Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A Borsószem hercegkisasszonyna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Borsószem hercegkisasszonynak van valami üzenete a mai férfi-nő kapcsolatokra nézve?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban arról van szó, hogy úri srác, (talán egy herceg) egy igazi királylányt akar feleségül venni, ezért folyamatosan teszteli a csajokat. Aztán egy nap megjelenik egy nő, aki egyáltalán nem néz ki királylánynak, de a herceg próbára teszi: egy szem borsót tesz az ágyneműje alá, mert arra kíváncsi, megérzi-e. Megérezte, aztán őt választotta - én így emlékszem rá


Bár nem hinném, hogy a mesét kifejezetten tanító céllal költötték, de ha mégis le kellene belőle vonni valamilyen tanulságot mi lenne az?


Valami ilyesmi: tudd milyen párt akarsz, aztán tedd próbára?


2023. okt. 19. 19:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A herceg meg volt róla győződve, hogy egy igazi királylány megérzi a borsót az ágynemű alatt - ez volt a próba hátterében.
2023. okt. 19. 19:39
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

A fából faragott királyfi sokkal jobb, ilyen téren.


Főleg az a rész, amikor a csaj összejön a fával, mert azon van a fux, meg a drága ruha, a csóré királyfi pedig le van szarva.

2023. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Hú, engem lányként valamiért mindig borzasztóan felidegesített ez a mese. Nem értettem, miért az a befutó, aki a legkényesebb, és már a legkisebb borsószemtől is rinyál.

Felnőtt szemmel is annyit tudok levonni belőle, hogy végül is tényleg ő volt a “hercegnős”, hiszen csak egy ennyire jómódú lány élhetett akkora luxusban, hogy már egy borsószemet se tudjon tolerálni, ennyire nincs hozzászokva a nehézségekhez.

De ha valaki más tanulságot vont le belőle, nagyon szívesen meghallgatnám, mert őszintén szólva még mindig nem tudom hova tenni ezt a mesét. :D

2023. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Ötletes bemutatkozás Kérdező! :)


Van még valamilyen másik meséd is...?

2023. okt. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

3.


Kérdező valószínűleg ilyen teszttel akarja megtudni, hogy a csajszi érzékelné-e a 2 centis péniszét.

2023. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Bitorló37 ***** válasza:
60%
Igazából én sem értem, de lehet, hogy ebben az esetben tényleg csak az, hogy a legvékonyabb lányt kereste (eredetileg ez az indok). Viszont magyar szakon ma is úgy tanítják, hogy a népmesék kizárólag a szexről, a testiségről szólnak. pl. Csipkerózsika vércseppjei a szülés, az eslő menstruáció, szüzesség elvesztésének jelképei. Elég baromságnak tűnik, pláne végighallgatni szemináriumon, ahol még felröhögni se illik. Csak azt nem tudom, akkor ezt miért nem tanítják az iskolákban:)
2023. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát akkor én királylány voltam mert ez a Borsószem királykisasszony arról szólt hogy nem tudott a királylány aludni ha borsószemet tettek a párnája (vagy a lepedője?) alá mert megérezte, irritálta. Nekem erről az jut eszembe hogy megboldogult leánykoromban minden zavart, hihetetlen milyen dolgoktól nem tudtam aludni (fény, zaj, hotelben idegen szagú és tapintású ágynemű és a zajok, kényelmetlen ágy, utazás, autó stb szóval kb minden), aztán megszületett az első gyerekem 11 éve. Azóta bárhol, bármennyit, bárkivel, bármilyen körülmények között :D Ja és van most egy tízhónaposom is :D
2023. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

6.


Anno egy feminista csajszi előadta azt is, hogy a Pál utcai fiúk a nők elnyomását mutatják be, a Tüskevár pedig egy homokos beavatási regény.

2023. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#3


Nem tudom, hogy a mese mikor keletkezett, de nekem a középkor hangulatát idézi meg. Bárhogy is legyen, talán a korabeli nemesség tényleg annyira érzékeny volt, hogy a legkissebb aránytalanságra is felfigyelt.

Amúgy, ha jobban belegondolok, ma is vannak ilyen emberek. Egyszer egy luxus apartmanban dolgoztam, és mondták, hogy a tulajnak a legfontosabb üzleti partnere fog jönni, egy külföldi pasi. És annyira finnyás, hogy ha az ablakon egy nagyon apró kosz van, már amiatt is elégedetlenkedik. Szóval azt a szobát nem volt elég hagyományosan rendbe tenni. Mégegyszer át kellett menni rajta, hiába volt teljesen tiszta.

2023. okt. 19. 19:57
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

"Viszont magyar szakon ma is úgy tanítják, hogy a népmesék kizárólag a szexről, a testiségről szólnak."


De erről van valami feljegyzés? Nehéz elképzelni, hogy nem csak kitaláltak valami sztorit, hogy Ödönke végre bekussoljon, hanem összeült a falu népe, hogy "és akkor ez szimbolizálja a menstruációt, igen, ez a sárkány meg legyen a kapitalizmus".

2023. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!