Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire veszed figyelembe az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire veszed figyelembe az itt adott válaszokat?

Figyelt kérdés
Mikor kiirsz egy kérdést a problémáról vagy segítséget kérsz, mennyire veszed alapul a döntésnél h itt mit írtak?
2023. jan. 20. 13:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Egyes kategóriákban nagyon jó válaszokat lehet kapni.


Ahol nem:


Politika, Családi kapcsolatok, Felnőtt kapcsolatok, Tini kapcsolatok, Ezotéria, Emberek, Gyerekvállalás és persze az egésznek csimborasszója a Szexualitás kategória.

2023. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%

Annyiban hogy nem elég amiért kiírom a kérdést ha megbantottak, rosszul esett valami de itt még belémrúgnak még egyszer segítség helyett.

Gyakorta van olyan érzésem, hogy kiírok vmi problémát bajt akkor mintha támadási felületet adnék másoknak hogy legyen min röhögniük, meg legyen kit rugdosni.

Nemhogy hasznos válasz nincs ilyenkor, de egy együtt érző empatikus komment sem.

Gyakorta a másik felet védik, róla soha senki nem mond rosszat.

Írok egy fiktív példat

Pl valaki kiírja hogy megcsalta a párja

Erre elhordják mindennek hogy biztus unt már téged, te vagy a sz.r, kiröhögik, azért csalt meg mert veled mindent meglehet tenni, te valasztassz rosszul.

És szoval ez megy.

De ha kiírnám fordítva hogy megcsaltam a párom. Akkor is engem hordanának el.

Tehát mindenképpen az a hibás, a gúny tárgya, a célpont aki kérdez.

Nagyon sok lehet itt az aki mások bajának örül, attol érzi csak magát többnek ha másokat maga alá tud nyomni. Ez szinte általános jelenség.

2023. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

2.


A teljes igazsághoz azért hozzátartozik, hogy ezeknek a kérdéseknek egy részét ugyanaz az ember írja ki "viccből"(?) és nehéz megállapítani, hogy melyik valós a sok kamu között.


Ráadásul sok kérdés nagyon egyoldalúan mutatja be a dolgot, a legtöbb kérdező a megcsalását vagy saját félrelépését úgy mutatja be, hogy ő maga amúgy a tökéletes, a mindenben asszertív kommunikációjú, a Jó Ember, a másik fél pedig "ezt nem tudja értékelni", mert egy gaz, Rossz Ember, aki kommunikálni sem tud.


Ez sem jobb, mint a kérdező támadása. Kevés az objektíven kiírt kérdés.

2023. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire adok a válaszokra,mert nyilván ezért kérdeztem, hogy több ember véleményét látva merre dőlne a léc.

Azt jobban szeretem ha valaki a kérdésemre a saját tapasztalatával válászol,elmeséli hogy "na ő is volt ilyen helyzetben és ez meg az történt, és ez lett végül a vége".


Viszont minden helyzetben vannak azok a tényezők, amikhez mondjuk szükséges ismerni a másik félt, vagy érted az egész szituációt látnia kellene, hogy valóban 100%-osan adjak a véleményére bárkinek is.


Úgy, hogy úgy gondolom itt is mérlegelned kell a válaszok között.


Pl. Volt egy kérdés amit kiírtam, volt köztük olyan válasz amit egyátalán nem tudtam hová tenni, mert habár a szituáció, ahogy körbe írtam a dolgot lehetne az is, de mivel én ismerem a másik félt, jobban ismerem az egészhelyzetet így eltudom dönteni, hogy valójában a válaszadó számára, máshogy jött át a történet. Nagyon nehéz 100%-osan átadni egy probléma szituációját. Szóval mindenképp okosan bánok a válaszokkal, és mérlegelek.

2023. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Láttam itt a fent említett kategóriákban is értelmes válaszokat, de el kell ismerni, sok itt a nettó hülyeség, nem szabad mindent komolyan venni.
2023. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
10%

Na itt is a lepont. Igazolják is milyenek:D


Mindig az a hibás akit átvernek, akit baj ért, akit abuzálnak, aki kérdez, aki gondolkodik.

Rigjunk bele mégegyszer. Ez a gyk.

2023. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam személyes kérdéseket feltenni, inkább az objektív ténykérdező típus vagyok aki nem talál meg két kattintással valamit a googlebe és ezért itt kérdez.

Szubjektív kérdésekben úgy érzem nem tudnék releváns választ kapni. Hisz más sem ismeri az én teljes szituációmat, leírni mindenképp hosszú lenne. Így még a válaszokat is másképp kell értelmezni.

Ha mégis volt 1-2 ilyen személyesebb kérdésem, meginkább arra adtam amely többször elhangzott és felpontozott.


Nem azt mondom, hogy mindenképp a felpontozott válaszok a jók, inkább csak hogy elgondolkodtatók.

Mondok egy példát: incel kérdező (tudom, tele van trollal az oldal, de vannak igazi incelek is) többnyire nem fogadják el a többségi válaszokat és ők maguk rosszul, vagy akár másokat lehülyézve érvelnek. Ilyenkor azért egyértelmű, hogy aki le lesz pontozva egy olyan vitába mint a nők újraelosztása, ott valszeg egy újabb sértődött férfi áll a komment mögött. Míg a többségi és felpontozott vélemény lesz az AMI AZ ÉN ÁLLÁSPONTOMAT képviseli. Ez nem jelenti, hogy ez az igazság, azt jelenti, hogy ez az ÉN igazságom.

2023. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Azért vannak még értelmes, segítőkész emberek, ne állítsuk úgy be mintha mindenki rosszat akarna!

Persze minden kategóriában vannak trollok is, ez létező jelenség, de aki egy kicsit is intelligens, az ki tudja szűrni, hogy kinek a válaszát érdemes megfontolni, mert tényleg segíteni akar.

A másik meg az aki naponta teszi fel ugyanazt a kérdést, csak egy kicsit átfogalmazva, az meg ne legyen megsértődve ha kicsit durvább válaszokat kap, mert ott már tényleg vele van a gond. Mert aki már századszor sem akarja megérteni hogy nincs más csak pl. a szakítás, válás, vagy álljon ki magáért, tanuljon önismeretet vagy menjen pszichológushoz, azzal az emberrel nagy gondok vannak mentálisan.

Főleg ha a századik kérdésére minimum 20 ember egyöntetűen ugyanazt mondja, ott már NEM lehet kérdés, hogy az lenne a jó megoldás amit a többség javasol.

Rendkívül sok a mentális beteg ember kishazánkban. Ezek az emberek a legritkább esetben jutnak érdemi segítséghez (pszichológus/pszichiáter)...

A legtöbb ember a neten "bolyong" a problémáival, mert személyesen nem tud, vagy nem mer segítséget kérni.

Alapvetően nem lenne rossz ez az oldal sem ha segítségnyújtásról lenne szó, ha tényleg a kérdezők és a válaszolók is komolyan vennék az itt elhangzottakat. Csak ugye mindkét oldalnak tudni kellene szűrni a trollokat.

Egyébként én kötelezném a kérdezőket arra, hogy miután kérdést ír ki (pl. párkapcsolattal összefüggésben) később 1-2 hónap után kötelező legyen leírnia és beszámolnia arról, hogy megfogadta e a nagy többség által egyöntetűen javasoltakat. Írja le, hogy miben változtatott az eddigiekhez képest. Természetesen csak a komoly tanácsokra megfogadására gondoltam.

De a kérdezők kb 99%-a NEM CSINÁL semmit, nem fogadja meg a jó tanácsokat, csak ide jár siránkozni, de ő maga nem tesz érdemi munkát abba hogy változtasson.

Felsorolhatnám most részletesen, hogy kik azok a kérdezők, de nem teszem, aki szokott itt az oldalon olvasgatni, már kívülről tudja, hogy kik a notórius kérdezők mindig ugyanazzal a problémával (pl: a #2).

2023. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

7.


A fel és lepontozás ezen az oldalon like-dislike módon történik, és véletlenül sem a hasznosságot pontozza senki. A "félig jó, félig nem" gombot szerintem rajtam kívül nem is használja senki.

2023. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
34%
Én kiemelkedően jó válaszokat szoktam írni. Ha mindenki megfogadná amit írok, egy sokkal barátságosabb és egyszerűbb világban élhetnénk egymás mellett.
2023. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!