Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit figyeltetek meg a környeze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit figyeltetek meg a környezetetekben az idősebb nő - fiatalabb férfi kapcsolatokról?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert nő vagyok, és legtöbb nőtarsamtól azt hallom, az ilyen rossz felállás, ideális esetben a férfi az idősebb, mert a nők érettebbek korukhoz képest. A legtöbb nő akit ismerek már a gondolattól is húzza a száját, hogy fiatalabb lenne randipartnere.


Viszont, ezzel szemben meg csomó párról, mikor megtudom a kort, kiderül, hogy a nő az idősebb. Néha csak 1-2 évvel, nyilván azok gyakorlatilag egyidősek. De néha akár 4-6 évvel, ritkán még többel idősebb a nő, és van akik frissek, de vannak sok éve házasok is így.


Meg van egy barátnőm, aki attól fél hogy közepkorúan majd kapuzárási pánik miatt elhagyja a leendő férje, ezért idősebbekkel ismerkedik, hogy ő legyen a fiatalabb nő, és ne őt hagyják el. De nála ez családi trauma, anyját és nagynénjét is elhagyták 40-es 50-es életévekben egy fiatalabb nőért.


Na mindegy, aztán érdekel, most mi az igazság arról, ha a nő az idősebb. Lehet az vajon ugyanúgy egy kerek egész szerelem, egy kerek egész házasság akár, ha odáig eljut a kapcsolat?


máj. 16. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
A két félen múlik főleg azután ha elmúlik a lángoló szerelem és "csak" szeretet marad.
máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Amiket én látok és fiatalabb a pasi ott a pasik teljesen be vannak valahogy csicskulva a nőnek. Hazasságok 40 felett xedik gyerek is van.

A nő gyerekes elvált alapbol(40+) a fiatal hapsiknak(28-32) meg se kutyája se macskája és teljesen meg vannak vezetve. Játszanak a nő gyerekével, a nő szokás szerint "véletlen" teherbeesik, házasság aztán idilli posztok a családról.

máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

És nem egy olyan is van hogy gyerekes anyák házas pasikat csábitanak el.

A kollegám(a pasi 34 éves) pl ugy van hogy lett a feleségével egy gyerekük, de aztán egy 2 gyerekes nővel jött össze, válás aztán összebútorozás lett a másikkal. Szóval bevállalt a saját gyereke mellé még két gyereket egy másik nőtől.


No komment.

Itt meg hogy megy már az mindig hogy másnak a gyereke senkinek nem kéne, az életben meg szinte egy gyereket se a saját apja nevel hanem vmi másik pali..

máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Anyósom(61) apósom(51)… rémes huzavona, kis anyukomolexussal, kényelem, kiszolgálás, otthon. De apósom kapuzárási hülyesége megkeseríti a mindennapokat, évek óta tart. Anyós meg mindent elnéz, mert már nem akar egyedül maradni… szerintem nem jó. Nagyon látszik ekkora korkülönbségnél, hogy nem egy úton járnak.
máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Hülyeség, hogy a nők érettebbek gelnőtt embereknél. Ez személyfüggő.

Az 1-2 év meg nem korkülönbbség. Sőt, inkább 5 év alatt tök mindegy. Ránézésre sem feltétlen mondani meg.

Ez az elhagyja fiatalabbért megint hülyeség. Fiatalabb nőket is hagynak el. Férfiakat is hagynak el, csak ha történetesen a nő az idősebb pár semmi évvel, akkor rögtön arra fogják rá.


Egyébként az ideális az lenne, ha a nő lenne 8-10 évvel idősebb, mert így van a párnak a legtöbb esélye együtt leélni az életüket.

máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A való életben nem problémáznak ezen ennyit az emberek.
máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 7 év különbség van, én vagyok a fiatalabb férfi (35), 11 éve vagyunk együtt.
máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Régóta érdekel ez a téma, mert nekem volt komoly kapcsolatom idősebb nővel és sokat tanultam belőle. A következő gondolatok nem a szexkapcsolat körül forognak, hanem egy egészséges, boldog párkapcsolatot vesznek alapul.


Nos, társadalmilag teljesen elfogadott és normális, hogy a férfi idősebb, de miért is? Miért "fura" az, ha a nő az idősebb?


Nagy általánosságot veszünk, mondhatni néhány kivétel csak ez alól; a nők szeretnek felnézni a párjukra, mint egy vezetőre, oltalmazóra, talpraesett férfira, aki többet tapasztalt, többet élt, mint a nő saját maga. A fiatalabb férfi lehet fejben érett, de nem feltétlen rendelkezik azzal a "sármmal", amit egy nála tapasztaltabb, többet élt, többet látott férfi alapjáraton hoz.


Ellenben a férfiak (-"- nagy általánosságot veszünk...) szeretik a nőt "irányítani", vezetni egy közös cél felé puszta jószándékból. Legyen az egy otthon biztosításától kezdve, egy erős támaszon át, ha beüt a szar. Ez belénk van kódolva, hogy oltalmazók legyünk és felnézzenek ránk.


A probléma ott kezdődik (mint pl. az én esetemben történt), hogy míg egy korombelit le tudtam nyűgözni az érettségemmel, de a nálam jóval idősebb nővel nap mint nap akadtak konfliktusok. Igen, az elején vonzódtunk egymáshoz és én bíztam benne, hogy ez elég lesz. Viszont a tapasztaltságom nem ért fel az övével.


Idővel éreztem rajta, hogy ez számára ciki. Hozzászólni témákhoz, eseményekhez amit ő és a barátai átéltek akkor, amikor én még meg sem születtem. Háztartásbeli segédletek, hivatalos okmányok intézése, adóbevallás, gyereknevelés stb. stb. stb. én hoztam a koromhoz elvárt érettséget, de kevésnek bizonyult vele szemben és érződött is a frusztráció. Két külön világ. Bocsi, ha hosszúra sikeredett. A lényeg, hogy 1-2 éven nem fog bukni a dolog, de 10+ év már jelenthet problémát... na és ha egy dolgot megtanultam, az az, hogy a nők nem szeretnének még egy "gyereket" nevelni. Fel szeretnének nézni a férfira, mint emberre.

máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Közöttünk kimondottan nagy korkülönbség van. F31-N49. Saját példám kapcsán csak azt tudom mondani, hogy az előttem szólók jópár igazságot írtak. Vannak dolgok, amiben valóban éretlennek érzem a párom, pl. konfliktuskezelés pont egy ilyen téma. (Korban hozzámillő partnernél is éreztem ilyet már.)

De egyelőre működik a kapcsolatunk, szeretetben élünk. Az alap értékrendünk, érdeklődési körünk hasonló. Ő tanul tőlem, én meg megfiatalodok mellette, valahogy így érzem. Az, hogy egy kapcsolat meddig tart szerintem semmilyen életkorban és partner mellett nem lehet tudni előre. Mert hogy működik-e vagy sem elsősorban nem az életkor fogja eldönteni, hanem az egymáshoz való hozzáállás, a jellem. Ha tudnak egymás mellett fejlődni, dolgoznak a kapcsolaton, akkor működhet.

máj. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy ilyet látok csak ahol a nő gyereke majdnem egy idős a sráccal. Szerintem hányinger de hát vannak ilyen anyakomplexusos vaddisznók. :D
máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!