Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyivel jobb házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyivel jobb házasságban élni? Miért lépnek ki nehezebben egy házasságból, mint egy sima kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Belegondolok hogy engem a barátom simán itt hagyhatna mindenféle nehézség nélkül, de azért már egy házasságból nehezebb kilépni. Persze elválni is ellehet, de azért látom, hogy egy házasságból az emberek többsége azért csak úgy nem lép ki. Meg mennyivel jobb lehet már hogy elmondhatod, hogy xy a férjem, a feleségem, vagy hogy a Facebook-ra is az van kiírva, hogy xy házastársa, nem pedig kapcsolatban xy-nal.
2023. márc. 30. 13:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Házasságból azért lépnek ki nehezebben mert vannak gyerekek, van hitel, van CSOK, autó, nyaraló és még ki tudja mi, mik. Az anyagiak miatt, elhidegült lakotarssal ki akarna élni!? Senki, de muszáj.
2023. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Na, ezért köteleződnek el nehezebben a férfiak, mert annyira nem könnyű már dobbantani, ha megunják az asszonyt meg a családosdit. Én pl nagyon szerettem volna, ha a férjem elvesz, de ha ő csak az én nyomásomra vett volna el, akkor hagyjuk az egészet, mert az nem olyan és úgy már nem kell, ha ő nem akarja. Egy nap mondta nekem, hogy na Juli, most elveszlek feleségül, mert szeretlek. Teljesen más. Ilyenkor (amit feljebb már írt valaki), valóban a gyerek, a közös hitel, közös vagyon tartja össze a feleket. Ha annyira szr mindkettőnek, akkor ez se összetartó erő már. A válás egy hosszadalmas, költséges, lelket megterhelő procedúra. Gyakran emiatt nem házasodnak azok újra, akik egyszer már ezen átmentek.
2023. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Röviden és tömören: Azért képnek ki nehezebben, mert a hivatalos procedúrával foglalkozni kell. Plusz amit az #1 is írt. Ha nincs házasság, külön mennek, azt' annyi.

Az viszont, hogy jobb mondani, meg hülye fészbúkra kiírni, hogy háááázas, enyhén szólva hidegen hagy.

N

2023. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Házasságbol is csak akkor nehéz kilepni ha vannak közös dolgok, úgy mint vagyon (ingatlan, esetleg vállalkozas), hitel, gyerek. Es ezen esetekben is csak akkor, ha nem tudnak megegyezni. Ha megtudnak akkor csak megirjak a papirt, besétálnak vele a biroságra, es 2 rövid tárgyalással el is választjak őket.


Lelkileg meg azert nehezebb kilépni, mert akik összehazasodnak, azok eldöntöttek hogy így, azzal a személlyel akarják leélni az életüket. És sokszor nehez elfogadni hogy a masik nem így gondolta, vagy meggondolta magát.

2023. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Tehát azért jobb a házasság, mert:

- ha elhidegültök akkor is sokkal nehezebben mentek szét

- lehet mondogatni, meg mutogatni, téged elvettek, pukkadjanak a hajadon ismerős csajok

- és a legeslegjobb, ki lehet írni facere!!!

Meg fotókat feltölteni, dőlnek a likeok, meg a gratulációk. Megtudja az is, hogy elvettek, aki az oviban volt a csoporttársad, azóta meg csak Facebookon láttad.

2023. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%
#5 Vigyázz, mert téged is lepontoznak, amiért igazat szóltál :-)
2023. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Tisztában vagyok vele, hogy ez fog történni, de nem hajlok meg a véleményterror előtt és naivan bízom abban, hogy az értelem egyszer felülkerekedik.


Van, hogy a lepontozásra kell büszkének lenni. Ez pont az a helyzet.

2023. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

#7 Ez jó szöveg, nagyon adom! :-)

#3 és #6 voltam

2023. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Egy élettársi kapcsolatból sem olyan egyszerű kilépni. Az elején még igen, de egy idő után ott is keletkezik valamilyen vagyon, gyerekek születnek. Gyerekelhelyezés, gyerektartás, vagyonmegosztás ugyanúgy felmerül, mint a házas feleknél, csak lényegesen bonyolultabb, mert mindent bizonyítani kell. Amitől a férfiak tartanak, hogy válás esetén a feleség kifosztja őket, azt az élettárs is megteheti. Nem szabad elfelejteni, hogy az ütőkártya, a gyerek, a nők kezében van, akár házasok, akár nem.
2023. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

#5!

Tehát, te azt írtad hogy dicsekedsz, vagánykodsz azzal mások előtt hogy téged el vett egy pasi? Azért tart itt a társadalom ahol tart, mert hozzád hasonló, eszetlen emberek akik csak dicsekvésből mennek férjhez. Mikor a házasság egy problémát gördít életek akkor rögtön szaladtok a bíróságra válni. Szégyelhetitek magatokat.

2023. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!