Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Harmadik közös nyelvet beszélő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Harmadik közös nyelvet beszélő, nemzetközi párok, mennyire beszélitek/értitek a másik anyanyelvét?

Figyelt kérdés

Pl ha németül vagy angolul, esetleg más nyelven kommunikáltok, de egyikőtöknek sem ez az anyanyelve.

Értitek/beszélitek valamennyire a másik anyanyelvét?

A családunkban az egyik srác lengyel nőt vett el feleségül, idén 7 éve vannak együtt, de egymás anyanyelvén szinte csak köszönni, megköszönni, meg 1-2 szavat tudnak. A csaj nem is érti nagyon a magyart.


márc. 20. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt több olyan külföldi párom is, akivel nem beszéltük egymás anyanyelvét és sose volt gond, a lényeg az, hogy a közös nyelven (nekünk az angol volt) ki tudd fejezni magad kellően mélyen. Meg pl. poénokat is át lehessen rajta adni. Nekem érdekes módon inkább akkor volt nehezebb a dolog, mikor némettel randizgattam és németül beszéltünk, mivel neki az anyanyelve, sokszor hadart és nem igazán értettem a “belsős” poénjait sem. Szerintem jobb egy harmadik nyelven beszélgetni, mint az egyik fél anyanyelvén.
márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvéremnek cseh férje van és ő szlovákiai magyar szóval szlovákul beszél hozzá és ő csehül válaszol. Mivel nagyon hasonló nyelv így nincs szükség angolra, németre. Egyik se beszél egymás anyanyelvén, de azért pár szó, kifejezés rájuk ragadt időközben.
márc. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
A gondolataimban is jobban olyvas mint egy magyar.
márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Nyuszi szlovák, én magyar. A közös nyelv az angol, egymás között a mai napig angolul beszélünk. Ő megtanult magyarul, én 1 kukkot sem szlovákul. De rá fogok kényszerülni, mivel mindhárom gyerek beszélni mindhármat, és igen kíváncsi vagyok ha szlovákul beszélnek.
márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Párommal angolul beszélgetünk, mindketten tanulgatjuk a másik nyelvét, de egyikőnknek nehezebben megy, mint a másikunknak.. Szerintem mindig is angolul fogunk beszélgetni egymással, mert a kommunikációs képességeink abból jobban fejlődnek tovább és mindig könnyebben fogjuk kifejezni amit gondolunk. Az ok, amiért tanuljuk egymás anyanyelvét, hogy a rokonsággal szót értsünk legalább egy kicsit, ha ők nem beszélnek nyelveket. Továbbá, mindkettőnknek fontos a hazai kultúra, ebbe pedig a nyelv is beletartozik, ezzel is megtiszteljük egymást és egymás kultúráját.
márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!