Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hordanak a nők magassark...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hordanak a nők magassarkú cipőt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
mert szeretnének kecsesebbek szexibbek szebbek lenni
2010. dec. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert szép. Nem túl kényelmes, de vannak nagyon csinos ,szép darabok is.


Egyébként hosszútávon a lábunk is károsodhat. Amitől inkább megkímélem magam.

2010. dec. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Férfiak (is) hordták korábban, mint a sminket is, volt hogy azért h. ne gázoljanak a szennyben a középkori utcákon. Majd meghagyták a nőknek ezt is.
2010. dec. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Mert szeretnének magasabbak lenni a pasiknál, és cikizni őket, hogy selejtek.
2010. dec. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mert kiemeli a vádlit szépen. én nemhordok, mert csámpázok csak benne, és elég égő. nemis értem hogy egyesek miért veszik fel, mármint akik nem tudnak benne szépen járni. de legalább van kin röhögni.
2010. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy magasan tudják hordani az orrukat :D
2010. dec. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, erről minimum tanulmányt, vagy inkább könyvet lehetne írni. :)


Kezdve attól, amit az egyik válaszoló már említett, hogy régen praktikus okai is voltak, és azért hordták, hogy ne a szennyben, mocsokban gázoljanak a középkori sikátorokban. Mára viszont leginkább csak az esztétikai funkciója miatt. Egyrészt álló helyzetben hatásos: kiemeli a vádlit, és azzal, hogy lábujjhegyre kényszerít, optikailag nyújtja a láb hosszát. A hosszú lábak pedig általános megítélés szerint szépnek, a férfiak számára pedig vonzónak számítanak. Másrészt a mozgást is megváltoztatja: kecsesebbé, nőiesebbé teszi a járást benne. Jó esetben, ha a viselője vette a fáradságot, és megtanult rendesen, elegánsan magas/tűsarkúban közlekedni. Na meg esendőbbé is tesz: magas sarkúban nem lehet futni, csak tipegni, és kénytelen vagy a gyengébbik, kiszolgáltatottabb nemként viselkedni. Ami persze a férfiak számára vonzó, női szemszögből pedig azért lehet kívánatos, mert egyfajta státusszimbólum, és a viselője ezzel azt jelzi, hogy neki nem kell tudni futni, sokat gyalogolni benne, hanem kiszolgálják. Hogy a modern világban mennyire praktikus, az már más kérdés, de a nők mindenesetre a kényelmetlensége ellenére is ragaszkodnak hozzá.

2010. dec. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Mert nagyon jól néz ki, kiemeli a vádilt, és formásnak tűnik tőle a popó (anatómiai okoból). Fényévekkel nőiesebbé teszi azt, aki viseli. És olyan határozottan és szexin kopácsol a padlón. Én is szívesen hordanék, ha bírnék benne normálisan járni, nem rettegnék, hogy kimegy a bokám (lapossarkúban is szokott néha), és egy óra talpon levés után kurv@ra fájna a talpam. De csorog a nyálam ha ilyen cipőt látok.
2010. dec. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Mert olyan szééépek!!! Fogalmam sincs hány pár cipőm van :P Megveszek értük :D Néha nap végén úgy érzem elhalnak a lábujjaim de ... :D akkoris...
2010. dec. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Asszem az utolsó előtti kommentben volt egy érdekes meglátás!

Ugyanis onnan jutott eszembe ez a kérdés, hogy hallottam ahogy fölöttünk az emeleten kopog a cipőjével egy nő. Lépéseinek ritmusából, a szünetekből szinte ki tudtam venni, hogy milyenek a mozdulatai, hogyan jár a cipőjében. Én nő vagyok, szóval engem kicsit irritált, hogy miért kell nekem hallani azt ahogy ő fel-alá császkál a szobájában, és hogy akár a folyosó végéről is tisztán hallanám a kopp kopp kopp-ot, de el tudom képzelni, hogy egy férfinek izgató lehet ugyanez! Nem lehet, hogy nem is a vizuális megjelenés, hanem a hang az elsődleges vonzereje a magassarkúnak? Állítólag az agyunk hamarabb dolgozza fel a hangot,mint a látványt.

2010. dec. 10. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!