Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "szeretlek"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a "szeretlek" és az "imádlak" között? Milyen érzelmi állapotban mondjuk, hogy "szeretlek", és milyenben azt, hogy "imádlak"?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 02:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos azért kérdezed, mert leimádlakoltak téged. Ugyanazt jelenti, vagyis ideiglenes érzelmi állapotot.

Minden jót!

2010. dec. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, egyszerűen csak érdekel, hogy a kettő között mi a különbség, már ha létezik különbség.
2010. dec. 15. 05:12
 3/6 anonim válasza:

Szia

Én több verzióban használom az imádlakot. Mikor nagyon szeretek valakit és mondjuk aranyosat tesz akkor ezt mondom. De volt olyan is hogy nagyon szerelmes voltam és nem mertem akkor még azt mondani hogy szeretem és helyette ezt mondtam mert engem kiráz a hideg a nagyon kedvellek kifejezéstől.

2010. dec. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez egyénenként változó, de leírom, nálam mit jelent a két szó... a szeretlek-nek sokkal nagyobb súlya van az én szótáramban, azt csak és kizárólag akkor mondom, ha 100% komolyan gondolom és érzem, feleslegesen nem "csépelem el"

az imádlak inkább egy olyan szó, amit hirtelen érzelmi felindulásból mondok, és kb annyit jelent, h nagyon bírlak, de még nem jelent szerelmet, de ki akarom vele fejezni, hogy tényleg nagyon, nagyon kedvelem az illetőt :)


21/L

2010. dec. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az imádlak nálam is két dolgot jelent.

Ha valaki megmosolyogtat, megnevettet, meglep, örömet okoz, vagy boldoggá tesz, akkor mondom neki, hogy imádlak. Hirtelen felindulásból, érzelmi kitörésből, ez az egyik.

A másik pedig: imádlak = kívánlak


A szeretlek pedig csak akkor hangzik el ha ez az a bizonyos nagy betűs SZERETLEK. Nincs rajta mit magyarázni.

18/L

2010. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

van egy régi vers:

Ki azt mondja imád

Sose hidd el szavát

Ki azt mondja szeret

Talán igaz lehet

De az aki rád néz, hallgat

Nem beszél és nem szavalgat

Annak add egész szívedet

Mert az forrón és hűn szeret



Sok igazság van benne:D

2010. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!