Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy keresztény házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy keresztény házasságban egy nő mennyire van ráutalva a férjére, mennyire kell visszafognia magát?

Figyelt kérdés

Ha ti vagytok ilyen helyzetben, vagy a környezetetekben, ismeretségi körben van így valaki.

Mennyire lehet határozott egy nő? Mennyire kell a férjére Hagyatkoznia?


Beszélgettem egy keresztény házaspárral, azért merült fel bennem a kérdés.


2023. szept. 13. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez teljesen egyénfüggő. Keresztyének között is vannak kardosabb menyecskék és papucs férjek.
2023. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliában oké, hogy benne van, hogy a férj a család feje, de ettől függetlenül a családja véleményét figyelembe kell vennie. Így értelmezve, ez egy teljesen normális dolognak tekinthető.

Nálunk kiegyensúlyozott a dolog. Mindent megbeszélünk. Nem tökéletes a kapcsolatunk, de az átlagosnál jobbnak látom.

Van amiben én nézek fel rá és van amiben ő rám. Határozottak vagyunk mind a ketten, szerintem ez nem gond.

2023. szept. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz kérdező?

Én ismerek pár keresztény párt a kemény fajtából, egyáltalán nem alárendelt a nő vagy ilyesmi. Miért lenne?

2023. szept. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Mi keresztény házaspár vagyunk, nagyra becsülöm a férjemet, felnézek rá, segítem abban, hogy valóban családfő tudjon lenni, de minden döntésbe belevon engem is, mindenről kikéri a véleményem, nem érzem magam egyáltalán alárendeltnek.
2023. szept. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus keresztény vagyok és a családom is sok generáció óta. Se a szüleim, se a nagyszüleim házasságban nem láttam olyat, hogy a nő alárendelt lenne. A férfi a családfő, de ez inkább azt jelenti, hogy ő védi a családját. A döntések közösek, én ezt láttam és én is így szeretném majd a saját házasságomban is. Keresztény értelemben a házasság életszövetség. Szövetséget meg két egyenrangú fél szokott kötni.
2023. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán a vallása miatt még semennyire nincs ráutalva, keresztény, házas nők ugyanúgy dolgoznak, tanulnak, érvényesülnek az életben.


Az ilyen hiperkonzervatív családokban, ahol az az elvárás, hogy a nő ne dolgozzon, hanem szüljön tíz gyereket és vezesse a háztartást ott értelemszerűen teljes mértékben ki van szolgáltatva a férfinak. De ezt azért nem nevezném általánosnak. A legtöbb keresztény család ebből a szempontból teljesen átlagos életet él.

2023. szept. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény nevelést és taníttatást kapott ex keresztényként sok keresztény házasságot láttam, de sehol se volt elnyomva a nő. Az egyik tanárnőmnek volt 6 gyereke, de őt sem tartották fogva otthon; amint meglett a gyerekszám amit akartak, jött is vissza tanítani. Általában vidám volt, beszédes, és nem visszafogott/szolgalelkű, még a férjével szemben sem (aki szintén nálunk tanított).


Amire te gondolsz, azok inkább a bántalmazó kaocsolatok.

2023. szept. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!