Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok a párotokkal vitázni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szoktatok a párotokkal vitázni?

Figyelt kérdés

Nem veszekedésről van szó, hanem vitáról.


Pl. feldobtok egy témát, pl. hogy a halálbüntetés helyes-e vagy sem, és hozzátok a pro kontra érveket. Ilyenkor nem is egy pár vagytok, hanem inkább mint két tudós, aki összeül egy vitaműsorban.


ápr. 9. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Csinálunk ilyeneket.
Nem.
19 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
volt olyan nőm aki ezt személyes sértésnek vette, azóta inkább nem beszélgetek ilyen módon jobb kerülni a kényes témákat.
ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Lehet olyan, aki nem alkalmas vitára.

Meg olyan is, akinek csak másként kell tálalni.

De a legjobbak szerintem azok, akikkel lehet vitázni.

ápr. 9. 17:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, plusz sokszor eleve mindketten próbálunk pro és kontra érveket felhozni adott dologgal kapcsolatban. :D
ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én véleménycserének nevezném. Mindketten erősködnek a maguk helyes nézete mellett. Ezzel semmi baj nincs, csak ez ne menjen át vitába, civakodásba, kiabálásba, mosolyszünetbe.

Sok évtizede vagyunk házasok a feleségemmel. Igen, van nézetkülönbség, de tudjuk, mikor kell abbahagyni. Főleg nincs mosolyszünet.

ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Vitáig nem megy el a téma, csak elmondjuk a véleményünket, ha éppen nem egyezik akkor konstatáljuk hogy a másik úgy gondolja, és kész.
ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, de általában egyezik a véleményünk, szóval nincs konkrét vita, mondjuk ettől még meg tudjuk beszélni, mi miatt gondolhatják mások máshogy, szóval inkább olyan beszélgetéseink vannak, hogy ugyan ugyanaz a véleményünk, de fejtegetjük, mi miatt láthatják mások máshogy. Én alapvetően nem akarok párkapcsolatot olyan emberekkel, akikkel nem értünk egyet, jó, konkrétan a halálbüntetés terén lehet más véleménye, de ha túl sok a különböző nézet, az nem jó.
ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Amugy inkább személyes témáink vannak pl hova megyunk nyaralni, áthivjuk e a haverokat ma, menjunk e kocsitmosni, nekem milyen kéne, tanuljam veuetni addig az övét, a kocsi tiszta legyen mindig, parfümök ha neki d&G van, nekem is azt veszi, ha valahol megjelenesunj van egymashoz passzoló cuccokban megyunk, szóval amolyan a világ dolgairol amikhez semmi közünk nincs, nem is igen van téma.

De pl ott a most nagydivatú bszexualitás meg ezek. En gyűlölöm amikor egy férfi nem az, ellenben a barátomnak is vannak bi haverjai, azokkal is spanolunk bandázunk, de férfinak mutatják magukat az én társaságomban legalábbis,(hátam mögött meg lehet megy a gruppen🤣), na és pl volt olyan sztori hogy ittam aztán kint mikor indultunk el, megláttam 2 pasit enyelegni, valahogy ömleni kezdtek belőlem a nekem poénok nekik nem poénok🤣, és mentem volna oda "viccelődni" velük, mikoris gyorsan felkapott a barátom es elvitt a kocsihoz. (De velem amugyis megesik néha, hogy pasik mentenek meg saját magamtól🤣), na de visszatérve más egy kicsit epl ilyen dolgokban a meglátásunk de soha egyszer nem volt se téma sem, de még vita sem erröl köztünk. Egyszer ugyan megjegyeztem neki hogy bennem nincsenek bi hajlamok, erre csak annyit reagált hogy hát ez nyilvánvaló, belőlem sugárzik is hogy ízig vérig vagyok nő és csak a pasik a minden.


Halálbüntetés témája sem volt még mivel ahhoz sincs közünk, csak annyiban érintettük a témát mikor valamiről feljött az ő megölne e engem. (Olyan kiképzésekre/edzésekre jár, ahol ölni is tanulnak)Amire azt mondta soha nem tenne olyat, de hogy válaszoljon ha megölne, akkor magát is megölné, mert akkor nem érdemelné meg ő sem az életet. El se bírná viselni magában azt ha ilyet tenne.(amúgy én nem vagyok halálbüntetés párti, de a jogra már nem tértünk ki, szerintem ő meg bármikor bárkit megölne ha nem lennének törvények, nem éppen egy "nebáncsvirág" típus. Őt meg pont nem az ország vagy világ törvényei érdeklik, hanem a sajátjai.)


Tehát mindenféle "világi" téma is (tehát amikhez közünk sincs)csak akkor téma nálunk, ha személyesen valahol érint minket, de azokban meg valahogy ha nem is értünk egyet, még akkor sincs vita sem belőle.

ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
#7: nagyon a szám íze szerint írtál, helyeskem a nézeteid, de ez gondolkodóab ejtett (idézlek): "...szerintem ő meg bármikor bárkit megölne ha nem lennének törvények, nem éppen egy "nebáncsvirág" típus."
ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Sok ember képes lenne ölni pl lakatlan szigeten. Belőle meg teljesen ki is nézem hogy csak a törvénynek van visszatartó ereje nála, másnak nem. Azért ez jó jel. Másokat senki semmi sem tart vissza. Ott kezdődnek a bajok. Habár annyira nem agyalgatok ilyeneken mert ezer másminden ia van. De az az egy biztos, hogy nem olyan beszélgetseink vannak soha, mint egy kollegával vagy szomszéddal a világ nagy dolgairól. De azok a dolgok "leszemélyesitve" teret kapnak ugyan, de vita akkor sincs belőle ha más nézeteink vannak ebben abban. Vitákon még gondolkodnom is kell hogy mikben lehetnek, mert rugalmas ő is én is, tehát fogadja veszi a véleményem, alkalmazkodik kedvez is, előzékeny is, rám is tudja hagyni, de ez forditva is megvan. De egy legaprobb dologban is pl neki is tökmindegy hogy szerelünk vmit össze meg nekem is, csak legyen összeszerelve. Vagy mehetünk A helyre vagy B b, mindegy, csak menjünk.
ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A vita helyett inkább az "eszmecsere" szót kellett volna használnom. Nem a másik meggyőzéséről, vagy legyőzéséről szól a kérdésem.
ápr. 9. 18:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!