Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki akar semmizni az exem. Ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki akar semmizni az exem. Ezt komolyan lehet?

Figyelt kérdés

Volt barátnőmmel 5 évig voltunk együtt. Kb 1 hónapja kiderült hogy félreqrogat. Persze én azonnal lapátra tetten, de most perrel fenyegetőzik ha nem fizetem ki neki a házam értékének a felét arra hivatkozva hogy élettársi kapcsolatban voltunk és az ugyanaz mint a házasság.

Én ezt nevetségesnek tartom. Igaz hogy a házat a kapcsolat közben vettem, de részben örökségből, részben hitelből. Szerintem semmi köze hozzá.


2023. júl. 22. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
A leírtalak alapján, amennyiben ő nem szállt bele semmilyen szinten a vásárlásba, az ingatlan téged illet teljes mértékben. Vicc ez a nő, jelezd neki nyugodtan, hogy pereljen csak, évekbe telik, elutasítják és majd az ügyvédi költségeket is fizetheti kifelé.
2023. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag a bejegyzett élettársi kapcsolatra vonatkoznak a közös vagyonszerzéssel kapcsolatos szabályok.

Ráadásul, az örökség, vagy az abból vásárolt bármi még házasság esetén is külön vagyonnak számít, és még 100 év házasság után sem lesz közös.

Esetedben egyedül a felvett hitelnek lenne jelentősége - mármint ha bejegyzett élettársi kapcsolatban voltatok, akkor a hitel elvileg közös "szerzemény" (de akkor a felét a továbbiakban is neki kell állnia).

Ha simán csak együtt éltetek, akkor egyszerűen a te örökséged, a te hiteled, a te házad.

2023. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

Ezt maximum úgy tudnám elképzelni (azt, hogy téged valamilyen módon kisemmiz), hogy keres egy nagyon jó ügyvédet, és mondjuk lefekszik vele azért, hogy neki kedvezően bepereljen téged, de még akkor sem tudná végigvinni, nyugi, semmi nem lesz belőle.


Különben is, egy ostoba r*bancról beszélünk, ha nem tudta eltitkolni rendesen, hogy közben más is kúrja őt + nem akkor semmizett ki, amikor még együtt voltatok, akkor nem túl okos. Mitől kéne tartanod, szimplán elmondod neki ezeket a dolgokat, hogy maga a nő, aki félreb*sz, aztán még ki is akar semmizni, ennyit is ér. Tegye fel magát rosszlányokra, ott kedve szerint k*rválkodhat, és még dolgoznia sem kell, ott megkapja majd a betevőjét. Ne sajnáljad, ő sem sajnál téged.


Én mondjuk hirtelen haragú vagyok, tehát én mondjuk rákérdeznék, hogy akivel megcsalt, az tudott e rólam, és ha igen, akkor én vele is "elbeszélgetnék". Aztán attól függ, hogy kap e tőlem pofont, vagy nem, hogy milyen stílusa van neki, mennyire tudom vele megbeszélni, ha meg nem tudott rólad, és úgy b*szta meg a barátnőd, akkor nem a 3. fél a hibás.

2023. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

Azoknak, akik lepontoztak (én vagyok a 3. válaszoló? azoknak üzenem, hogy én buzdítok senki sem arra, hogy vegyen "elégtételt". Én magamról írtam egy pár sort, hogy én ezt tenném, DE ez nem azt jelenti, hogy akkor menj, és verj sz*rrá valakit, vagy ami rosszabb, a nőt, nem. Csak nem kéne hagynod magadat, legyen valaki, aki megadja neki rendesen, hogy ez később eszébe se jusson, hogy mással ezt megtegye, vagy egyáltalán meg akarja tenni.


Az ilyen "nő" nem nő, nem tudom sajnálni.


Még egyszer, nem kell balhézni, de nem kell füled farkad behúzva "félelemben" élned.

2023. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

lehet azert csalt mert gyöker vagy.

minden lasi csak az áldozatot játsza

2023. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, elb*sztam pár szót.


*nem buzdítok senkit sem

2023. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Bejegyzett/regisztrált élettársi kapcsolatnál sincs ilyen, csak akkor, ha a felek szerződést írnak. Az élettárs nem ugyanaz mint a házasság. Nagyon nem.


Nyugi, nincs esélye

2023. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Az élettársak a vagyonból a szerzés mértékében részesednek különváláskor. Azért az csúnya lenne, ha vesznek közösen egy ingatlant, és az egyik vinné az egészet, a másik meg a három bugyiját és a plüssmaciját. DE itt a leírás alapján szó sincs ilyesmiről. A kisasszony mehet nyugodtan ügyvédhez egy valag pénzért, majd ő elmagyarázza neki, mi a helyzet. Nyugodj meg, kérdező, HA minden úgy van, ahogyan írtad, nincs miért aggódnod.
2023. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nah,a mai világban ezért kell közös vagy saját ingatlan esetén rögzíteni, hogy pontosan ki mekkora részben van benne házasság esetén. Amugy sztem itt neked áll a zászló
2023. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9, nagyon igaz! A tulajdoni lapon mondjuk szerepelnie kell a tulajdoni hányadnak, szóval nem reménytelen a helyzet, sőt.
2023. júl. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!