Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A vallásos emberek könnyebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vallásos emberek könnyebben viselik az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
A modern társadalomban egyre több embert érint az, hogy nincs hosszútávú stabil párkapcsolata, ennek az okai persze sokrétűek, nyilván összefüggésben van a munkaerőpiaci változásokkal, fogyasztói kultúrával, közösségi médiával, de most nem ezt akarom kivesézni. Inkább csak az hogy sok 30-40 éves ember van vallási közösségekben, aki egyedülálló, de ők talán ezt mégis könnyebben elfogadják, mint a nem hívők, mert végülis ott van a közösség, ami valamilyen szinten pótolja a párkapcsolat hiányát. Meg amúgy azt se felejtsük el, hogy keresztény szempontból az egyedüllét még igazából pozitív fényt is kap, maga Szent Pál is sokat ír arról, hogy mennyire jó dolog ez és a katolikus egyházban kanonizált szentek zöme sem volt házas.

2023. okt. 7. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Azt nem tudom, de a szeretteik elvesztését sokkal könnyebben fogadják el, mint a nem hívők.
2023. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ez nehezseg nekik akkor lehet.
2023. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Ők sohasincsenek egyedül, hisz a képzelt "barátjuk" mindig ott van...
2023. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Nem feltétlenül, szerintem nem csak ettől függ.

Van hívő ismerősöm, akinek élet évjárat, hogy férjhez menjen és gyerekeket szüljön, és ezért elég rosszul viseli az egyedüllétet.

2023. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

*életcélja

Bocsi

2023. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Én vallásos vagyok, de nagyon nehezen viselem az egyedüllétet.
2023. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok, és életem legszebb időszaka a COVID volt.


Közössége nem csak annak van, aki vallásos. Elég szomorú lenne a világ.

2023. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos vagyok, és nehezen viselem az egyedüllétet. Heti rendszerességgel járok templomba, és az ismerőseket, velem egykorúakat látva inkább elszomorít vagy kényelmetlenséget okoz, hogy én egyedül vagyok, kilógok a sorból. Semmiféle könnyebbséget nem érzek attól, hogy hívő vagyok.


Szent Pál apostol valóban felhívja a szűzi életforma nagy értékére a figyelmet, de arra is figyelmeztet, hogy ez nem mindenkinek való, s nekik a házasságot ajánlja:


"A nem házasoknak és az özvegyeknek ezt mondom: Jó, ha úgy maradnak, mint én is. De ha nem tartóztatják meg magukat, kössenek csak házasságot, mert jobb megházasodni, mint égni."


Ami a kanonizált szenteket illeti, ők többségükben az önként vállalt hivatásuk (papság, szerzetesség) lényegéből fakadóan nem voltak házasok. Emellett érdemes azonban azt is figyelemben tartani, hogy a papok és szerzetesek nem elszigeteltségben, hanem egymás javára, épülésére és szeretetére élnek közösségeikben (egyházközség, kolostor). Ezzel együtt természetesen a magány terhe időről-időre nekik is igen nagy terhet jelenthet.


Szóval összességében nem gondolom - és saját tapasztalatomból is ez állíthatom -, hogy a vallásosság kényelmesebbé tenné a kényszerű és kínzó magányt, amikor az ember azt nem önként választja.

2023. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

"Azt nem tudom, de a szeretteik elvesztését sokkal könnyebben fogadják el, mint a nem hívők."


Nyilván könnyebb azt játszani, hogy "elment a mennyországba", mint azt, hogy megszűnt létezni, és soha nem látod többé.

2023. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

8: neked inkább az a gond, ami nekem is, hogy még a vallásosak sem akarnak házasodni, rengeteg keresztény nőt ismerek pár nélkül, és bizony akikkel ismerkedtem, ott ki is derült, hogy nem is akarnak semmit, volt, akivel randi is volt. Ilyen régen elképzelhetetlen volt, főleg, ha valaki hittantanár... milyen hited ad át a gyerekeknek, a semmit.


Az meg, hogy a templomban látsz párokat, sokat nem jelent, ha nincs gyerekük, akkor ők se gondolják ezt túl komolyan.

2023. okt. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!