Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok elengedni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok elengedni egy férfit, és már kezd megijeszteni a dolog. Hogyan kéne továbblépnem?

Figyelt kérdés

A nyáron volt egy rövid kalandom egy férfival, pár alkalommal találkoztunk, egyszer feküdtünk le. Én elég tapasztalatlan vagyok, még rendes párkapcsolatom sem volt, bár már 24 vagyok. Igazából vele élveztem elsőként a szexet, talán ez is felerősíti a ragaszkodásomat. Szeptember elején beszéltünk utoljára, úgy ért véget a dolog, hogy ő egyre ritkábban válaszolt nekem, aztán teljesen ghostingolt. Nem tartozott nekem semmivel, de azért mégis rosszul esett.


Szóval eltelt 3 hónap és még mindig naponta többször gondolok rá. Voltam egy külföldi utazáson nemrég, azalatt jobb volt, szinte nem is gondoltam rá, de amint hazajöttem, minden újra a régi lett. Egy pár héttel ezelőttig munka miatt gyakran kellett arra a környékre járnom, ahol lakik, ekkor is mindig eszembe jutott. Most már nem kell arrafelé mennem, azt hittem, hogy ez segíteni fog, de olyan nagy változást nem hozott.


Olvastam a "limerence" jelenségről (amikor szinte megszállottan vágyakozol valaki után, akit nem érdekelsz), és szerintem ez áll fenn nálam. Nem tudom, hogy tudnám ezt leküzdeni. Tényleg csak fejben kéne eldöntenem, hogy elengedem? Mert az idő nem igazán segített, sem az új ingerek, élmények. Tudom, hogy egy viszonylag rövid kapcsolódáshoz képest nagyon nem egészséges, hogy hónapok óta nem tudok továbblépni.



2023. dec. 9. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus segíthet benne. Azért, mert ha az áll fenn akkor valami mélyebb trauma áll mögötte és rá vetíted ki.
2023. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Hány éves volt a férfi?
2023. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Mi az, hogy nemtartozott semmivel? Randiztatok, le is feküdtel vele. Egy nemet igazan megerdemeltel volna
2023. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, én is egyre inkább így látom, hogy muszáj lesz ismét pszichológushoz fordulnom. Pár éve jártam (de nem voltam elég kitartó), akkor arra jöttünk rá, hogy nagyon sok bizonytalanságom anyukámmal kapcsolatos, nem nagyon alakult ki a biztonságos kötődés közöttünk. Apukámmal jobb a kapcsolatom.


#2 26 éves, tehát egy korosztály vagyunk.


#3 Ez igaz, csak manapság annyira ez jön mindenhonnan, hogy ilyen komolytalanabb kapcsolatokban abszolút semmivel nem tartoznak egymásnak a felek (tehát belefér a ghosting és a hasonló dolgok), bár jobb lenne, ha nem így lenne.

2023. dec. 9. 22:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem fer bele!!!ne hagyd , hogy a vilag ezt elhitesse veled
2023. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 hónap az még nem sok, majd szépen elfelejted csak adj magadnak időt. Szépen lassan azt veszed majd észre egyre kevesebbet jár a fejedbe, ehhez nem kell pszichológus.
dec. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!