Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Irjátok le az abortusz menetét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Irjátok le az abortusz menetét?

Figyelt kérdés

Pontosan hogyan zajlik? Sorrenben érdekelne aki átesett ilyenen légyszives segitség kéne mihamarabb!

Pl:lehetne dijmentesiteni vagy kedvezményt igénybe lehetne venni?

Ha igen mik a feltételei és hogy lehetne elintézni?


2010. dec. 5. 18:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Ha felmutatod a diákigazolványt 50%os kedvezményt kapsz.Viszont ha a rokkantságot igazoló kis kártyát,azt amit a kocsikba is tesznek,akkor 90%ot.
2010. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

nekem személy szerint nem volt még részem ebben a csodálatos élményben, de azért néhány dolgot tudok róla, igaz, lehet, hogy tévedek.

az első abortusz ingyenes, ha jól tudom, bármilyen körülmények között (de nem biztos!!), utána már egészségügyi okokra kell hivatkozni. a beavatkozás menetére nem tudom, hogy kíváncsi vagy-e, de azért leírom. két napig tart, első nap befekszel a kórházba, és adnak ilyen szereket, amitől kitágul a méhnyakad, majd a második napon kiszedik a magzatot. nagyon fájdalmas, de hát ez van.

szerintem google-be írd be, mert én mondom, nem vagyok ezekbe biztos.

2010. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
gondolom kap érzéstelenítőt:)
2010. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
persze, kap érzéstelenítőt, de ha volt már bármilyen műtéted, ami alatt nem altattak, tudod, hogy iszonyúan fáj. nekem szemhéjműtétem volt egy fél éve, és majdnem összecsináltam magam alatta, annyira kellemetlen volt, hiában nyomták tele érzéstelenítővel az arcom:)
2010. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

[link]

Ha most jól tudom, annyi helyre kell elmenni, hogy igazold az okot, amiért abortuszt szeretnél (pl. gyámügy), és igazolni egy csomó mindent, hogy mire odáig eljutsz, hogy tényleg megcsinálják, már kiesel abból az időszakból, amikor még lehetne. Szóval jó lesz sietni. De lehet én tudom rosszul (bár úgy hallottam ez a legújabb törvény erről), érdemes lenne elmenni egy nőgyógyászhoz, aki részletesen tájékoztat.

2010. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

NEM ingyenes az első abortusz sem. Szociális helyzettől függően lehet kedvezményt kérni, a menetét nem tudom.

A teljes ára 30 ezer forint.


Nem vagyok érintett (szerencsére), de voltam kórházban gyakorlaton, és láttam ilyen műtétet.

Ha szültél már, akkor: bemész, rövid altatás, kikaparnak vagy vákuummal elvégzik a műtétet, felébredsz, pár óráig figyelnek, hazamész.


Ha még nem szültél: előző nap bemész, feltesznek egy tágítót, következő nap műtét ugyanúgy, mint az előző esetben.


Ha nem vagy még 18, akkor kell szülői belegyezés.

Máskor meg inkább védekezz....

2010. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Egyik abortusz sem ingyenes, sem az első, sem a 15.-ik. Aki rendkívül nehéz szociális körülmények közt él, kaphat kedvezményt, de úgyse ingyenes. Kb 30 ezer ft a műtét.

A menete úgy néz ki, hogy miután a nőgyógyász megállapítja a terhességet, te közlöd, hogy nem kívánod megtartani. Utána elküld laborba, UH-ra meg EKG-vizsgálatra. Ezekkel a leletekkel aztán továbbküld a helyi családvédelmi szolgálathoz, ahol egy családvédelmissel lesz egy pár perces beszélgetésed. Neki is elmondod, hogy nem tartod meg a terhességet és indokokat kell felhoznod. Ezek után pár nap gondolkodási időt adnak, majd vissza kell menni a családvédelmishez. Ha eldöntötted, hogy biztos nem tartod meg, papírokat kell aláírnod és ezeket el kell vinned a nőgyógyászhoz. Tájékoztatni fognak a műtét menetéről,műtét utáni teendőkről, mit kell a kórházba vinni..stb. Az orvos megad egy időpontot, amikor be kell menned a kórházba. Reggel bemész a kórházba, ott is először papírokat kell aláírni, kitöltögetni. Késő délután kell visszamenni, akkor már a kórházi cuccaiddal. Este felraknak egy tágító eszközt, ami nem szépítek, rohadt kellemetlen. Ez egész éjjel fent lesz és görcseid lesznek, mint amikor megvan, csak sokkal erősebbek. Reggel vagy délelőtt visznek a műtőbe. A műtét rövid altatásban megy, semmit nem érzel majd, 20 percre altatnak, a műtét maga úgy 10 perc. Ébredés után még pár órát a kórházban kell tölteni, majd kapsz egy sablon zárójelentést és kísérővel hazamehetsz.

2010. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
javaslom a Kontraszt c. kiállítást, ott megtudhatod
2010. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
anno szakközépbe nekünk kötelezően volt egy oktatás(nekünk fiúknak is), ahol megmutatták az eszközöket, és elmagyarázták, hogy mit hogy csinálnak. Nem szépek az eszközök...Kaparnak, kotornak ott...
2010. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19:15-el nagyjából egyet értek, de nekem nem rövid altatásban csinálták, hanem morfiumot kaptam, az egészet figyeltem, csak amikor visszavittek a kórterembe, akkor ütött ki teljesen, pár óra múlva felkeltem és lehetett haza menni. A tágító egy roh@dt sz@r érzés.(mondjuk igazából nem abortuszom volt, hanem elhalt a magzat, de az eljárás ugyanaz)
2010. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!