor nincs értelme a te és én mivé válásának? Nincs értelme a közös kasszának? Olvastam egy könyvben egy olyan mitológiáról ahol kezdetben nem voltak férfiak és nők majd egy isten kettévágta az embereket, így jöttek létre a nemek és az a feladatunk, hogy megtaláljuk a másik felünket. Nem emlékszem már melyik mitológia volt ez, de tetszett ez a kis történet.
2022. nov. 12. 17:39
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Második. Mert azok maradnak szar kapcsolatban, akik hisznek a félemberségben.
2022. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Én teljesen és tökéletesen a második híve vagyok.

Tapasztalataim szerint azokból az emberekből lesznek jó partnerek, akik szingliként is boldog életet éltek, akik pedig szingliként nyűköltek, azok előbb vagy utóbb a kapcsolatukba is átviszik a maguk komplexusait, szorongásait. És itt egyébként magamról is beszélek... Hiába volt párkapcsolatom, sőt viszonzott szerelmem, ha én az életemmel, testemmel, körülményeimmel és lelki világommal elégedetlen ember voltam. Csak megmérgeztem a kapcsolatat...


Azóta rájöttem, hogy egyedül kell boldognak lenni, aztán meg lehet osztani ezt a boldogságot mással.

2022. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

Én azt látom, hogy az van beleplántálva az emberekbe, hogy neked egy 100%-ig egész embernek kell lenned (mintha amúgy lehetnél csak 70%-ban is ember), hogy tudj szeretetet adni és fogadni.


A valóságban meg csak az számít, hogy a két ember hogyan reagál egymás stiklijeire. Van olyan, aki egy másik embert intim közelségben tudva tud csak boldog lenni, de talál egy olyat, aki ugyanerre vágyik, és tudnak csapat lenni. Másnak stabilnak kell lennie magában, hogy közel tudja engedni a másikat. Nincs erre recept. Nem igaz, hogy aki nagyon vágyik az intim kapcsolatra, az minden esetben társfüggő, és az sem igaz, hogy aki vígan elvan egyedül évekig, az egészséges mentálisan. Mindig az adott emberen és páron múlik. Szóval én egyikben sem tudok hinni.


És most jöhet a "3évesématerápiára járok, eckhart tolle könyveket olvasok, dsm5 könyvből doktoráltam" önjelölt pszichológusok lepontozása. :D

2022. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
A #7-es válaszban mi lett lepontozva? Komolyan... Naponta kb. összesen 1-2 értelmes válasz érkezik csak, de azt tuti, hogy lepontozzák. Miért?
2022. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8%

8

Például az utolsó mondatáért. Hiszen aki nem ért egyet vele, az csakis valami önjelölt konyhapszichológus hülyegyerek lehet. Azért van ott arc rendesen...

2022. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
#9: Aham, így már érthető. Szóval a lepontozók a mondatokat képtelen értelmezni, de sértődékenyek. Köszönöm, így már értem a lepontozást!
2022. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!