Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég nagy ahhoz a világ, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég nagy ahhoz a világ, hogy keressünk tovább olyan embert, aki mindennek (legtöbbnek) megfelel, és megvan a szikra is, vagy szikra nélkül, de szeretetben, békében, biztonságban érdemes megállapodni?

Figyelt kérdés

Én személy szerint mindig a jófiúkhoz vonzódtam már kicsi koromtól, tudatában voltam/vagyok annak, hogy a rossz fiúk csak szenvedést okoznak és bizonytalanságot, amit én soha nem szerettem. Általános iskolában is a legudvariasabb fiúért rajongtam, és később is olyan plátói szerelmem lett, aki kedvesen és megértően utasított el. (Így is tudott fájni kegyetlenül, mégsem negatív emlék.) Később is jófiú utasított el, valamint az első barátom is normálisan szakított velem, úgy, hogy nem okozott akkora traumát nekem - bár nem voltunk szerelmesek, de megértettük egymást, és nekem mégis csak első kapcsolat volt.


Mégis megijedtem egy picit: én mindig reméltem, hogy tényleg lényegesebb a belső a szerelemhez, mint a külső, de nem volt meg az a szikra. Jó fiú volt, és mégsem.

Mi van akkor, ha valaki rossz fiúban lesz meg a szikra? Vagy éri az embert annyi szikra egész életében, hogy néhányról mondjuk ne vegyen tudomást?

Minden ember felállít magának egy ideált, vannak elvárásai a párjának milyenségét illetően. De mi van akkor, ha megjelenik egy az egyben (nem cigizik, nem iszik alkoholt, nem bulizós, családcentrikus, hűséges, művelt, stb... kinek mi a vágya, nekem ez), és mégsem találjuk benne azt a szikrát, ami a szerelemhez kell?

Elég nagy ahhoz a világ, hogy keressünk tovább olyan embert, aki mindennek (legtöbbnek) megfelel, és megvan a szikra is, vagy szikra nélkül, de szeretetben, békében, biztonságban érdemes megállapodni? Pusztán a szerelemre nem lehet építeni, mondjuk házasság kapcsán. Mert szerelem kialakulhat anélkül, hogy két ember illene egymáshoz, később meg ha elmúlik az érzés, akkor gond van. De ha egyáltalán nem is volt szerelem, szikra...?


Pusztán elméleti, még nem tervezem férjhez menni.:)

19/L


2010. nov. 4. 20:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

És elmondanád, hogy mi a tököm az a szikra? Nyugi nem kell, én is tudom, csak fel nem foghatom, hogy hogyan képzeli azt egy csomó ember aki hisz a szerelemben, hogy van valaki akiben van 1 láthatatlan szikra és van akiben nincs. EZ ŐRÜLET.... Nem is létezik ilyesmi, csak magabiztosság van a lányok meg belezúgnak a férfi magabiztosságába. Ennyi a szerelem: közös világnézet, hasonló érdeklődés, hasonló gondolkodás. S Z Á N A L M A S. A vélemények és a nézetek változnak, akkor meg persze elmúlik a szerelem MICSODA BAROMSÁG MÁR. Ennyire hül*e vagy már bocsi? Miért tulajdonítasz ekkora dolgot ennek az őrületnek, miért kell ez neked? Nem fogod tudni megmagyarázni, mert nem is lehet, mivel ez egy komplett baromság. Persze ez a válasz sem tetszik, jujj talán kedvesebben kellett volna és lehet, hogy megtaláltuk volna egymásban a "szikrát" de sajnos most rossz hangulatom van ezért a büdös életben nem lesz köztünk semmi.


Remélem kiérezted a szarkazmust, hogy mekkora baromság és véletlenek sorozata ez az egész.

2010. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia! Meg kell várni a szikrát :) És hidd el, ez nem a kinézettől függ. Nekem vannak elvárásaim, de a külső annyira nem érdekel, iszonyú ronda férfibe voltam a legszerelmesebb :) Hidd, hogy neked is jár a tökéletes, mint annak a rengeteg boldog házaspárnak! Nem kell a társadalom baromsága miatt leállnod az elvárásokkal, mindenkinek jár a boldogság és a számodra tökéletes férfi fogja ezt jelenteni neked. Érezni fogod mikor jön el. Én sem adnám le az elvárásaimat, inkább legyek egyedül, mint boldogtalanul valakivel, akinek szintén boldogtalanságot okozok az érzéseim miatt, amikről egyébként nem is tehetek. Szóval várj :):)
2010. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Méghogy nem létezik szikra. Hogyne létezne. Amikor találkoztam valakivel, azonnal éreztem ezt a tipikus "húb*zmeg" :D érzést, akivel egy pillanat elég lett volna ahhoz hogy levegyen a lábamról. És hiába van nála jobb képű, vagy bármilyen jobb tulajdonságú ember, benne akkor is sokkal több van, mert ilyen hatást gyakorol ránk. Ezt hívjuk szikrának. És ez mindenkiben benne van, csak mindenki másra van ilyen hatással :)
2010. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Moszuke ***** válasza:

aha.. tehát szikra (külsőségek) és (a belső) jó tulajdonságok.


na elmagyarázom kocka nyelven mert máshogy nem tudom.

biztos játszottál már vagy hallottál olyan játékról ahol a karakterednek vannak különböző tulajdonságai (STAT)

na most.

a karakter generálásakor mondjuk kapsz 10-STAT pontot amit el kell osztanod.


ne bonyolítsuk nagyon:

teszel 7et a belső értékekre

teszel 3at a külső értékekre.

ekkor egy kedves jó barát srác lesz belőled aki semmiféle szikrát nem csinál a csajokban, de jó fej, kedves, intelligens.


teszel 2t a belső értékekre

teszel 8at a külső értékekre.

minden lányba kipattan a szikra.. de egy bunkó, érzéketlen srác vagy nem ragozom



teszel 5t a belső értékekre??

teszel 5t a külső értékekre??


hát az olyan kettő közti átmenet.

talán 1-2lányba megindul a szikra és néha talán tudsz normális is lenni.


nos. remélem érthető volt.

olyan nincs, vagy nagyon ritka: hogy szikra is és belső is van:)

ez van.


ha nincs szikra szard le. keress tovább. még megteheted!

majd 30évesen össze állhatsz egy:

7t a belső értékekre

3t a külső értékekre.

sráccal, megalkuszol mellette. boldog leszel mellette mint egy barát mellett kb. nem kívánod őt meg ilyesmi.. de kit érdekel? ilyen az élet.. ez a legjobb alap arra hogy szar szülők legyetek:)


22/f

2010. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

20:25

DE HÁT EZ BAROMSÁG!!!!!!!

Hány olyan ember van aki csak megjátssza a kedvességet, és hány olyan kedves srác van aki megjátssza a bunkót? KIB@SZOTT SOK!

Ha ennyi a szerelem akkor ez 1 rohadt nagy baromság! Szóra sem érdemes, röhögőgörcsöt kapok. Ennyire felszínes dolog lenne ez az egész?

Ha jó napom van és kedves vagyok akkor ott a szikra, ha rossz akkor meg nincs ott? NORMÁLISAK VAGYTOK? szétröhögöm az agyam.

Olvassatok már pszichológiát vagy nézzetek filozofálós filmeket, sorozatokat. (száll a kakukk fészkére, mentalista, house és még ezer darab, könyvek is stb) szűrjétek már le, hogy ott a karakterek csak megjátsszák magukat, de belül érzelmesek és persze jön valaki aki megismeri a valódi énjüket, de ilyen az életben ezek szerint nincs, legalábbis itt nincs, mert ez 1 kupac sz@r.

Mi az egyáltalán, hogy szerelem? SEMMI, ILYEN EGYSZERŰEN NINCS, csak elképesztő mennyiségű vágy, hogy a másik fél magáévá tegyen, mert éppen akkor és ott jó a humora meg formában van.

Szálljon minden ember magába, ne értékelje túl ezt a rohadt körtét amit életnek hív, mert elképesztően kevés oka van rá.......


(első válaszoló voltam)

2010. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Te olvastál kevés pszichológiát, ha kicsit többet olvastál volna, talán felismernéd mennyire alulértékeled a dolgokat. A szerelmet, a boldogságot stb. A 20:25-ös válasza pedig valóban nem helyes, de több igazság van benne, mint a te válaszodban, hogy nem létezik szikra.

Majd érezni fogod egyszer te is :)

2010. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Moszuke ***** válasza:

hehe, nyugi van:) nem kell szó szerint venni:(

én is rejtegetem az igazi arcom a nép elől.. van akit közel engedek oszt kész, de az utána közel is marad:)


de nem szabad minden jött-ment csírának megnyílni:)

és így az évek telésével egyre jobban azt veszem észre hogy pl: középsuliba akikkel körbe vettem magam emberek, azok is hasonlóan hozzám, egy maszkot hordanak maguk előtt:)

nagyon érdekes, hogy valahogy tudat alatt ráéreztünk egymásra haverok/barátok.

2010. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

20:35

Éreztem, de semmi értelme... Ezernyi oka lehet, hiány, magány, igazi vágyódás. De csak kellemetlenséget okoz és ROSSZ DOLOG. És ha sok pszichológiát olvasol akkor igen is alulértékeled a dolgokat, mivel a kémia szánalmas eldeformálódásai ezek az idióta események lánculatai

2010. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"de nem szabad minden jött-ment csírának megnyílni:) "


:') Ez megmosolyogtatott :D

2010. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
szerintem létezik olyan, hogy szikra. Egy csomó jól kinéző, személyiségileg is (számomra) tökéletes fiúval próbálkoztam már összejönni, semmi baj nem volt velük, de valami hiányzott. Viszont szerencsére jött egy srác, akiben szikra volt, hozzá is mentem:) persze lehet, hogy másnak máshogy van ez...
2010. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!