Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mire olyan buszke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mire olyan buszke a mai fiuk nagy resze, mikor nem is mutattak fel semmit?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem ártott az a katonaság régen...
2011. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány évesekre gondolsz.


18 alatt a többség még nem is nagyon tud olyan sok mindent elérni (maximum valamilyen sport vagy tanulmányi versenyen jó helyezést), így maradnak a "hétköznapi sikerek": pl. hogy jár(t) egy szép lánnyal vagy csak szimplán megvolt neki x db lány. Esetleg menőzni is lehet apuci/anyuci pénzével, kocsijával stb.

Ebben a korban még mindenki "kötelezően" büszke (tök mindegy, hogy mire), mert ha nem lenne az, akkor "lúzernak" tartanák a haverok; vagyis ez a megjátszott büszkeség az esetek 80%-ában megfelelési kényszerből fakad.


18-25 évesen: az ember lehet büszke arra, hogy felvették egy jobb nevű egyetemre; természetesen továbbra is megmaradnak okként a csajozási sikerek (ez sztem 60 éves korig jellemző :P). De azért ilyenkor már az a jellemzőbb, hogy az emberek a valós érdemeikre (mondjuk xy cégnél dolgozott és meg voltak vele elégedve; valamilyen tudományos konferencián jó eredményt ért el; végzés után remek állást kapott stb.) büszkék, de ebben a korban a büszkeség NEM abban nyilvánul meg, hogy lenézi az ember a többieket. Természetesen, mindenhol vannak "későn érők", akik továbbra is inkább "megfelelési büszkeségben" szenvednek, és ők azok, akik lenéznek másokat mindenféle hülyeség miatt: mondjuk, hogy "csak" 5 korsó sört iszik a buliban, vagy csak hetente jár bulizni; másik karra jár (holott, aki általában a leghangosabban fikázza a többi kart, az általában a sajátján épphogy csak bukdácsol), nem öltönyben megy a budira stb.

És sajnálatos módon a (hülyébb) 20 felettiek között is kezd megjelenni az a "trend" (nem szokásom a TV-t okolni, de ebben a jelenségben szerintem, tényleg van szerepe) hogy legyél flegma, beképzelt, önző, és felvágós (tök mindegy mire, mert a semmire is lehet), mert most ez a nagyon menő és ha nem így teszel, akkor egy senkiházi leszel, akinek lesz egy ronda 150kg-os felesége és 40 évesen is egy 20 éves kocsival fog menni a tök lehangoló melóba és semmi öröme sem lesz az életben...


Szerintem, eme utóbbi jelenség azzal magyarázható, hogy a rendszerváltás óta egyre több család hullik szét (az évfolyamunkon csak pár embernek vannak együtt a szülei), és így az otthoni nevelés híján a gyerek máshonnan (haverok, TV) szerzi az értékrend kialakításhoz szükséges impulzusokat. És ezek a "gyerekek" most érik el a 15-25 éves kort.


23f

2011. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, mire gondolsz. Mindenki másra büszke. Mondj példákat, kérlek!
2011. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bár én lány vagyok, de ilyesmi lányok között is van. Bár ezt leginkább tanórán veszem észre, amikor olyan pofátlanul visszaszólnak a tanárnak: "mit képzel, hogy dolgozatot akar íratni velünk, érettségizőkkel?!", ez is bőven hozzátartozik, mintha 17-18 évesen sokkal többet tudna, mint a szaktanár. Nálunk több ilyen lány van, mint pasi.
2011. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk en ismerek egy sracot, aki 19 eves ugyan, de annyire buszke, es nem tudom, mire, mert nem penzesek, nem is volt meg neki soha baratnoje, versenyen se ert el meg kiemelkedo eredmeny; amilyen van az a sok ismeros, meg ugy ertesultem, hogy katona egyetemre akar menni.
2011. márc. 6. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!