Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képezi midnenki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért képezi midnenki a "kivételt", miért utálja midnenki az "átlagot", és ezek mellett nem paradoxon, hogy mégis van "átlag"?

Figyelt kérdés

Ezen az oldal is - és egyébként mindenhonnan máshonnan is ezt hallom - mindneki fel van háborodva hogy hjuj a mai nők mekkora rib*ncok, hogynéznekki, cicanaci magassarkú műköröm. Az összes pasi is mindenhol fujjog rájuk, az összes nő is. Mindenki a kivételt képezi, mert ő aztán nem. Nektek nem furcsa ez egy kicsit?:D Mellesleg mindenki olyan lekezelően beszél a divatról, mintha ez valami új dolog lenne, ami undorító, de azért a társadalom kitaszítja azokat akik nem engedelmeskednek ezeknek a hullámoknak.

egyáltalán ha annyira kivételesek vagytok, miért foglalkoztok ezzel? Mivel jobb valaki, aki külsőre különbözik a többitől, de ugyanolyan felszínes a gondolkodása mint amilyennek beállítja az általa utált embereket?


2010. nov. 11. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenki különleges, tehát senki sem az.
2010. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mellesleg- persze - én is a kivétlet képzem mert most eléggé úgy jöhetett le hogy védőbeszédet tartok... én alternatív személyiség vagyok, tudom, a másik utált csoportba tartozom.
2010. nov. 11. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:
:D
2010. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert mindenki rohadtul azt hiszi, hogy egyedi. Csak annyira már nem futja nekik, hogy mondjuk egy divathoz értőt is megkérdezzen, hogy na mégis hogy nézek ki..


Például a cigány is rohadt egyedinek érzi magát a a kamu D&G meg Armani cuccaiban a discoban. Csak azt nem veszik észre, hogy mindenki rajtuk röhög annyira szánalmasak.


A másik kategória a tuning verdások, a szakadt 1-2 golfokat meg seatokat bőgetni a városban. Ez is rohadt egyedi dolog szerintük.


Az a baj ezekkel az emberekkel, hogy nem látnak tovább az orruknál, nem veszik észre, hogy vicc amit csinálnak.

2010. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Haha, ez jó, bravó a kérdésért!

Mindenki azt hiszi, hogy ő különleges, pedig nem!

Hogy én aztán "nem vagyok egyszerű". De!

Hogy "én olyan dolgokat tudok kitalálni, hogy el se tudod képzelni". De!

Mindenki sablonos, de annyira, hogy fáj!

És ráadásul az a legsablonosabb, hogy mindenki azt ugatja, hogy ő igazi egyéniség, és nem tart a tömeggel. Nem a lófaszt nem! A sok "alteros" nyagóg mind azt hiszi, hogy ő mennyire különc meg egyéniség, pedig ma az az egyik legnagyobb közhely. Hiába, manapság minden jó dolog elcsépelődik. Persze ez nem csak rájuk vonatkozik, hanem minden "stílusra", amit az ember megfelelési kényszerből, társadalmi nyomásra, unalomból vagy butaságból vagy szimplán a növekedése során teljesen természetesen magára erőltet.

Idevágó legnagyobb közhely: "Nekem nincs stílusom, én én vagyok, nem utánzok senkit, ne akarj már beskatulyázni!" Haha, ez mekkora üres kamuszöveg! :D Ez a tömeggyártott, műanyag tucatszemélyiség önigazoló-önvédelmi hatásmechanizmusa, nem más!

A másik az, hogy ezek a csoportok általában az elsődleges, azonnal látható dolgokra vonatkoznak, pl. stílus, öltözködés, beszéd, zene. Ez alapján skatulyázunk be mindenkit, azonnal, mihelyt meglátjuk (büdös rokker, köcsög diszkós, emós pondró, paraszt egyetemista sznob stb.). Ha valakit jobban megismerünk, akkor jönnek elő az olyan dolgok, amiért normálisan, igazán és jogosan kedvelhetjük/utálhatjuk. Túl hamar ítélünk, mivel magunk is buták vagyunk, pedig mindenkinél különbnek, értékesebbnek hisszük magunkat.

Én már nagyon sokat szapultam itt a szolis-tetkós-műkörmös ribancokat meg a beesett mellkasú, zsírospofájú emós kisköcsögöket, de tény, hogy ez csak egy része az embereknek, mindig voltak és lesznek normálisak is. Bár magamat rendkívül kedvelem, egyetértek magammal mindenben és egészem biztos vagyok benne, hogy egyéniség vagyok, bizonyára rám is rám lehetne húzni egy sablont könnyedén, én is ostoba vagyok, mint mindenki más, nem kapálózok ellene hiábavalóan, hanem jól érzem magam, és rá se bagózok, ki mit gondol (egyébként igen, csak szeretem, ha ezt hiszik rólam, természetesen). És ez így van jól. Ah, imádom az embereket, élvezettel fürdök az ostobaságban, a felszínességben, a kellemetlen helyzetekben, az előítéletekben, a megvetésben, az irigységben, a hazugságokban, a kicsinyességben, a korlátoltságban, az élhetetlenségben, a felesleges aggodalmakban, a fontoskodásban, okoskodásban, akár más, akár én vagyok ezeknek az okozója/elszenvedője/alkalmazója.

Ja, a divat: mindenki lenézi (és ezt hangoztatja), és mégis mindenki követi, ki lassabban, ki azonnal. Én persze nem, én megvetem a divatot, én igazi egyéniség vagyok, haha!

2010. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát te is egy sztereotíp k*csög vagy - én is mielőtt támadás érne - de legalább vannak értelmes gondolataid..

alapvetően kezdjük ott hogy a divat mint olyan vagy mindent lefed vagy semmit. amennyiben divat a tökömtudja szőröskabát akkor a bakancs is rockeroknál, erről ennyit, maradjunk annyiban hogy minden divat. a "stílus" önmagában egy divatág, most az lényegtelen hogy mi tartozik az adott szubkultúra divatjába.

a beskatulyázás viszont szerintem is h*lyeség. Azért mert az emberek buták hozzá, egyébként. (megint: én is.) alapvetően azért mert összemosódnak a stílusok, de nem ez a lényeg. a stílus csak egy elb*szott identitás keresés, és engem se soroljanak be. ne mondják rám hogy punk vagyok, mert azzal megalázzák a punk fogalmát, érted. nem azért mert olyan b*szottvagy egyéniség vagyok, hanem mert egyetlen ember sem felel meg egy pár évtizede felállított, az akkori kornak megfelelő szubkultúrának, rádásul baromság is, ez olyan mintha azzal nyugtatnám magam hogy ember vagyok, na köszi.

"A másik az, hogy ezek a csoportok általában az elsődleges, azonnal látható dolgokra vonatkoznak"

igen,pontosan, ez a másik. Rákenem valakire hogy hú te punk vagy, és kiderül hogy lényegében csak bakancsba jár, de egyébként fingja sincs az egészről. ez nem fejezi ki a személyiségét, senkinek.

A divat. a divatot nem lehet nem követni. mert már mindenre rá lehet sütni hogy divat, csak meg kell találni hogy melyik rétegen belül. a másik meg hogy úgy belédsulykolja a média, hogy ha tetszik ha nem azt fogod szeretni. HA nem diszkós leszel akkor rocker. ha az sem akkor rapper. ez a korosztály átka, majd kinőjük.

ezek így mennek, két végletben. van akiben túlteng a közöny, van aki nem bír elvonatkoztatni.

A lényeg egyébként itt van, nekem ez szúrt szemet erre ment ki a kérdés. Miért hangoztatja mindenki azt hogy a divat egy nagy lóf*sz, ha ugyanúgy él?

egy felszínes sz*r az egész ahogy van. ha műkörmöd van már nem lehet eszed, és biztos hogy egy riherongy rib*nc vagy. Ha bakancsod van tuti hogy egy tapló hülyegyerek vagy.

és a legszebb amit már a kérdésben is kiírtam...az elsőszámú érve a kedves különleges kiválasztottaknak hogy mert ezek a divatmajmok milyen felszínesek, és ezt a nagyon mélyenszántó következtetést az öltözködésükből vonják le.

2010. nov. 11. 19:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Na de szép nagy választ kaptam a szép nagy válaszomra, köszönöm!

Nem tagadom, tényleg egy kötözködő majom vagyok itt, élőben persze nem ilyen nagy a pofám idegenek között, ahogy azt, feltételezem, gondolod is :D

A divatot tényleg rosszul fejeztem ki, én elsősorban a "mainstream" dolgokra gondoltam,a legnagyobb rétegen végigsöprő általános divathullámokra. Nem mintha értenék ehhez, csak nagy szavakat használok, hogy komolyabbnak hasson.

Élveztem az eszmecserét, minden jót, éljenek az ostoba emberek!

2010. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
így van, velünk az élen ;)
2010. nov. 11. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!