Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csupán online ismeretség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csupán online ismeretség kapcsán alakulhat ki valami féle kötődés a másik fél iránt?

Figyelt kérdés
2022. dec. 10. 04:58
1 2
 11/14 Alessandro10 ***** válasza:
75%

Alakulhat ki kötődés. Amennyiben az online ismerkedés már hosszabb ideje tart, az is valamiféle kötődést jelez. Időt szakítunk a másikra, írunk neki, hívjuk, keressük egymást. Ebből később kialakulhat szerelem is. Fotó alapján keresünk társat egyes applikációkon, mert az első benyomást a szimpatikus arc adja. Aki nem tetszik, azt húzzuk is balra. Van akiben a profilja fog meg. Egy igazi szerelemhez sokkal jobban meg kell ismerni a másikat. Természetesen ez kétoldalú szimpátiát igényel.

Bő 10 éve a későbbi feleségemmel egy chat+oldalon ismerkedtem meg. WAP-os telefonok voltak, aki még emlékszik rá, nem láttunk képet egymásról. Sokat beszélgettünk és megszerettük egymást. Igaz, a 7 évig tartó kapcsolatunk alatt a szerelem elmúlt köztünk és 4 év házasság után elváltunk. Úgyhogy nem hogy csak létezik kötődés, hanem komoly kapcsolat is lehet belőle. Nekünk ugyan nem sikerült hosszú ideig együtt maradni,de van rá példa, hogy másoknak igen. Jól írta valaki, hogy az online ismerkedés az nem olyan, mint amikor személyesen is ismered a másikat. Az együtt töltött idő minősége nagyban befolyásolja a kapcsolatot. Amíg ez nem jön el, addig csak idealizáljuk azt akivel ismerkedünk, nem látjuk a számunkra negatív tulajdonságait. Ő sem a miénket, hisz az ismerkedés elején mindannyian a szebbik arcunkat mutatjuk.

A válásom után megismerkedtem egy másik lánnyal, akivel már több mint 2 éve írunk egymásnak, de soha nem láttuk egymást és csak üzenetben kommunikálunk.

Jól "elbeszélgetünk", de semmi komoly. Ő is éli az életét, meg én is. Néha hónapokig nem írunk, máskor napi szinten.

Van egy másik lány, akivel szintén több mint 2 évig tartottuk így a kapcsolatot. Mondjuk vele együtt dolgoztam régebben és telefonon, videóhíváson keresztül is sokat beszéltünk. Külföldön él,de már többször is hazarepült és töltöttünk együtt napokat. Kapcsolat azonban nem lett köztünk.

2022. dec. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen is kialakulhat, akár érzelem is. Vélt vagy valós az igazából online mindegy. Több embernek voltam már lelki szemetese. Amíg bírtam türelemmel addig törődtem velük szívből. Amint érzékeltem, hogy nagy ívben le..nak, elköszöntem. Azóta is vágyom egy igazán jó lelki kapcsolatra.
2022. dec. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen, de nem kell komolyan venni, kb ketto talalkozo utan el is mulhat pillanatok alatt, ha eloben nem tudja hozni a masik az elkepzelt szintet.
2022. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen. Nem a teljes ember iránt, hisz nem ismerheted így meg, de az embernek azon része iránt amit megismertél belőle, igen, határozottan. Még jóval több is mint kötődés...
2022. dec. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!